Polskość

Niemiecka minister obrony denuncjuje KOD-omitów

Stojąca na czele niemieckiego resortu obrony Ursula von der Layen stwierdziła na falach popularnej rządowej stacji telewizyjnej ZDF: „Musimy wspierać ruch oporu w Polsce”. Ów coming out, mówiąc w języku bliskich niemieckiemu rządowi środowisk, spowodował w świecie szok i konsternację, nagle bowiem Niemcy ustami tak wysoko postawionej polityk przyznali głośno i otwarcie, że nie dosyć, iż ingerują w sprawy Polski, to na dodatek czynią to wspierając czynniki odśrodkowe w naszym kraju.

Tym sposobem cała dotychczasowa retoryka o konieczności „obrony demokracji” w Polsce wzięła mówiąc kolokwialnie w łeb. Rzecz jasna rząd w Berlinie sobie tylko znanymi kanałami starał się skandal załagodzić i nadać słowom von der Layen nieco łagodniejszy wydźwięk, ale bezskutecznie. Sprawa zainteresowała agencje informacyjne na całym świecie, które cytowały też odpowiedź szefa polskiego MSZ Witolda Waszczykowskiego.
Wdzięczność niemieckim partnerom za udzielone wsparcie zapewne okaże Komitet Obrony Demokracji, który na cześć przyjaciół zza Odry przyjmie drugą, niemiecką nazwę, na przykład „Konzentieren Ob Danksagen” co można przełożyć jako „Koncentrować czy Dziękować”. No bo powody do dziękowania są, skoro sam resort obrony naszego zachodniego sąsiada pochylił się nad losami nieszczęśliwych w „kaczystowskim reżimie” KOD-erastów, awansując ich na dodatek do rangi „ruchu oporu”. Teraz zapewne nawet marsze czarnych macic, pardon, chciałam powiedzieć czarne marsze będą odbywały się pod skrzydłami czarnego, niemieckiego orła.
Już sobie wyobrażam sielankę rodem z przeszłego wieku, kiedy to folksdojcze aktywnie współpracowali z niemieckim wojskiem – współczesne rzesze współczesnych folksdojczów aktywnie dopieszczanych przez niemiecką armię z resortem obrony na czele. Kto wie, może Niemcy wydelegują specjalne oddziały, aby zasiliły nielicznych jednak KOD-erastów? Lepszej antyreklamy opozycjonistom stronnictwa pruskiego w Polsce Niemcy zrobić nie mogli, stawiając sobie widocznie za cel totalną kompromitację opozycji totalnej w Polsce i miażdżące zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości w kolejnych wyborach. Trzeba przyznać, że jeżeli polityka niemiecka utrzyma swój kurs, to PiS-owi nie będzie nawet potrzebna kampania wyborcza, o rzeszach speców od wizerunku, czy politycznego marketingu nie wspominając. Wystarczy, że von der Layen otworzy usta…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. Robert B.

  5 listopada 2017 at 11:03

  Wypsnęło się suce, co robią od dawna. Ciekawe, czy mają agenturę w bezcennym Izraelu. Sądzę, że nie, bo gdyby żydostwo wykryło choć najmniejsze ślady niemieckiej agentury, to by im tak filmy o holokauście „udramatyzowali”, że Niemcy by pożałowały. Co innego Polacy. Ci filmów nie nakręcą. Będą cicho siedzieć, a co poniektórzy będą się odwoływać do „dobrych stosunków polsko-niemieckich”…

 2. klioes vel pislamista

  6 listopada 2017 at 11:25

  Wychowanie po niemiecku

  W Polsce zaczęli celebryci
  Uświadamianie Ciemnogrodu.
  Bo już się młody Niemiec szczyci
  Uświadomieniem! To narodu
  Tego jest wyższość… Ba, niejedna!
  Przechodząc więc do rzeczy sedna:

  W Niemczech już małe przedszkolaki
  Obowiązkowo nakładanie
  Komdomów ćwiczą. Jak się jaki
  Rodzic sprzeciwi, ma zadanie
  Jugendamt temu ciemniakowi
  Dziecko odebrać. …Wszyscy zdrowi!

  2DF czyli telewizja,
  Podobnie jak niemiecka szkoła,
  Wskazują gdzie jest hypokryzja:
  Jest w Polsce! (W głowie jest matoła,
  Co wierzy w Boga… A nie wierzy,
  Że kondom dziecku się należy.)

  Czterdzieści procent (wciąż za dużo!)
  Młodzieży wie coś o Auschwitzu.
  „To polski obóz był.” – Powtórzą
  To wszyscy z czasem… Jest jak wicu,
  Co doktor Goebbels zwykł powtarzać:
  „Trzeba bez przerwy w błocie tarzać!…”

 3. Tammi

  11 grudnia 2017 at 13:04

  For in-depth product as well as use directions, please refer to the Garcinia Cambogia official site
  for more information.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra