Z zagranicy

Mali: Muzułmanie zagrozili chrześcijanom śmiercią, jeżeli ci pójdą do Kościoła

 

Muzułmańscy bojówkarze w Mali zapowiedzieli chrześcijanom, że zostaną zabici, jeżeli muzułmanie zobaczą ich w Kościele.

Katoliccy przywódcy w Mali ostrzegli, że parafie katolickie stanęły w obliczu rosnącej liczby mordów dokonywanych przez islamskich bojówkarzy mimo prób wprowadzenia w życie porozumienia pokojowego w tym północnoafrykańskim kraju.

– Nasze kościoły i kaplice są obecnie obiektem ataków ekstremistów, którzy powiedzieli chrześcijanom, aby ci nie gromadzili się na modlitwach – powiedział w rozmowie z Catholic News Service Edmond Dembele, sekretarz generalny Konferencji Biskupów Mali. – Władze starają się odzyskać kontrolę, a my możemy dowiedzieć się więcej o strategii, która za tym idzie – dodał. – Zostaliśmy ostrzeżeni, że hermetyczne grupy islamistów przygotowują ataki, działając tylko i wyłącznie w swoim imieniu – zaznaczył.

Na przełomie września i października w położonym w centrum Mali regionie Mopti doszło do eskalacji napięć po tym, jak wiele kościołów katolickich zostało splądrowanych i podpalonych, aby zmusić parafian do opuszczenia kraju.

Dembele podkreślał, iż nie jest jasne, które grupy były w to zamieszane i jakie były ich motywy. – Nie mamy żadnego własnego programu bezpieczeństwa i polegamy na władzach, licząc, że to one zapewnią nam ochronę i znajdą rozwiązania – przyznał, przypominając, iż niegdyś rząd rozlokował jednostki wojskowe w parafiach dla zapewnienia bezpieczeństwa, jednak obecnie „to nadal nie zostało zrobione, aby zapobiec atakom”.

Źródło: Jihad Watch

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

64 komentarze

64 Komentarzy

  1. Umanizzare presidios

    3 listopada 2017 at 14:00

    }

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra