Z kraju

Haniebna publikacja KUL! Ocaleni z Rzezi Wołyńskiej mają się wstydzić

Jeżeli ktokolwiek sądził, że wraz z nadaniem honorowego doktoratu gloryfikatorowi ludobójców z OUN-UPA Wiktorowi Juszczence wygaśnie słabość Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego do piewców neobanderyzmu, był w poważnym błędzie.

Przed wakacjami wydawany przez KUL filozoficzny kwartalnik o nazwie ETHOS, którego grecka nazwa oznacza moralną prawość, prawy obyczaj, wydał teksty gloryfikatorów UPA, w tym najzacieklejszego z nich – Romana Drozda.
W skandalicznym rozdziale zatytułowanym „KU PRZEZWYCIĘŻENIU WSTYDU I KRZYWDY. W 70. rocznicę rozpoczęcia akcji „Wisła” ” znajdujemy takie „perły”, m.in. Bohdan HALCZAK – „Między nacjonalizmem i odwetem a pragmatyzmem. Akcja „Wisła” w świetle idei polskiego egoizmu narodowego” czy wspomnianego R. Drozda, „Prawda i przebaczenie. Meandry dialogu polsko-ukraińskiego”. Cały numer poświęcony jest wstydowi i nie sposób nie odnieść wrażenia, że jego wydawcy chcą, aby ocalali z Rzezi Wołyńskiej wstydzili się tego, że nie pozwolili zabić się ukraińskim rezunom, albo tego, że z determinacją walczą o prawdę historyczną na temat ukraińskiego ludobójstwa na Polakach.
Lektura tych tekstów jest porażająca. Drozd jako autorytet w polsko-ukraińskim dialogu przytacza Adama Michnika, aby następnie zrównać ofiary z katami i obarczyć stronę polską winą za zerwanie polsko-ukraińskich rozmów na temat mordów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.
W tekście Bohdana Halczaka natomiast czytamy o przyczynach przeprowadzenia operacji Wisła: „Analiza instrukcji Ministerstwa Ziem Odzyskanych z 10 listopada 1947 roku pozwala jednoznacznie stwierdzić, ze cele akcji „Wisła” były zbieżne z ideą polskiego egoizmu narodowego. Celem akcji była szybka asymilacja ludności ukraińskiej w społeczeństwie polskim i tym samym likwidacja mniejszości ukraińskiej w Polsce”.
O mordach dokonywanych przez Ukraińców autor ledwo wspomina, stwierdzając jednocześnie, iż były one pobocznym powodem do wysiedleń ukraińskiej ludności, ponieważ główny powód to polski egoizm narodowy.
Szokujący jest nie tylko fakt, że w publikacji naukowej katolickiej uczelni znalazło się miejsce dla piewców banderyzmu, dalekich od pisania tekstów naukowych, a ograniczających się do serwowania prymitywnej propagandy opartej o Kłamstwo Wołyńskie, ale też że żaden z autorów nie ma wykształcenia filozoficznego nawet na poziomie licencjatu.
Chyba najwyższy czas zorganizować akcję wzywającą wiernych Kościoła katolickiego do zaprzestania finansowania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, bo jak widać katolicki jest on tylko z nazwy, naukowy – również. Jeżeli jego naukowe czasopismo nakazuje ocalałym z Rzezi Wołyńskiej wstydzić się, iż nie pozwolili się zgładzić ukraińskim rezunom, albo że walczą o zachowanie historycznej prawdy o ukraińskim ludobójstwie dokonanym na Polakach, to nie powinna trafić do tej uczelni nawet jedna polska złotówka. Przybudówkę propagandową niech sobie opłacają sami Ukraińcy.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

51 komentarzy

51 Komentarzy

 1. z-k

  3 listopada 2017 at 10:22

  Byłem wieloletnim członkiem przyjaciół KUL ale po doktoracie nadanym Juszczence dbam by żadna moja złotówka ta toto nie wpłynęła. Więcej – uważam, że po wyprodukowaniu takich absolwentów jak Blumsztajn i Hartman polscy podatnicy nie powinni być obciążani utrzymaniem tej ‚uczelni”

  • Danka

   3 listopada 2017 at 17:57

   Do grona absolwentow Katolickiego UL zaliczaja sie takze min.Janusz Palikot, filozof/ co ostatecznie zakonczylo sie apostaza i przybijaniem odezwy na drzwiach kosciola a’la Martin Luter./ oraz Bogdan Borusewicz marszalek Senatu za PO/PSL, a teraz wicemarszalek., dzialacz / czy aktualnie nie jest to pewne/ Fundacji Batorego, zalozonej przez Antychrysta Sorosa, ktory rzucil wyzwanie Bogu i wprowadza, o ile zdazy, Nowy Porzadek Swiata. Borusewicz oba Porzadki jakos w sobie umie POlaczyc.

   • Maslaw

    3 listopada 2017 at 19:08

    Nieprawda. Palikot studiował na tej uczelni, ale skończył filozofię w Warszawie. Jest absolwentem UW

    • Danka

     3 listopada 2017 at 20:24

     ZMaslaw 19:08 To przepraszam szacowne mury KUL, o ile tak jest, jak pisze Maslaw.Uznajmy, ze Palikot studiowal filozofie na KUL-u.

 2. Winicjusz

  3 listopada 2017 at 10:34

  Powtarzam się, ale napiszę to raz jeszcze: na naszych oczach za sprawą najpierw rządów PO-PSL, a teraz PiS Polska staje się zachodnią prowincją Ukrainy.

 3. Marek

  3 listopada 2017 at 10:54

  PiS to koorva! KUL to samo!

  • t

   6 listopada 2017 at 17:33

   A Marek to debil i wulgarna świnia!:)

 4. Marek

  3 listopada 2017 at 11:05

  Dodam jeszcze, że za pierwszej komuny na KUL szły tylko i wyłącznie matoły! Osobniki słabe, które zdawały sobie sprawę, że niskie wymagania na egzaminach wstępnych przebrną.

  To byli ci ludzie, którzy odpadliby byli z progu każdej innej uczelni. Debilowata szkoła, debilowata kadra i tacy sami studenci.

  • Marian

   3 listopada 2017 at 13:34

   Nie masz racji. Znałem wielu absolwentów KUL-u za czasów „pierwszej komuny” i byli to bez wyjątku ludzie z klasą. Zaczęło się psuć, gdy Wojtyła został papieżem, a dramat nastąpił za T.W. „filozofa”

 5. Danka

  3 listopada 2017 at 11:24

  KUL-tam tez „oni” siedza i to od dawna.No jak by mozna bylo zostawic w rekach „katoli” taki kasek jak KUL. To skutek swoistego krypto relatywizmu uprawianego przez wiekszosc juz, niestety,ludzi KK,rowniez mediow.To tylko efekty, bo mowa nie jest;” tak, tak; nie , nie”, czyli pochodzi od Zlego wg Pisma Swietego.

 6. Danka

  3 listopada 2017 at 11:29

  Osoby duchowne ponosza wielka odpowiedzialnosc za powierxona im trzode, jako pasterze.Jezusa Chrystusa tez Zly kusil na pustyni i to przez 40 dni.

  • Danka

   3 listopada 2017 at 20:19

   Przepraszam za niedokladnosc: diabel kusil Jezusa pod koniec, kiedy potrzebowal pozywienia i oslabl z glodu.Jezus cudownie Zlemu odpowiedzial:” Nie samym chlebem czlowiek zyje” Jest tez Slowo….

  • Danka

   8 listopada 2017 at 21:26

   Raczej :”…za powierzona im owczarnie”;)

 7. Danka

  3 listopada 2017 at 11:38

  http://puncta.blox.pl/2008/02/Kuszenie-na-pustyni-Mt-4-1-11.html
  „Z Szatanem sie nie pertraktuje”, „Szatan mowi o posiadaniu swiata…”

  • Danka

   3 listopada 2017 at 20:51

   Chrystus dal przyklad, jak nalezy traktowac Szatana.Tylko w jeden jedyny sposob:” Idz precz, szatanie!” I co nastapilo pozniej? Zly zniknal.Zly jest bojazliwy, bo boi sie Swiatla, ale jego natura kaze mu rozsiewac zlo, niszczyc, kusic, prowokowac, zastawiac sidla i pulapki, potem ofiary brac w swe „sidla. „Gdy oswietlony i odgoniony poczuje sie zagrozony- umknie.Oszuka innej ofiary, by sie wzmocnic./link/

   • Danka

    10 listopada 2017 at 02:05

    „Ma byc:”Poszuka innej ofiary, by sie wzmocnic”.

 8. Obat Kencing Nanah

  3 listopada 2017 at 12:04

  że niskie wymagania na egzaminach wstępnych przebrną.
  To byli ci ludzie

  Obat Sipilis

 9. Slawomir Tomasz Roch

  3 listopada 2017 at 12:16

  Prosze a zarazem zywam wladze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (KUL) do oficjalnego odniesienia sie do tej b. szokujacej publikacji w kwartalniku filozoficznym ETHOS! Na te wyjasnienia bez dwoch zdan czekaja, jesli nie dzis to jutro, oto miliony Polakow, potomkow Kresowian. Z Panem Bogiem

 10. EA-68

  3 listopada 2017 at 13:27

  KUL zbyt mocno skręcił w lewo już bardzo dawno.

 11. Marek

  3 listopada 2017 at 14:01

  Uczelnią rządzą lewacy ,albo ludzie którzy zachowują się jak idioci.

 12. dick

  3 listopada 2017 at 14:29

  PIS to zdrajcy i pachołki neokonserwatystów z USA.
  A te wszystkie bogobojne organizacje to to samo co faryzeusze za życia Jezusa.
  Tak jest od wieków.
  Z ustami pełnymi miłości i Boga robią kasę i przy wódce śmieją się z idiotów płacących na nich.

 13. gemini

  3 listopada 2017 at 14:40

  Ot, co są w stanie zrobić „szekle”. Zabrzęczały żydowskie „szekle”, zaraz „uczone i filozofy” zapomniały co to Bóg, honor, ojczyzna. Pojawiła się za to u nich „postępowość”, demencja historyczna czyli „michniczyzna”

 14. Kicia

  3 listopada 2017 at 15:58

  Odkąd Juszczenko został uhonorowany, nie daję ani grosza na KUL,mimo że mój syn skończył tę uczelnię , i to HISTORIĘ !!!

 15. Hania

  3 listopada 2017 at 19:07

  Kto jeszcze łoży na KUL?!
  Księża, którzy corocznie czytają wypociny rektora tej uczelni, powinni się zawstydzić.
  Biorą udział w grzechu kłamstwa albo zaniechania.
  Kiedyś jeszcze dawałam bo tak uczyła mama ale teraz z nonszalancją oddaję ministrantowi puściutki koszyczek 🙂

 16. Danka

  3 listopada 2017 at 20:15

 17. Tomasz

  3 listopada 2017 at 20:35

  Na K U L od czasu skrętu w Lewo tj Gender Studies nie daje składki .Powinny władze Kościelne zakazać używania nazwy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 18. ninanonimowa

  3 listopada 2017 at 22:20

  —LECHICI !! starożytne lechickie Człowieki ! – KUL ostoja pejsów. KK to dziecko pejsate. A jak myślicie ? czarne jezuickie chałaty skąd się wzięły ?.
  WRACAJCIE !!! do SŁOWIAŃSKIEGO JASNEGO BOGA !! wracajcie do swoich SŁOWIAŃSKICH KORZENI !!. INNEGO RATUNKU !dla nas NIE MA !.

  https://wiedzadrzewiej.weebly.com/

  • Piotrx

   9 listopada 2017 at 22:57

   „lechickie Człowieki” ? trzeba się najpierw nauczyć polskiego
   panslawizm to stary chwyt rosyjskiego imperializmu (Dugin się kłania)

 19. karola32

  4 listopada 2017 at 20:34

  Już dawno nie daje składek na KUL-awe dziadostwo.

 20. Marian

  7 listopada 2017 at 13:13

  Według informacji p.profesora M.Piotrowskiego władze KUL kazały usunąć ze swego logo krzyż oraz zawołanie ,,Deo et Patriae – Bogu i Ojczyźnie,a także polskiego orła w koronie.Hańba.Episkopat powinien zlikwidować nazwę Katolicki.
  Ci którzy mają poglądy jak w informacji to zdrajcy Narodu Polskiego.Na pohybel.

 21. Obat Ambeien

  8 listopada 2017 at 11:38

  Szatana.Tylko w jeden jedyny sposob:” Idz precz, szatanie!” I co nastapilo pozniej? Zly zniknal.Zly jest bojazliwy, bo boi sie Swiatla, ale jego natura kaze mu rozsiewac zlo, niszczyc, kusic, prowokowac, zastawiac sidla i pulapki,

 22. Danka

  9 listopada 2017 at 20:54

  Obat.Widze, ze spodobal ci sie moj wpis.

 23. Danka

  11 listopada 2017 at 17:34

  Great!

 24. Noriko Capiga

  20 grudnia 2017 at 17:09

  Highly descriptive blog, I loved that bit. Will there be a part 2?|

 25. obat gatal pada kemaluan

  10 stycznia 2018 at 09:14

  hello admin … i really like ya with stories and articles and the picture is very good, thank you

 26. obat wasir berdarah

  24 stycznia 2018 at 07:30

  Highly descriptive blog..Zly jest bojazliwy, bo boi sie Swiatla, ale jego natura kaze mu rozsiewac zlo, niszczyc, kusic, prowokowac, zastawiac sidla i pulapki,

 27. obat herbal

  29 stycznia 2018 at 15:36

  the article is very nice and helpful

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra