Z zagranicy

Rabin Ivanki potępił Donalda Trumpa

Haskel Looksterin – rabin nowojorskiej synagogi, do której należą Ivanka Trump i jej mąż Jared Kushner skomentował słowa prezydenta USA Donalda Trumpa na temat wydarzeń w Charlottesville. – Przeraża nas to odrodzenie się bigoterii i antysemityzmu – kłamliwie napisał w swoim liście rabbi Haskel Looksterin.

 

– Choć zawsze unikamy polityki, jesteśmy głęboko zaniepokojeni moralną równoważnością i dwuznacznością, jaką prezydent Trump zaprezentował w swojej odpowiedzi na ten akt przemocy. (…) Przeraża nas to odrodzenie się bigoterii i antysemityzmu, a także odrodzony animusz neonazistów, Ku-Klux-Klanu i alt-prawicy. Módlmy się, aby nasz kraj usłyszał głos tolerancji i pozostał wierny wizji praw człowieka i obywatela. – napisali w liście Looksterin i dwaj inni rabini z synagogi.

Co prawda Donald Trump potępił „przejawy nienawiści, bigoterii i przemocy z wielu stron”. W poniedziałek, po ostrej krytyce ze strony wszystkich od Demokratów po Republikanów, prezydent zdecydowanie potępić „zło, jakim jest rasizm, i wszystkich tych, którzy w imię rasizmu (…) uciekają się do przemocy, w tym Ku-Klux-Klan, zwolenników supremacji białej rasy, neonazistów i inne grupy nienawiści”, ale już kilka dni później powiedział ponownie, że „agresywne poczynania były widoczne po obu stronach” konfliktu, i dodał, że tu i tam są bardzo dobrzy ludzie”.

Ivanka Trump wyznaje judaizm od 2009 roku, gdy przed ślubem z Jaredem Kushnerem dokonała konwersji na religię mojżeszową.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

123 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra