Z zagranicy

Trybunał Sprawiedliwości UE oddalił wniosek Węgier zaskarżających kwoty migrantów!

Wygląda na to, że wyczerpane zostały wszystkie prawne środki i tak Węgry, jak i Słowacja czy Polska zostaną zmuszone do przyjmowania muzułmańskich imigrantów.

W środę Trybunał Sprawiedliwości UE oddalił wniosek Węgier i Słowacji, w którym zaskarżają one nałożone przez Unię Europejską kwoty migrantów jako sprzeczne z prawem. „Trybunał oddala wniesione przez Słowację i Węgry zastrzeżenia do tymczasowego mechanizmu obowiązkowej relokacji uchodźców” stwierdzili sędziowie Trybunału w Luksemburgu w specjalnie wydanym oświadczeniu.

„Mechanizm właściwie służy Grecji i Włochom umożliwiając im poradzenie sobie z wpływem kryzysu migracyjnego z 2015 roku i jest proporcjonalny” dodali.

Rząd Węgier zwrócił się w sprawie obligatoryjnych kwot uchodźczych w grudniu 2015 roku, zaskarżając cały mechanizm i wnosząc o to, aby Trybunał anulował rezolucję Rady Europejskiej o przymusowej relokacji 120 tys. tzw. uchodźców w krajach członkowskich.

Rezolucja została przyjęta przez ministrów spraw wewnętrznych państw UE większością głosów, mimo sprzeciwu Węgier.

Źródło: DailyNewsHungary

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

161 komentarzy

161 Komentarzy

  1. Egli Diana Pinto

    5 listopada 2017 at 03:55

    Touche. Sound arguments. Keep up the amazing effort.|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra