Kościół

Kard. Nycz poprowadzi modlitwę za „uchodźców”, którzy zginęli w drodze do Europy

Nabożeństwo „Umrzeć z nadziei” zostanie odprawione w najbliższą środę 4 października w archikatedrze warszawskiej w intencji uchodźców, którzy zginęli w drodze do Europy.

 

W czasie liturgii słowa przygotowanej przez Wspólnotę Sant’Egidio zostaną wymienione imiona i krótkie historie uchodźców, którzy w ostatnich miesiącach zginęli podczas rozpaczliwych prób wydostania się z miejsc ogarniętych wojną. Modlitwie będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

Liturgia słowa rozpocznie się o godz. 20.00. Jest organizowana w ramach Tygodnia Modlitwy za Uchodźców „Umrzeć z nadziei”, obchodzonym w dniach 1-7 października pod patronatem Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek.

– Uchodźcy to, jak podkreśla papież Franciszek, nie liczby, tylko osoby: to twarze, imiona, historie życia i odpowiednio do tego należy ich traktować. Jesteśmy przekonani, że modlitwa może nam pomóc uczyć się współczucia, które prowadzi do miłosierdzia i staje się motorem wyborów i działań. Jesteśmy przekonani, że ta modlitwa jest wciąż bardzo potrzebna – uchodźcom i migrantom, ale także nam, żyjącym w bezpiecznym i bogatym świecie  — mówią członkowie Wspólnoty Sant’Egidio.

Przed rokiem modlitwa „Umrzeć z nadziei” odbyła się w ponad 20 polskich miastach i miejscowościach a współorganizatorami wydarzenia były różne środowiska: wspólnoty, organizacje, zgromadzenia zakonne.

Parafie, wspólnoty i środowiska zainteresowane zorganizowaniem modlitwy „Umrzeć z nadziei” w swoim mieście lub parafii mogą kontaktować się ze Wspólnotą Sant’Egidio. Scenariusz nabożeństwa i wszystkie potrzebne materiały można uzyskać pisząc na adres: santegidio.waw@gmail.com

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

71 komentarzy

71 Komentarzy

 1. ladeelektronik.eu

  11 listopada 2017 at 19:26

  WOW just what I was searching for. Came here by searching for
  right auto

 2. Merissa

  2 grudnia 2017 at 03:27

  No matter if some one searches for his required thing, thus
  he/she needs to be available that in detail, so that thing is maintained over
  here.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra