Z zagranicy

W nalocie zginął minister wojny Państwa Islamskiego

Rosyjski atak przeprowadzony w pobliżu Dayr al-Zawr w południowej Syrii zabił około 40 terrorystów Daesh (ISIS), włącznie z czterema wyższymi rangą dowódcami.

O zlikwidowaniu terrorystów poinformowało w piątek rosyjskie Ministerstwo Obrony, dodając, iż cel ten został osiągnięty pojedynczym uderzeniem. Wskutek nalotu śmierć ponieśli Abu Muhammad al-Shimali, który dowodził grupą zagranicznych bojówkarzy w Syrii i odpowiadał za pozyskiwanie nowych rekrutów. Znany był on jako „emir Dayr al-Zawr”.

Kolejnym terrorystą, który poniósł śmierć wskutek odniesionych ran, był pochodzący z Tadżykistanu Gulmurod Khalimov, znany jako minister wojny całej organizacji terrorystycznej.

Rosyjskie samoloty zrzuciły na terrorystów bomby penetrujące w czasie, kiedy odbywali oni naradę w pobliżu Dayr al-Zawr, podczas której omawiali kolejne posunięcia wobec naporu syryjskiej armii i czynionych przez nią postępów.

Wspierane przez rosyjskie lotnictwo oddziały syryjskie przełamały we wtorek oblężenie części wyżej wymienionego miasta przez siły Daesh.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. timex watch

    11 listopada 2017 at 22:14

    No matter if some one searches for his essential thing, thus he/she needs to be available that in detail, thus that
    thing is maintained over here.

  2. Pingback: cmt875nttbchdjwx4wctve4656

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra