Polskość

Komu przeszkadza krzyż?

Ostatnia decyzja administracyjnego sądu francuskiego, dotycząca krzyża zwieńczającego pomnik św. Jana Pawła w bretońskim Ploermell wzbudziła na nowo falę dyskusji na temat laicyzacji współczesnego świata.
Spór na temat tego krzyża ciągnie się latami. Teraz decyzja o jego usunięciu jest ostateczna. Francuskie przepisy o rozdziale państwa od Kościoła zakazują umieszczania emblematów związanych z wiarą w miejscach publicznych.  Co w takim razie zamierzają zrobić Francuzi z krzyżami umieszczonymi na kościołach. Najlepiej ściąć je wszystkie, oderwać od murów, aby nie drażniły oczu lewackiego społeczeństwa.

W tym kontekście nie dziwi ustawienie w sierpniu 2010 roku w Montpellier pomnika Włodzimierza Lenina. Wprawdzie temu wydarzeniu towarzyszyły nieśmiałe protesty, ale lewackie filiacje z komunizmem wygrały.
Laicyzacja Francji nie powinna nikogo dziwić. Już Jan Paweł wołał – Francjo, najstarsza córo chrześcijaństwa, coś ty zrobiła ze swoim chrztem… Korzenie chrześcijaństwa we Francji są tak odległe, zakopane głęboko w średniowieczu, że obecnie mało kto się do nich odwołuje. Żywe są natomiast zdobycze Rewolucji Francuskiej z jej libertyńskim  światopoglądem. To od 1789 roku Francja podąża drogą laicyzacji i liberalnych zasad. Fascynowały ją zdobycze bolszewickiej rewolucji i żywe były jej romanse z komunizmem.

Od dawna kościoły we Francji zieją pustkami. Zamyka się je na głucho. Nieużywane i niekonserwowane niszczeją. Aż w końcu przeznacza się je do rozbiórki.  Na filmiku pokazywanym w TVP info widać stare, zabytkowe kościoły z pięknymi rozetami rozwalane przez dźwigi budowlane, aby później na tym terenie postawić nowe apartamentowce. Czym tak barbarzyńskie burzenie chrześcijańskich świątyń różni się od rozwalania kościołów przez islamskich dżihadystów, dokonywanych na terenach wschodnich?

Niektóre świątynie kupują snobistyczni ekstrawaganccy bogacze i po całkowitej przebudowie zamieniają je w domostwa.  Często stare kościoły zamieniane są na dyskoteki, supermarkety. Tak wygląda francuska laicyzacja. Niszczy swoje chrześcijańskie korzenie, a jednocześnie wykazuje  wyjątkową tolerancję dla islamu, który agresywnie wdziera się do Francji. Z dziwną masochistyczną lubością kładzie głowę pod topór islamskich terrorystów, wywodzących się z imigrantów, którzy przez lata mieszkania we Francji nigdy się w nowej ojczyźnie nie zasymilowali. Dla islamu największym wrogiem jest ateizm, życie bez żadnych moralnych zasad. Gardzą tym i zamachami terrorystycznymi chcą w miejsce nihilistycznej pustki wprowadzić siłą swoją religię.

Bretania i tak jest najbardziej związana z chrześcijaństwem. Tamtejsza społeczność chce bronić pomnika św. Jana Pawła, tak samo jak mer miasta Proelmel Patrick Le Diffon. Myśli on o  wydzieleniu placu, na którym stoi pomnik z przestrzeni publicznej.  Czy uda mu się w jakiś sposób obejść prawo, zobaczymy.

Premier Beata Szydło po ogłoszeniu francuskiego wyroku, wyraziła chęć sprowadzenia niechcianego pomnika do Polski, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad. Wiadomo, że na oddanie pomnika muszą się zgodzić miejscowe władze i twórca dzieła. Jest nim gruziński rzeźbiarz Zurab Cereteli.

Warto przy okazji zwrócić uwagę na to, że w dzisiejszym świecie krzyż często uwiera. Polska nie jest od tego wolna. Przypomnijmy sobie walkę z krzyżem po katastrofie smoleńskiej. To Bronisław Komorowski, katolik przystępujący do Komunii św. , kazał go usunąć sprzed Pałacu Prezydenckiego. Ta decyzja zaowocowała wybuchem gorszących satanistycznych niby happeningów w miejscu usuniętego krzyża. Pojawił się tam krzyż z puszek po piwie z zawieszonym na nim misiem.

Rok wcześniej  ruszyła nocna akcja usuwania przydrożnych krzyży, postawionych w miejscach śmiertelnych wypadków drogowych.  Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich, Zarząd Oczyszczania Miasta zlikwidował przydrożne krzyże, które rzekomo zagrażały bezpieczeństwu kierowców, niepotrzebnie ich dekoncentrując. No i krzyże postawione zostały nielegalnie.

Warte przypomnienia jest ocenzurowanie spotu z 2014 roku reklamującego Polskę za granicą. Usunięto z niego wstydliwe, zdaniem MSZ, symbole religijne. Zniknął krzyż z Giewontu i ze sztandarów wojsk polskich z bitwy pod Grunwaldem z dzieła Jana Matejki.

Krzyż symbol bezgranicznej miłości Boga do człowieka jest solą w oku dla wielu „nowoczesnych” Polaków, którzy mam nadzieję odejdą w zapomnienie.

Iwona Galińska

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

 1. Francja to RYNSZTOK moralny spreparowany przez ZBOCZEŃCÓW i MASONÓW

  3 listopada 2017 at 09:12

  Francja to lewacki wykolejony potworek moralny, FAKTYCZNIE rządzony przez zakamuflowane loże MASONSKIE, które zajadle zwalczały i teraz też ZWALCZAJĄ chrześcijaństwo, widząc w nich konkurencję w trzymaniu władzy w żelaznym uścisku przez aktywistów PSYCHOPATÓW loż masońskich czerpiących korzyści finansowe na organizowanym przez nich chaosie.
  System polityczny we Francji, że jakoby tam rządzą jakieś „partie polityczne” jest FAŁSZYWYM mitem. Tam nawet nie ma skorumpowanej partio-kracji jak jest w III RP, lecz coś gorszego.
  Faktycznie to we Francji aktywiści tych domniemanych „partii” ATRAP politycznych są oddelegowani z LOŻ MASONSKICH, którzy są zwykłymi popychadłami LOŻ masońskich.
  W masońskiej Francji tak naprawdę z TYLNEGO siedzenia w 100% rządzą po całości masoni z 33 stopnia „wtajemniczenia”, którzy są zawziętymi ANTY-chrystami NIE nawidzący religii, zwłaszcza katolików.
  Masoni z pod szyldu „cyrkla i węgielnicy” uważają, że to ONI są JEDYNYMI, którzy ustala „normy” moralne wg. SWOICH upodobań na zasadzie „widzi mi się” ZWALCZAJAC zajadle jakie kolwiek normy moralne czy etyczne z dekalogu religijnego.
  Teraz jest też identycznie w USA, gdzie co „dobre i złe” ustalają żydowscy neokoni ale sterowni przez „generałów” z LOŻ masońskich powiązanych ze ZBOCZEŃCAMI z żydowskiego Hollywoodu ze zbankrutowanej moralnie i finansowo Kaliforni lub żydowskiego New Yorku.
  Aktywiści tych FASADOWYCH niby rządzących „partii” we Francji, a faktyczni ZALEGALIZOWANI żezimieszkowie/złodzeje PRZESTĘPCZYCH bezkarnych gangów politycznych są POPYCHADŁAMA tych „generałów” z LOŻ MASONSKICH.
  Tak skonstruowany obecny UTOPIJNY bez etyki moralnej system polityczny we Francji jest SATANISTYCZNY, który tak naprawdę NIGDY NIE ponosi politycznej i prawnej ODPOWIEDZIALNOSCI za podejmowane przez nich decyzje w państwie.
  Dlatego taka MASONSKA Francja czy Niemcy lub USA pogrążają się w powolnym chaosie ekonomicznym i demograficznym, spreparowanym bagnie moralnym przez skorumpowaną administracje państwową, szantażowanej terroryzmem kryminalnych gangów korporacyjnych rozszarpujących/rozkradających między sobą finanse publiczne z jednocześnie maszerującą KATASTROFĄ gospodarczo-społeczną.
  To zakulisowe rządzenie z TYLNEGO siedzenia przez LOŻE MASONSKIE we Francji czy Niemczech, które ZWALCZAJĄ KATOLICYZM uważając jego za OGRANICZENIE swojej pozycji wygodnych zarządców NIE ponoszących jakiej kolwiek odpowiedzialności politycznej i prawnej za ICH oficjalne decyzje, strategię polityczną/finansową, które generują krwawe WSTRZĄSY społeczne.
  Ten nie odpowiedzialny żydo-MASOŃSKI system polityczny we Francji czy Niemczech właśnie wykreował KATASTROFĘ demograficzną Francji z jednoczesnym tępieniem rozmnażania się etnicznych francuzów.
  Ta MASOŃSKA władza we Francji wspiera obcych przybyszy tzw. „emigrantów” którzy widząc, że mają wsparcie u LEWACKICH rządzących jeszcze bardziej OŚMIELA do agresywności żądań tych przybyszy nie utożsamiających się z interesem ogółu pozostałych obywateli – tubylców.
  W ten to sposób Francja dryfuje w stronę wewnętrznych konwulsujących krwawych konfliktów społecznych, momentami przypominających WOJNĘ DOMOWĄ, co jest kłamliwie tuszowane przez tą lewacką oficjalną władzę, która nie chce się przyznać do swojej porażki.
  Taki właśnie model „LEWACKIEGO systemu” zarzadzania preferują w UE rządzący zboczeńcy i MASINI z Brukseli-centrum UE, podpłaceni przez właścicieli wielkich korporacji lub takich agresywnych UZURPATORÓW, zbutwiałych KRETYNÓW jak G.Soros lub takich marksistowskich PSYCHOPATÓW jak Macron czy Merkel, którzy usiłują PRZEMYCIĆ do Polski i innych normalnych Krajów, abyśmy my w Polsce identycznie funkcjonowali jak ci rządzący skończeni WARIACI w Brukseli, Berlinie lub rynsztoku moralnym – Paryżu.

 2. Obat Kencing Nanah

  3 listopada 2017 at 12:30

  bo za tym zawsze kryje się jakiś żydowski interes. Mówi taki przechrzta albo „dobry żyd”Obat Kencing Nanah Herbal

 3. obat sipilis vdrl

  9 grudnia 2017 at 07:24

  nie pozwól, aby cokolwiek zakłóciło spokój religii

 4. Intresting, will come back here later too.

 5. obat gatal pada kemaluan

  9 stycznia 2018 at 17:56

  Hallo Admin …. I really like the story And the Atikelnya and the picture because Very nice and interesting, thank you.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra