Z kraju

Prezydium Sejmu ukarało posła PO. Pensja zmniejszona o połowę

Jak poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu – Prezydium Sejmu zdecydowało o obniżeniu uposażenia poselskiego posłowi PO Sławomirowi Nitrasowi o połowę na okres trzech miesięcy. – Jeżeli PiS myśli, że przestraszy opozycję, to się myli – skomentował decyzję szef klubu PO Sławomir Neumann.

 

– Jeżeli PiS myśli, że zagłuszy i przestraszy opozycję – która nie będzie zabierała głosu z mównicy sejmowej i mówić prawdy o partii rządzącej, to się myli – powiedział Neumann, który zabrał w głos w trakcie piątkowych obrad Sejmu. Szef klubu PO zgłosił wniosek formalny o zmianę sposobu prowadzenia obrad „dzisiaj i w przyszłości”. Wyjaśnił, że ma to związek z ukaraniem posła PO Sławomira Nitrasa za – jak powiedział Neumann – próbę zabrania głosu i zgłoszenia wniosku formalnego. Parlamentarzyście przysługuje możliwość odwołania się od tej decyzji w ciągu siedmiu dni od momentu odbioru dokumentu.

 

Szef klubu PO zaapelował do marszałka Sejmu i wicemarszałków z PiS, którzy – jak podał – opowiedzieli się za ukaraniem Nitrasa, o wycofanie się z tej decyzji. Według Neumanna, „szczytem hipokryzji” jest karanie posłów za to, że chcą złożyć wniosek formalny, w zestawieniu z obroną posłów PiS, którzy z mównicy sejmowej – jego zdaniem – „obrażają” Polaków i posłów opozycji. – To jest wasza moralność, to jest wasza etyka – zwrócił się do partii rządzącej polityk PO.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra