Z zagranicy

13 mln osób w Syrii potrzebuje pomocy humanitarnej

Wysoki rangą urzędnik ONZ alarmuje, że ponad 13 milionów osób w Syrii potrzebuje pomocy humanitarnej, przy czym w przypadku 6,3 mln znajduje się w „palącej potrzebie” pomocy ze względu na nieustającą przemoc w kraju.

– Konflikt i pogwałcenia międzynarodowego prawa humanitarnego nadal są głównymi determinantami pomocy humanitarnej, jako że cywile w wielu częściach kraju nadal masowo cierpią – powiedział podsekretarz ds. koordynacji spraw humanitarnych ONZ Mark Lowcock.
Wskazywał, że przesiedlenie 436 tys. ludzi w prowincji Raqqah i 350 tys. innych w Dayr al-Zawr jak również alarmująca liczba zaniedbanych dzieci w regionie Południowej Ghouty pozwala na jedną konkluzję: „wpływ kryzysu w Syrii nadal jest przemożny”.
Naloty na miasto Al Mayadin w Dayr al-Zawr w połowie października pozostawiło szpitale niezdolne do spełniania swoich funkcji, pozbawiając opieki zdrowotnej około 15 tys. osób.
Ataki doprowadziły również do zniszczenia chłodni, w których przechowywano szczepionki na polio w liczbie ok. 140 tys. dawek.
Lowcock ostrzegł, że prawie 3 mln osób nadal żyje w oblężonych i trudno dostępnych obszarach, gdzie ONZ musi zmierzyć się ze „znaczącymi wyzwaniami” jeśli chodzi o zapewnienie pomocy humanitarnej.
Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

15 Komentarzy

  1. kbog

    3 listopada 2017 at 21:10

    To jest smutne, że ci ludzie muszą tak cierpieć. To następny naród po Irakijczykach, któremu zniszczono gospodarkę i byt. Ci którzy to zrobili wzniecając wojnę domową są za oceanem. Kilka tysięcy kilometrów od swoich granic wprowadzają jedynie słuszną demokrację znaczoną setkami tysięcy niewinnych ofiar i zniszczoną gospodarką. Jaki kraj będzie następny, czyżby Iran?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra