Z zagranicy

Ambasador Iraku w Polsce miażdży – Państwa europejskie wiedziały, kto jedzie walczyć w ISIS i nic z tym nie robiły

Na portalu defence24.pl ukazał się wywiad z ambasadorem Republiki Iraku w Polsce, Asaadem Sultanem Haczimem Abu Gulalem. Ambasador w swoim wywiadzie oprócz zapewnień o współpracy militarnej z Polską miażdży Zachód w kwestii tak zwanego „Państwa Islamskiego”. – Państwa europejskie wiedziały, kto jedzie walczyć w ISIS i nic z tym nie robiły – mówi miedzy innymi.

– Odpowiedzialność za udział mieszkańców Europy w szeregach tzw. Państwa Islamskiego ponoszą władze państw europejskich. W pewnym okresie kraje europejskie znały dane tych ludzi, wiedziały o ich zamiarze wyjazdu do Syrii czy Iraku ale nie podejmowały żadnych działań by ich zatrzymać, mimo że rząd iracki informował o tym.  Uprzedzaliśmy, że jak się skończy Daesh u nas, to ci ludzie wrócą do swoich krajów i będą tam robić to samo, co robili u nas. Niestety ignorowano nasze ostrzeżenia. W niektórych krajach, że zagranicznych bojowników ISIS należy resocjalizować, aby wrócili do społeczeństwa. Jaka resocjalizacja? Niektórzy z nich twierdzą, że obcięli setki głów, gwałcili i sprzedawali kobiety na rynku, palili ludzi żywcem. I chwalą się tym. Zasługują tylko na karę śmierci, bo stanowią zagrożenie dla społeczeństwa. – mówi Asaad Sultan Haczim Abu Gulal.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

162 komentarze

162 Komentarzy

 1. website design company

  6 listopada 2017 at 10:13

  Stunning quest there. What occurred after?

  Good luck!

 2. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  11 listopada 2017 at 23:13

  I couldn’t refrain from commenting. Exceptionally well written!

 3. home security camera systems costco

  16 listopada 2017 at 01:14

  To guard family members from injury?

 4. Donna Hoa

  21 grudnia 2017 at 13:34

  Very descriptive post, I enjoyed that bit. Will there be a part 2?|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra