Z zagranicy

Kredki już nie wystarczają – władze Flandrii walczą z ISIS… humorem

Rząd Flandrii przeznaczył pół miliona euro na humorystyczne skecze ośmieszające propagandę Państwa Islamskiego Ponieważ chce humorem walczyć z radykalnym islamem. I choć pomysł wydaje się nieskończenie głupi to ma licznych entuzjastów.

Za te pół miliona euro mają powstać  śmieszne filmiki i memy uderzające w propagandę Państwa Islamskiego. Ma się liczyć ironia i dowcip. Które mają stanowić skuteczną broń przeciw propagandzie Państwa Islamskiego, a nawet wobec islamskiej przemocy.  Jak twierdzą flamandzcy politycy, którzy chcą przeznaczyć duże pieniądze na finansowanie chodzi o dotarcie do młodzieży poprzez portale społecznościowe.

 

To są naprawdę niezłe pieniądze do wzięcia ponieważ każdy projekt może liczyć na 50 tys. euro dofinansowania. Wcześniej tego typu filmiki zrobiła już BBC w Wielkiej Brytanii. Jednak dziwnym zbiegiem okoliczności liczba ochotników do ISIS, ani liczba gwałtów ze strony „azjatyckich” gangów na białych dziewczynkach nie spadła. W mającej od zamachu w brukselskim metrze stan wyjątkowy Belgii raczej też niewiele to da.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. cell phone numbers lookup

    27 listopada 2017 at 03:21

    My relatives every time say that I am wasting my time here at net, except I
    know I am getting familiarity all the time by reading such nice posts.

  2. Pingback: c3j8vb5w4dxctv36cxct5x4wd

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra