Z kraju

Paweł Kukiz – Marszałkowie Terlecki i Kuchciński pałają miłością do banderowskiej Ukrainy

Podpisaną 25 września przez prezydenta Ukrainy Petro Poroszenkę nową ustawę oświatową zgodnie skrytykowały już Węgry, Bułgaria i Rumunia i Rosja. Tylko Polska w ramach źle pojmowanej solidarności z wrogim nam sąsiadem milczy. Paweł Kukiz właśnie skomentował

25 września przez prezydenta Ukrainy Petro Poroszenko podpisał nową ustawę oświatową, zgodnie z którą szkoły mniejszości narodowych, w których teraz większości przedmiotów naucza się w ich językach, będą musiały przejść na ukraiński. Polska jak do tej pory nie wystosowała sprzeciwu, ale nawet dalej wspiera banderowski reżim z Kijowa. Co skomentował Paweł Kukiz.

 

– Jedynie władze Polski nie skrytykowały tej ustawy, choć w ogromnej mierze dotyczy ona Polaków zamieszkałych na Ukrainie… Szczególnie mnie to nie dziwi – PiS i PONowoczesna od ponad roku blokują nasz projekt ustawy o penalizacji propagandy banderowskiej na terenie Polski a marszałkowie Terlecki i Kuchciński wręcz epatują miłością do banderowskiej dziś Ukrainy… – napisał na swoim Facebooku lider Kukiz’15.

 

Komentarz Prawego – Droga Kochana Banderowska UPA-ino co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić za pieniądze polskiego podatnika?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

90 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra