Z zagranicy

Setki irackich uchodźców, w tym dzieci zostało otrutych! Głównym podejrzanym – Państwo Islamskie

Setki ludzi zachorowało po spożyciu zatrutego pożywienia w obozie dla uchodźców w pobliżu irackiego Mosulu – poinformowały irackie władze.

Ludzie wymiotowali, cierpieli na odwodnienie po spożyciu pierwszego posiłku po zakończeniu postu Ramadanu. W obozie między Mosulem a Irbilem mieszkają ludzie wysiedleni z powodu irackiej ofensywy mającej na celu odbicie Mosulu z rąk tzw. Państwa Islamskiego.

Bojownicy ISIS są obecnie pod ciężkim oblężeniem na zachodzie kraju. Kurdyjska agencja informacyjna Rudaw poinformowała, że odnotowano ponad 750 przypadków zatrucia, wskutek którego zmarło co najmniej jedno dziecko.

Z jej doniesień wynika, że jedzenie zostało przygotowane w restauracji w Irbil i przywiezione do obozu przez katarską organizację charytatywną.

Ofiary zatrucia umieszczono w trzech pobliskich szpitalach. Obóz, w którym doszło do tej tragedii jest jednym z 13 wybudowanych przez UNHCR w okolicach Mosulu, aby udzielić schronienia uciekinierom z otaczających miasto wiosek.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

252 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra