Z zagranicy

Izrael i niektóre państwa NATO sprzedają broń terrorystom z ISIS!

Syryjskie siły zbrojne odkryły duży magazyn broni produkcji izraelskiej w strategicznym mieście Mayadin w prowincji Dayr al-Zawr, kilka dni po odzyskaniu tego położonego na wschodzie miasta z rąk terrorystów Daesh.
Jak podała syryjska agencja informacyjna SANA, powołująca się na jednego z dowódców polowych, wśród znalezionej broni znalazło się wiele rodzajów karabinów, ciężkich, średnich i lekkich oraz broń lekka pochodząca oprócz Izraela z niektórych krajów europejskich w tym również członków NATO. Ów dowódca twierdził także, że odnaleziono też moździerze, osprzęt artylerii, ogromne ilości amunicji przeciwpancernej oraz wyprodukowane w NATO działka kalibru 155 mm o zasięgu do 40 kilometrów. Niestety agencja nie podaje, które dokładnie państwa NATO wyprodukowały znalezioną w magazynach terrorystów broń.

To nie pierwszy raz, kiedy syryjskie siły rządowe dokonują tego typu odkrycia. Z informacji podanych przez agencję SANA zaledwie kilka dni wcześniej przechwycono w obszarze Jib al-Jarrah, w pobliżu Homs, należące do terrorystów izraelskie działko wraz z dużą ilością broni, amunicji i sprzętu komunikacyjnego.

Syria jest nękana przez wspieranych z zagranicy bojówkarzy od marca 2011 roku. Syryjski rząd twierdzi, że Izrael oraz jego zachodni i regionalni sojusznicy pomagają terrorystom w sianiu spustoszenia w kraju.

I chociaż Izrael wydaje się unikać bezpośredniego zaangażowania w trwający już sześć lat konflikt, przyznał się do przeprowadzania częstych ataków na wojskowe cele w Syrii, co jest postrzegane przez ekspertów jako próba udzielenia wsparcia terrorystycznym grupom w obliczu ponoszonych przez nie strat.

Ostatni z takich ataków miał miejsce w czwartek, kiedy to izraelskie czołgi wystrzeliły pociski w kierunku syryjskiego terytorium z okupowanych Wzgórz Golan. Kancelaria izraelskiego premiera Benjamina Netanyahu potwierdziła ów atak, nazywając go odpowiedzią na „pociski” jakie rzekomo miały wcześniej zostać wystrzelone z Syrii, a spadły na „otwartą przestrzeń” nie czyniąc żadnych strat.

Za atakiem poszło naruszenie przestrzeni powietrznej Syrii przez izraelskie samoloty bojowe w pobliżu granicy z Libanem. Syryjskie siły zbrojne odpowiedziały intruzom otwierając do nich ogień – jednego trafili, a pozostałych zmusili do ucieczki.

Z oświadczenia wydanego przez dowództwo syryjskiej armii, izraelskie myśliwce odpaliły wówczas wiele rakiet z okupowanych terytoriów palestyńskich, powodując duże straty materialne w pozycjach syryjskiej armii na przedmieściach Damaszku.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Pingback: c3j8vb5w4dxctv36cxct5x4wd

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra