Z zagranicy

USA i Rosja porozumiały się co do zawieszenia broni w Syrii

Stany Zjednoczone i Rosja osiągnęły porozumienie w kwestii zawieszenia broni w południowozachodniej Syrii – poinformował w piątek minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

Ławrow powiedział, że prezydent Władimir Putin oraz jego amerykański odpowiednik Donald Trump zgodzili się na zawieszenie broni podczas rozmów prowadzonych w „konstruktywnej atmosferze” w kuluarach szczytu G20 w Hamburgu.

Zawieszenie broni ma wejść w życie z dniem 9 lipca.

Wcześniej trzech amerykańskich dyplomatów, którzy chcieli pozostać anonimowi, poinformowało nieoficjalnie, że zawieszenie broni dojdzie do skutku i będzie obowiązywać od północy w niedzielę czasu lokalnego. Zaznaczyli, że Moskwa i Waszyngton od pewnego czasu rozważają potencjalne porozumienie, jednakże może ono zostać wdrożone w życie dopiero po spotkaniu Trump-Putin.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

111 komentarzy

111 Komentarzy

  1. José Wilame Araújo Rodrigues

    13 listopada 2017 at 08:16

    Ridiculous story there. What happened after? Take care!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra