Z zagranicy

Drugi atak terrorystyczny w Hiszpanii – pięciu terrorystów nie żyje

Po wczorajszym zamachu w centrum Barcelony wyniku którego jest 13 zabitych i ponad 100 rannych w tym wielu w bardzo  ciężkim stanie doszło do drugiego zamachu.

Kilka godzin później antyterroryści przeprowadzili operację w nadmorskiej miejscowości Cambrils oddalonej od Barcelony o około 100 kilometrów. Służby udaremniły tam kolejny atak – napastnicy, podobnie jak w Katalonii, wjeżdżali w przechodniów samochodem. Tym razem wykorzystali jednak nie furgonetkę, a Audi A3.

Gdy zamachowcy wydostali się z auta, zostali ostrzelani przez policję. Podczas akcji zabito czterech terrorystów, w wyniku odniesionych ran zmarł też jeszcze jeden potencjalny zamachowiec. Według policji terroryści mogli być powiązani z atakiem w Barcelonie oraz wybuchem w Alcanar. W Cambrils obrażenia odniosło sześciu cywilów i jeden funkcjonariusz. Napastnicy mieli też przy sobie pasy z materiałem przypominającym ładunki wybuchowe, które zostaną zniszczone w trakcie kontrolowanych eksplozji.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Pingback: c3j8vb5w4dxctv36cxct5x4wd

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra