Z kraju

Facebook blokuje Kresowian i wspiera banderowców

Polski Facebook znowu zaszalał. Tym razem zablokował wiele osób ze środowisk kresowych, których jedyną „zbrodnią” jest to, że śmieli komentować jawnie szerzący się zarówno na ukraińskim, jak i polskim Facebooku banderyzm.

Wśród zablokowanych Kresowian znalazł się między innymi profesor Bogusław Paź. Został on zablokowany na tydzień. A wcześniej był wielokrotnie ofiarą brutalnych ataków zarówno przez środowiska ukraińskie w Polsce, jak i demoliberalne media z „Gazetą Wyborczą”, „Polityką” i „Newsweekiem” na czele.

 

Wcześniej na skutek działalności fundacji występującej pod nazwą „Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych”, Facebook zablokował ponad 300 profili, wśród nich także te o treściach patriotycznych, historycznych i narodowych. Fundacja w swoim oświadczeniu tłumaczy, że do zablokowania zgłoszono profile zawierające treści naruszające prawo. Później Facebook się tłumaczył, że przyczyną była „awaria systemu, a nie odpowiedź na zgłoszenia”.

 

Facebook również notorycznie blokuje informacje rozsyłane przez portal Prawy.pl. Blokadę na prywatnym koncie w tym portalu społecznościowym miała również redaktor portalu Prawy.pl Anna Wiejak, która nie mogła ani umieszczać postów, ani dołączać do nowych grup.

 

Z podobnym zjawiskiem mieliśmy do czynienia przed Marszem Niepodległości, kiedy to nawet grafiki patriotyczne klasyfikowane były jako niezgodne ze standardami społeczności Facebooka. Za to wszelkich treści promujących Banderę, OUN-UPA i jawny banderyzm Facebook w ogóle nie tyka. Podobnie jak wszelkie strony promujące lewactwo, zboczenia, czy jawnie szydzące z wiary katolickiej i Jana Pawła II. Tamte są wyraźnie pod ochroną.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

130 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra