Polskość

Babcia w Powstaniu Warszawskim walczyła z faszystami? Mogła to zrobić tylko służąc w niemieckiej armii

Przedstawiciele groteskowej opozycji kilkukrotnie usiłowali zakłócić różne patriotyczne uroczystości – odsłonięcie pomnika rotmistrza Pileckiego, marsz ku czci ofiar Powstania Warszawskiego, marsz ku czci bohaterów 1920 roku. Wszystko to pod sztandarem walki z faszyzmem.

Antyfaszyzm został powołany do życia przez Lenina i bolszewików na początku lat dwudziestych XX wieku, prawie dwie dekady przed II wojną światową i zbrodniami nazistów. Powstanie antyfaszyzmu nie miało nic wspólnego z ludobójstwem dokonanym przez narodowych socjalistów z Niemiec. Powodem powołania przez komunistów antyfaszyzmu było to, że we Włoszech faszyści (ruch stworzony przez byłego socjalistę Benito Mussoliniego) stał się dla komunistów konkurencją w walce o robotniczy elektorat.

Faszyści postulowali ingerencję państwa we wszystkie dziedziny życia i zapewnili proletariatowi przywileje socjalne. Dla robotników oferta faszystów była atrakcyjniejsza od oferty komunistów chcących zniszczyć włoską tożsamość. Faszyści, odmiennie od komunistów, nie chcieli włoskiej kultury, rodzin, kościoła, państwa narodowego, likwidowania własności prywatnej. Faszyści zyskiwali poparcie Włochów, bo zbudowali państwo opiekuńcze i zapewnili Włochom rozwój gospodarczy.

Pod hasłem antyfaszyzmu komuniści wierni sowietom, bolszewii, Leninowi i Stalinowi, wszystkich swoich przeciwników politycznych nazywali faszystami – wszystkich od trockistów, przez socjaldemokrację, aż do chadecji i narodowców. Faszystą był każdy kto nie był komunistą, i to takim, który był wierny Moskwie.

Dziś w Warszawie przeciwko patriotycznym uroczystościom organizowanym przez przez młodych ludzi z Młodzieży Wszechpolskiej czy ONR, protestują pod banderą antyfaszyzmu emeryci z groteskowej opozycji. Wśród emerytek-antyfaszystek popularne było stwierdzenie, że walczą z faszyzmem bo ich babcie walczyły z faszystami podczas Powstania Warszawskiego.

Problem z babcią walczącą z faszystami podczas Powstania Warszawskiego polegał na tym, że w sierpniu 1944 faszyści byli wrogami nazistów. Faszystowskie Włochy włączyły się do wojny po stronie Niemiec w czerwcu 1940 roku. Jednak już we wrześniu 1943 r. porzuciły Niemców i przyłączyły się do aliantów (Amerykanów, Brytyjczyków i Francuzów). Stało się to po tym, jak Wielka Rada Faszystowska w lipcu 1943 odebrała władzę Benito Mussoliniemu. Skutkiem decyzji faszystów było to, że faszystowscy włoscy żołnierze trafili do niemieckich obozów jenieckich, a teren faszystowskich Woch, nad którym mieli kontrolę Niemcy znalazł się pod niemiecką okupacją.

Faszyści w sierpniu 1944 byli już od roku wrogami nazistowskich Niemiec. W czasie Powstania Warszawskiego, Niemcy mieli za wrogów Polaków i… włoskich faszystów, więc w czasie Powstania Warszawskiego można było z faszystami walczyć tylko w szeregach armii niemieckiej.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

165 komentarzy

165 Komentarzy

  1. Look for important treasurer functions at demon.

  2. Arnold Boteler

    27 grudnia 2017 at 12:22

    Incredible story there. What happened after? Good luck!|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra