Kościół

Śledzisz Jezusa? Nie przestawaj

Medytacje ewangeliczne z dnia 3 listopada, Piątek, Łk 14,1-6.

Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. A oto zjawił się przed Nim pewien człowiek chory na wodną puchlinę. Wtedy Jezus zapytał uczonych w Prawie i faryzeuszów: Czy wolno w szabat uzdrawiać, czy też nie? Lecz oni milczeli. On zaś dotknął go, uzdrowił i odprawił. A do nich rzekł: Któż z was, jeśli jego syn albo wół wpadnie do studni, nie wyciągnie go zaraz, nawet w dzień szabatu? I nie mogli mu na to odpowiedzieć.

Jezus kocha faryzeuszy. Tych, co Go śledzili też kocha. On każdego z nas miłuje najbardziej. Gdy mówi do nas w Piśmie Świętym, to każde jedno Jego słowo jest miłością i troską o nas. Konkretnie o Ciebie i o nie. Tłumaczy nam sprawy naszego zbawienia niekiedy jak dzieciom. Czasami potrzebujemy takich właśnie tłumaczeń i nie ma to związku z wykształceniem, czy zdolnościami intelektualnymi. Po prostu mamy w sobie pewne zaślepienia, z którymi to my sami męczymy się od lat, ale nie widzimy ich w sobie, bo tak bardzo do nich przywykliśmy. Są w nas takie zniewolenia, które powodują, że to my właśnie jesteśmy tymi, którzy śledzą Jezusa. Nie dowierzamy że On prostym pytaniem, może nas od czegoś uwolnić. A nie dowierzamy w uwolnienie, bo nie zauważamy w ogóle własnego zniewolenia.

A jednak Jezus Chrystus nas ciekawi, Jego czyny, słowa, gesty są dla nas ważne, przyciągają nas. Idziemy za historiami z Jego ziemskiego życia, przyglądamy się im, aż pojawia się moment, że nie rozumiemy tego, co zapisane w Ewangelii. Największą głupotą jest wtedy porzucić słowo. Największą mądrością zaniepokoić się własnym nierozumieniem. To słowo w nas zaczyna pracować, może nas nawet złości. I bardzo dobrze. To jest życie wiarą, które ma swoją dynamikę, swoje niespodzianki. Obyśmy byli ich ciekawi i tej ciekawości nigdy nie porzucili. Usłyszymy wtedy, jak Jezus zadaje nam konkretne pytanie w Piśmie Świętym, a wraz z odpowiedzią, którą w szczegółach przyniesie nam Duch Święty, nastanie nasze uwolnienie. To jest przygoda, która już nigdy się nie skończy, bo życie wieczne w pełni miłości nie może mieć końca.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. Soroka

  3 listopada 2017 at 10:11

  ” On każdego z nas miłuje najbardziej.”
  Jezus nas kocha! Jesteśmy Jego oblubienicą.
  Jeżeli będziemy używać zakłamanych słów, nigdy nie będziemy wolni, a jeżeli nie będziemy wolni, to nigdy nie będziemy mądrzy, a jeżeli nie będziemy mądrzy, to nie będziemy zbawieni!
  Jeżeli człowiek nie umie mówić zgodnie z prawdą, to jest głupi, a głupi nie będzie zbawiony.
  Jeżeli nie naprawimy naszego języka, to pójdziemy na zatracenie, bo nigdy nie zrozumiemy tego, co do nas mówi Jezus.
  Obecne szkoły, do których posyłamy swoje dzieci, nie uczą dzieci języka, tylko bełkotu. W kościołach też słyszymy bełkot, bo księża chodzili do takich szkół, a seminaria są chyba opanowane przez materialistów.
  Aktualnie mamy sprawę cenzurowania pomnika św. Jana Pawła II we Francji. Takie postawienie sprawy umożliwia zakłamanie słowa „religia”, ponieważ ten stan zakłamania wyklucza materializm z religii, a przecież materializm też jest religią. Dzieje się to przy aprobacie naszej duchownej hierarchii, która tym udowadnia, że służy diabłu, a nie Bogu.

  • WJTK

   3 listopada 2017 at 10:21

   Dedykuję ci nowszą (bardziej dopasowaną do twoich upodobań) wersję mojego wierszyka: „kto ty jesteś, polak marny, jaki znak twój, seks oralny”

   • Soroka

    3 listopada 2017 at 10:27

    Bezsilne ujadanie diabła!

    • WJTK

     3 listopada 2017 at 10:29

     twój stary to diabeł, pomiocie Szatana.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra