Z zagranicy

Znowu pali się skład amunicji na Ukrainie

Na Ukrainie w pobliżu liczącego 19 tys. mieszkańców miasteczku Kalinówka doszło do kolejnego w ostatnim czasie pożaru składów amunicji czołgowej i artyleryjskiej. W wyniku zagrożenia wybuchem ewakuowano ponad 30 tys. ludzi.

W liczącym 19 tys. mieszkańców miasteczku Kalinówka, 30 km na północ od 370-tysięcznej Winnicy na centralnej Ukrainie od rana trwa akcja gaszenia ogromnego pożaru składów amunicji. Pożar wybuchł wczoraj wieczorem na składach, gdzie przechowywane są pociski czołgowe.  Jedna osoba została ranna, oficjalnie nikt nie zginął. Eksplozje były tak głośne, że słychać je było w Winnicy.  W związku z pożarem  ewakuowano ponad 30 tysięcy mieszkających w jego pobliżu ludzi, zamknięto ruch powietrzny w 50-kilometrowej strefie wokół Kalinówki, zakazano ruchu samochodowego na trasie Winnica-Żytomierz oraz zmieniono trasy kilkunastu pociągów. oraz zamknięto przestrzeń powietrzną dla ruchu samolotów.  W akcji gaśniczej uczestniczy wojsko i Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Ratownicy mają do dyspozycji samoloty oraz pociągi i czołgi gaśnicze.

– Badane są różne przyczyny pożaru, ale najprawdopodobniej chodzi o czynniki zewnętrzne – oświadczył przybyły na miejsce wydarzeń pochodzący z Winnicy premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

210 komentarzy

210 Komentarzy

  1. Itamar Serp

    7 listopada 2017 at 16:13

    }

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra