Z zagranicy

Marine Le Pen: Trzeba stworzyć nowe prawo antyterrorystyczne, które naprawdę będzie walczyć ze chcącym nas zniewolić islamem

 

Była kandydatka do urzędu prezydenta Francji Marine Le Pen wezwała do stworzenia nowego prawa antyterrorystycznego, które będzie „naprawdę zwalczało chcącą nas zniewolić ideologię islamu”.

Le Pen podkreślała, że „pierwszym obowiązkiem państwa jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom”. Ubolewała, iż obecnie ten obowiązek został zarzucony na rzecz nieodpowiedzialnych polityk migracyjnych, utraty kontroli na granicach oraz upadku władz zmiażdżonych ideologią dżihadu. Nieco wcześniej podczas konferencji w Zgromadzeniu Narodowym skrytykowała defensywne podejście policji i władz do terrorystów. Jej zdaniem należałoby, aby organy państwa, w tym również organy ścigania przeszły do ofensywy. Zarówno policja, jak i wymiar sprawiedliwości działają zdanie Le Pen w sposób niedostateczny, jeżeli chodzi o rozprawianie się z islamistami.

Dotychczas, na co zwróciła uwagę, władze państw Zachodu skupiały się jedynie na przemocowym obliczu dżihadu, kompletnie ignorując ideologię, która go napędza. Stąd tym bardziej jej zdaniem paląca potrzeba stworzenia nowego prawa antyterrorystycznego, które uderzałoby bezpośrednio w ideologię islamu, która „wywołuje wojnę” na Zachodzie i dąży do „zniewolenia nas”.

We francuskim parlamencie trwa obecnie debata na temat ustawy antyterrorystycznej przedłożonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych – przewodnicząca Frontu Narodowego nie pozostawiła na niej przysłowiowej suchej nitki, oceniając, iż „powinna być ona powodem do wstydu […], ponieważ wyrwano jej zęby”.

Sprawa jest o tyle poważna, że z danych zgromadzonych przez mające swoją siedzibę w Paryżu Centrum Analiz Terroryzmu Francja jest celem numer jeden Państwa Islamskiego jeżeli chodzi o cele w krajach Zachodu – aż 30 proc. wszystkich ataków terrorystycznych ma miejsce właśnie w tym kraju.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Le Pen ostro skrytykowała istniejące propozycje, nalegając na adekwatne traktowanie islamskiego terroryzmu i nazywanie go po imieniu.

– Nigdy nie możemy przyzwyczaić się do terroryzmu – oświadczyła Le Pen w rozmowie z reporterami, nawiązując do skandalicznych wypowiedzi niektórych europejskich polityków, zdaniem których obywatele państw europejskich powinni przyzwyczaić się do zamachów. – Bezpieczeństwo to pierwszy obowiązek państwa – powtórzyła, zaznaczając, iż „organizacje terrorystyczne korzystają na słabości Europejczyków”.

Później na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych zauważyła: „Islamistyczna ideologia jest ideologią polityczno-religijną, która planuje nas zniewolić i wywołać u nas wojnę”.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

128 komentarzy

128 Komentarzy

  1. Olek

    6 listopada 2017 at 10:44

    Nie czekaj aż popełnisz błąd polecamy księgowość radom http://www.saldoradom.com.pl niskie ceny, profesjonalne podejście do Klienta

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra