Kościół

Gdy jesteś najsłabszy i chory – wtedy właśnie powstajesz

Medytacje ewangeliczne z dnia 21 września 2017 r. Mt 9,9-13.

Gdy Jezus wychodził z Kafarnaum, ujrzał człowieka imieniem Mateusz, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: Pójdź za Mną! On wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami? On, usłyszawszy to, rzekł: Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników.

Czasem tak właśnie trzeba. Wbrew wszystkiemu. I to dokładnie wbrew. Wstać i iść. I już się nie oglądać. Nam się wydaje, że do takiego powstania potrzebujemy jakiś predyspozycji, jakiegoś przygotowania, dojrzałości. Nie! To wcale nie tak. Jest dokładnie odwrotnie.

To znaczy, że gdy jesteśmy najsłabsi, chorzy, wtedy właśnie powstajemy! My potrzebujemy miłosierdzia. I naprawdę tak jest, tylko zbyt często nie zdajemy sobie z tego sprawy, mając tzw. poukładane życie.

Mateusz też je miał. Przynajmniej od strony finansowej wydawał się być zaradny, zabezpieczony, a tymczasem był bardzo chory. I nie dlatego że miał pieniądze i czuł się pewnie w doczesności wstał i poszedł za Chrystusem, ale dokładnie dlatego, że był chory.

Jednak kiedy zdał sobie z tego sprawę? To jest ważne, Mateusz zobaczył swoją chorobę i uświadomił sobie jak bardzo potrzebował miłosierdzia, gdy… Jezus na niego popatrzył!

Ten wzrok Chrystusa jest utkwiony w nas nieustannie. Nie ma sekundy żeby On na nas nie patrzył. Z miłością. Tylko czy my chcemy zobaczyć ten Jego wzrok? To znaczy, czy chcemy dać się… pokochać?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

141 komentarzy

141 Komentarzy

  1. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

    6 listopada 2017 at 04:15

    Keep on working, great job!|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra