Polskość

Przepraszam Posła Liroya – Marca i Czytelników portalu Prawy. Padłem ofiarą fałszywego konta Pana Posła na Facebooku

Przepraszam Posła Piotra Liroya – Marca i Czytelników portalu Prawy.pl za publikację, jak się okazało nieprawdziwej informacji o publikacji przez pana posła na Facebooku bluźnierczego kolarzu przedstawiającego Matkę Boską z pękiem marihuany.

Niestety padłem ofiarą profilu (gdzie opisywana grafika była opublikowana), który wbrew nazwie „Piotr Liroy Marzec -Poseł na Sejm Rzeczypospolitej” nie ma nic wspólnego z Posłem.

Profil „Piotr Liroy Marzec -Poseł na Sejm Rzeczypospolitej” funkcjonuje od października 2015 czyli już prawie dwa lata. Polubiło go 11.315 osób. Publikuje materiały związane z panem posłem i wydające się być zgodne z jego poglądami. Dodatkowo jest to jedyny profil polityczny, który wyświetla się z nazwiskiem pana posła (równocześnie jest tylko profil muzyczny). Jest mi przykro, że dałem się zwieść tej iluzji i przypisałem Panu Posłowi kolaż, który z nim niem ma nic wspólnego.

Bardzo dziękuję panu Maciejowi Maciejowskiemu dyrektorowi biura poselskiego Piotra Liroya – Marca za sprostowanie nieprawdziwych informacji, jakie znalazły się w moim artykule.

W tym tej, że Liroy to pseudonim artystyczny – „poseł ma na nazwisko Liroy – Marzec i pod takim nazwiskiem został wybrany do Sejmu RP”.

Jak informuje pan Maciej Maciejowski poseł Liroy – Marzec „nie ma nic wspólnego z wymienionym fejkowym profilem na portalu społecznościowym Facebook. Wręcz przeciwnie, wielokrotnie zgłaszaliśmy administratorom portalu przedmiotowy profil jako fałszywy. W stosunku do twórców fałszywego profilu prowadzimy działania prawne”.

„Jedyna oficjalna strona posła Liroya – Marca na portalu Facebook nazywa się po prostu Liroy a profil polityczny to Stowarzyszenie Skuteczni”.

Nie da się ukryć, że coś niedobrego dzieje się z Facebookiem, jeżeli nawet znany muzyk i polityk nie jest wstanie skłonić wydawców tego portalu społecznościowego do usunięcia konta podszywającego się pod posła i wprowadzającego w błąd użytkowników Facebooka w tym i media. Wskazuje to, że wiele informacji obecnych w mediach elektronicznych może być fałszywych i celowo wprowadzać w błąd internautów i media.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

118 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra