Polskość

Anatomia kłamstwa o rzekomym polskim antysemityzmie

Od dekad Polacy kreowani się na całym świecie na rzekomych antysemitów, zbrodniarzy którzy motywowani uprzedzeniami rasowymi, nienawiścią i chciwością, mordowali i grabili Żydów. Kłamstwo to było przez dekady bardzo wygodne dla komunistów, którzy walką z rzekomym antysemityzmem usprawiedliwiali swój terror wobec Polaków.

Jak można przeczytać w artykule Bożeny Szaynok opublikowanym w publikacji IPN „Partia, państwo, społeczeństwo”. Komuniści rządzący Polską z nadania Rosji sowieckiej po II wojnie światowej wspierali „odbudowę życia żydowskiego po zagładzie, nie utrudniali też wyjazdów ludności żydowskiej z Polski (…) pozwolili na działalność kongregacji religijnych, komitetów żydowskich, po ich likwidacji, Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów, instytucji kulturalnych, a także różnych zachodnich organizacji żydowskich, funkcjonowało szkolnictwo żydowskie”.
Równocześnie z przywilejami dla społeczności żydowskiej, komuniści rządzący Polska z nadania Rosji sowieckiej, głosili, że: sanacja i narodowcy byli antysemitami, Armia Krajowa i rząd londyński byli antysemitami, AK prześladowała ludzi ratujących Żydów i była obojętna wobec zagłady Żydów, AK mordowała Żydów, Narodowe Siły Zbrojne i AK wspierały Niemców w pacyfikacji getta warszawskiego, AK i NSZ były nazistowską agenturą i po wojnie starały się kontynuować holocaust Żydów, w Krakowie w 1945 roku miał pogrom Żydów, PSL i kler katolicki dla swoich celów wykorzystują antysemityzm, antykomuniści to antysemici. Kwestia antysemityzmu była jednym z przewodnich tematów komunistycznej propagandy. Powojenna komunistyczna propaganda szkalowała też Powstanie Warszawskie i gloryfikowała powstanie w getcie warszawskim.
Propagandę komunistów o rzekomym antysemityzmie andersowców, AK i NSZ powtarzały media żydowskie na całym świecie. Kłamstwa o mordowaniu przez powstańców warszawskich Żydów rozpowszechniał też Centralny Komitet Żydów Polskich. W komunistycznej propagandzie, w tym też w wypowiedziach Gomułki, pogrom kielecki miał być dziełem andersowców, NSZ i AK.
Komuniści nie tylko zwalczali rzekomy antysemityzm, ale do 1948 roku wspierali powstawanie Izraela. Wsparcie komunistów dla państwa żydowskiego skończyło się, kiedy Izrael zbliżył się do USA. Komuniści zaprzestali okazywać pomoc i sympatię państwu żydowskiemu i zaczęli szkalować Izrael. Zbliżenie USA i Izraela doprowadziło do czystek z ludowym Wojsku Polskim, administracji i komunistycznym aparacie terroru, gdzie Żydzi byli nadreprezentowani w stosunku do swojej obecności w społeczeństwie. Czystki zakończyła śmierć Stalina w 1953 roku. Pomimo czystek w 1966 na 39 dyrektorów departamentów w Ministerstwie Spraw Zagranicznych 20 było Żydami.
Kolejna czystka miała miejsce po tym jak w 1967 roku Izrael wygrał wojnę sześciodniową z państwami arabskimi mającymi dobre relacje ZSRR. W PRL Żydzi nie kryli swojej radości z sukcesów państwa żydowskiego. Gdy w PRL wybuchły patriotyczne protesty studenckie komuniści, by oczernić protestujących studentów, utożsamili wystąpienia z Żydami.
Na to, że PRL przez pół wieku nie był zainteresowany promowaniem na świecie prawdy o historii Polaków, zwrócił uwagę Jan Żaryn w swoim wywiadzie opublikowanym w pracy Gabriela Kayzera „Klincz? Debata polsko – żydowska”.
W latach 60. i 70. narrację historyczną na świecie zdominowali Żydzi. W ich opowieściach nie było polskich ofiar, podczas II wojny światowej cierpieć mieli tylko Żydzi. Polska narracja historyczna alternatywna wobec żydowskiej narracji historycznej nie miała prawa istnieć. Według żydowskiej narracji holocaust był ukoronowaniem antysemickiej propagandy Kościoła katolickiego.
Komunistyczne kłamstwa o polskim antysemityzmie i odpowiedzialności Polaków za zagładę Żydów, od dekad szerzone przez środowiska żydowskie, nie mają potwierdzenia w rzeczywistości. Podczas II wojny światowej los mordowanych Żydów interesował tylko Polskie Państwo Podziemne, którego instytucją była Żegota Rada Pomocy Żydom. Prócz Żegoty Żydom pomagały tez i inne instytucje PPP.
Pomocy Żydom była utrudniona z racji, że od wieków żyli oni w separacji od Polaków (wynikało to z nakazów judaizmu, uznających, że kontakt z Polakami jest dla Żydów szkodliwy). Bohaterstwo Polaków pomagających Żydom polegało na tym, że za pomoc Żydom Polakom, ich rodzinom i sąsiadom groziła kara śmierci – Niemcy zamordowali ponad 1000 Polaków tylko za to, że ci pomagali Żydom. Wśród Polaków pomagających Żydom było wielu narodowców przed wojną oskarżanych o rzekomy antysemityzm. Po wojnie Żydzi licznie weszli w skład komunistycznego aparatu terroru i mordowali polskich patriotów.
Współcześnie liczba Żydów uratowanych przez Polaków jest zaniżana. Izraelski instytut Yad Vashem uznaje za Żydów tylko judaistów, kto ratował Żydów katolików nie jest uważany przez instytut za osobę ratującą Żydów.
Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

51 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra