Z zagranicy

Viktor Orban użyje wywiadu do sprawdzenia działalności Sorosa na Węgrzech

Węgierski premier Viktor Orban nakazał wywiadowi, by zidentyfikowały „sieć”, jaką imperium George’a Sorosa miało opleść Węgry. Jak wyjaśnił premier Węgier w wywiadzie dla Radia Kossuth – Służby mają pomóc ocenić wpływ Sorosa na próby ukarania Budapesztu przez Brukselę.

Viktor Orban jak najbardziej słusznie twierdzi, że Bruksela całkowicie podporządkowała się Georgowi Sorosowi w kwestii migracji do Unii Europejskiej. Finansista ma mieć w ręku osoby i organizacje zajmujące się uchodźcami. W ten sposób ma wpływać na decyzje zapadające w Brukseli. Soros jest słusznie oskarżany przez węgierskie władze o zachęcanie do nielegalnej imigracji do Europy i wywieranie poprzez finansowane przez siebie NGO presji, by przyjmować imigrantów. Z kolei Soros zarzuca Orbanowi, że wykorzystuje „etniczny i wyznaniowy nacjonalizm, by utrwalić swoją władzę”. Latem rząd przeprowadził kampanię plakatową przeciwko Sorosowi – plakaty pokazywały roześmianego Sorosa i były opatrzone napisem: „Nie pozwólmy, żeby Soros śmiał się ostatni”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

25 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra