Z zagranicy

Macron: Wielka Brytania może nadal zmienić zdanie w sprawie Brexitu

Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas spotkania z brytyjską premier Theresą May stwierdził, że mimo decyzji Wielkiej Brytanii opuszczenia Unii Europejskiej, może ona nadal zmienić zdanie i pozostać członkiem wspólnoty.

Po rozmowach z szefową brytyjskiego rządu Theresą May, do jakich doszło we wtorek w Paryżu, Emmanuel Macron oświadczył, że drzwi do pozostania w UE pozostaną zawsze dla Wielkiej Brytanii otwarte „aż do czasu zakończenia negocjacji w sprawie Brexitu”.

– Z europejskiego punktu widzenia, tak długo, jak długo negocjacje się nie skończyły, nadal istnieje możliwość zmiany kursu – powiedział Macron, jednocześnie ostrzegając, że „wraz z postępami w negocjacjach, będzie coraz trudniej wycofać się z tej decyzji”.

Prezydent Francji wyraził życzenie, aby rozmowy w sprawie Brexitu rozpoczęły się tak szybko, jak jest to tylko możliwe.

Wielka Brytania przeprowadziła w zeszłym roku referendum, w którym 52 proc. Brytyjczyków zagłosowało za opuszczeniem Unii Europejskiej. Procedura wyjścia, przewidziana art. 50 Traktatu Lizbońskiego jeszcze się nie rozpoczęła, jednakże premier May zapowiedziała w Paryżu, po raz kolejny zresztą, że rozpoczęcie negocjacji z Brukselą zostało zaplanowane na przyszły tydzień.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra