Z kraju

Poseł Killion Munyama wali w prof. Pawłowicz obuchem rasizmu

Pochodzący z Zambii Killion Munyama wydał oświadczenie, w którym oskarża profesor Krystynę Pawłowicz… o rasizm.

 

– Pani Poseł w sposób karygodny i niegodny polskiego parlamentarzysty zaatakowała mnie, wykorzystując argumenty o podłożu rasistowskim. Uważam, że emocjonalny wpis nie powinien zostać opublikowany, ponieważ uwłacza godności doktora habilitowanego, a zwłaszcza Posła (…) Lecz to nie ja zwróciłem uwagę na problem praworządności, lecz sama Unia Europejska. Nie rozumie, jak mogła wydać opinię, że źle reprezentuje „nową ojczyznę”. Samo sformułowanie jest nie na miejscu. Żądam przeprosin. I zacznę siebie i ludzi śledzących swój profil uczyć tolerancji w stosunku do osób o innym kolorze skóry, wyznania czy orientacji seksualnej, które tak jak Pani są Obywatelami Polski – bzdurzy w swoim wpisie poseł PO z Zambii.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

207 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra