Z zagranicy

Marine Le Pen: Państwu przeszkadza krzyż na pomniku papieża, ale burki na plażach już akceptuje

Była kandydatka na prezydenta Francji z ramienia Frontu Narodowego w ostrych słowach skrytykowała działania państwa francuskiego, które z jednej strony twierdzi, że krzyż w przestrzeni publicznej stanowi naruszenie laickiego charakteru państwa, natomiast z drugiej nie ma żadnego problemu z tolerowaniem muzułmańskich symboli religijnych.
– Rada Stanu wydała decyzję, która jest zastanawiająca! Mamy przedziwne wrażenie, że Rada Stanu przekręca teksty aby móc w tym samym czasie akceptować burki na plażach i doprowadzić do zniszczenia krzyża w Ploërmel. Zakończę postawieniem pytania: „W co gra Rada Stanu?” – mówiła Marine Le Pen w „Sunday in Politics” w programie 3 francuskiej telewizji, odnosząc się do polecenia wydanego przez Radę Stanu, aby zniszczyć krzyż pomnika ku czci Jana Pawła II w Ploërmel w Bretanii.

Rada Stanu nakazała usunięcie krzyża z pomnika Jana Pawła II znajdującego się we francuskiej miejscowości Ploërmel w imię poszanowania rozdziału kościoła od państwa.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

32 komentarze

32 Komentarzy

 1. Stanley

  6 listopada 2017 at 09:01

  odpowiedż jest prosta – rada Stanu pachnie na odległość czosnkiem I nie ma co debatować. Francja stacza sie w stronę anarchii, przy całkowitej bierności Francuzów, coraz mniej stanowiących Naród, a coraz bardziej mieszankę narodowości I kultur.
  Ktoś zrobi na tym interes życia….

  • pola kowalska

   8 listopada 2017 at 07:29

   To nie biernosc francuzow tylko nie maja juz wyboru rzady urzedy wojsko szpitale i lekarskie przychodnie SADY sa przejete przez ZYDOSTWO by moglo WEJSC ZYDOSTWO SWIATOWE NWO WYSTARCZY tylko dac RZADY w nie odpowiednie rece i masz szambo jak u nas

 2. Robert B.

  6 listopada 2017 at 10:59

  Burki nie przeszkadzają, ale do czasu. Jak żydostwo zlikwiduje znienawidzone chrześcijaństwo, to zabierze się za islam. Istnieć ma tylko judaizm, ma wyrażać żydowską dominację nad światem. A potem… A potem gdy następuje naturalna reakcja, to zaczyna się błaganie o litość, o ratowanie. Gdy niebezpieczeństwo minie, wszystko nazywa się od nowa… A skoro od nowa, to doigranie się to tylko kwestia czasu.

  • Tosia

   6 listopada 2017 at 14:25

   Czekam, czekam z niecierpliwością. Obym tylko dożyła.

   • Tomek

    8 listopada 2017 at 00:40

    „gdy następuje naturalna reakcja, to zaczyna się błaganie o litość, o ratowanie. Gdy niebezpieczeństwo minie, wszystko nazywa się od nowa… A skoro od nowa, to doigranie się to tylko kwestia czasu.”

    A na co to koleżanka z taką niecierpliwością czeka? Robert B. jest znany na tym portalu z nawoływania do rzeczy, za które, w świetle obecnie obowiązującego prawa, poszedłby do pierdla, a w świetle prawa stosowanego za okupacji, do której tak lubi nawiązywać, dostałby kulkę w łeb (zarówno od AK, jak i NZS, BCh, no może z AL by się skumał).

    Więc?

 3. Adrian

  7 listopada 2017 at 13:40

  Szkoda,że M.Le Pen nie została prezydentem Francji.

 4. Jezus Chrystus Krol Polski

  7 listopada 2017 at 21:12

  Zydostwo ma na sumieniu miliony ofiar w rewolucji francuskiej, gdzie mordowali katolikow. Teraz sciagneli terrorystow islamskich aby znowu mordowac katolikow. Niestety to obroci sie przeciwko nim samym. Nie przeszkadza im wypinanie islamskich tylkow na ulicach, a przeszkadza im Krzyz. Krzyz przypomina im o ich zbrodniachi ich przegranej, dlatego nie chca Go widziec.
  Niestety ale przejada sie na tym. pan Bog nierychliwy, ale sprawiedliwy.

 5. pola kowalska

  8 listopada 2017 at 07:30

  O Pani LE PEN jeszcze uslyszymy nie nalezy do ludzi ktorzy sie poddaja

 6. Obat Ambeien

  8 listopada 2017 at 11:32

  A potem… A potem gdy następuje naturalna reakcja, to zaczyna się błaganie o litość, o ratowanie. Gdy niebezpieczeństwo minie, wszystko nazywa się od nowa
  Obat Bab Berdarah

 7. home security systems consumer reports 2015

  16 listopada 2017 at 03:31

  To preserve family from damage?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra