Z zagranicy

Ambasada USA chwali Ukrainę za reformę oświaty

Na twitterowym profilu U.S. Embassy Kyiv w dniu wczorajszym pojawiły się gratulacje dla Ukrainy z powodu reformy edukacyjnej, która – jak się wyrażono – jest ruchem naprzód i inwestycją w młodzież, co jest kluczem do przyszłości!

Oto orginalny wpis twitterowy: “Congrats to Ukraine on moving forward w education reform–investing in youth Key 4 future”.

 

Przypomnijmy pokrótce cały kontekst, a mianowicie w zeszłym tygodniu Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła ustawę ws. reformy oświatowej, polegającej między innymi na tym, że  do szkół mniejszości narodowych wprowadza się język ukraiński.

Przypomnijmy też, że władze Węgier i Rumunii zareagowały stanowczo na ową reformę, Polska niestety nie.  Pamiętajmy też, że tak jak nie było ze strony polski reakcji na flagi banderowskie podczas ostatnich ukraińskich uroczystości Dnia Niepodległości w Kijowie, na reformę oświatową jedyną odpowiedzią jest enigmatyczne: „będziemy obserwować”.

Może dbając o Polaków mieszkających za wschodnią granicą warto w końcu na wzór Rumunii i Węgier poobserwować na sposób bardziej czynny to, co się tam dzieje ze sprawami oświatowymi naszych rodaków?

 

źródła: Kresy.pl, Twitter – USEmbassyKyiv.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

48 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra