Z kraju

„Deutche Welle” cytuje kolejnego bezczelnego Niemca Hansa-Gerta Pötteringa – nie rozdrapywać ran

Były szef Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Pöttering wypowiedział się o stosunkach polsko-niemieckich – Nie rozdrapywać ran – powiedział, ponieważ – Utrzymujące się irytacje w stosunkach polsko-niemieckich mogą zostawić trwałe ślady.
Jak doniósł niezawodny dziennik „Deutche Welle” były przewodniczący Parlamentu Europejskiego ostrzega żeby „nie rozdrapywać ran”, ponieważ „utrzymujące się irytacje w stosunkach polsko-niemieckich mogą zostawić trwałe ślady”.

 

– Pojawiła się odczuwalna przepaść w stosunkach politycznych między naszymi krajami. Nie możemy dopuścić, żeby znowu zostały rozdrapane rany przeszłości. Każdy z nas, w Polsce i w Niemczech, musi się angażować na rzecz naszego partnerstwa. Właśnie zaangażowanie społeczne odgrywa dzisiaj szczególnie ważną rolę.  Temu służą niezliczone, społeczne inicjatywy, projekty  wymiany. Wszystkie służą wzajemnemu poznaniu się i zrozumieniu. Partnerski stosunek obydwu krajów leży w obopólnym interesie. Istnieje powód do obaw, jeżeli Berlin i Warszawa inaczej pojmują demokrację i trójpodział władzy. Równie negatywnie wpływają na bilateralne stosunki różnice w ocenie wolności prasy, wolności nauki i kultury czy rozbieżności w oczekiwaniach wobec Unii Europejskiej i sposobach podejścia do niej. Od upadku żelaznej kurtyny Polska i Niemcy stworzyły solidny, odporny fundament pozwalający rozmawiać o problemach jak równy z równym i poszukiwać skierowanych w przyszłość rozwiązań, możliwych do zaakceptowania zarówno przez obywa kraje jak i UE. – powiedział w Krakowie Hans-Gert Pöttering, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, obecny szef zbliżonej do chadecji Fundacji Konrada Adenauera (FKA). Niemiecki polityk był gościem współorganizowanej przez FKA konferencji poświęconej roli Kościoła katolickiego w integracji europejskiej „Dokąd zmierza Europa”.

 

Komentarz Prawego – Państwo niemieckie nigdy nie zapłaciło odszkodowań za niewyobrażalne bestialstwo i ludobójstwo. Dzisiaj Niemiec znowu sprowadził nieszczęście na Europę w postaci islamskiej szarańczy. Nigdy nie odpowiedzieli za II Wojnę Światową, denazyfikacja była cyrkiem, za to dalej chętnie z pozycji „nadludzi” pouczają Polskę.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

  1. Olek

    8 listopada 2017 at 09:35

    Chcesz zarabiać, w kraju nic ci nie odpowiada opieka Niemcy http://betreuerin.com.pl sprawdzona agencja zgłoś się

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra