Z kraju

Trzaskowski – HGW uwierzyła ludziom, którzy byli zatrudnieni przez poprzedników – w tym Lecha Kaczyńskiego

Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej dzisiaj w „Onet rano” w wywiadzie z rozmowie z Jarosławem Kuźniarem naopowiadał mnóstwo bzdur.

– Hanna Gronkiewicz-Waltz uwierzyła ludziom, którzy byli zatrudnieni przez poprzedników – w tym Lecha Kaczyńskiego. Uwierzyła im, bo stwierdziła, że jeżeli Lech Kaczyński, jest tak uczciwą osobą, trudno byłoby sobie wyobrazić, żeby coś nie tak było z tymi ludźmi – mówił Trzaskowski.

 
Było za dużo zaufania. Dlatego stało się to, co się stało. Notabene ci ludzie dostają teraz prace od PiS, bo są wygodni, żeby atakować HGW. Nie trzeba było ufać. Trzeba było zrobić karuzelę stanowisk. Każdy prezydent Warszawy po tym, co się działo wie w tej chwili, że musi mieć nowych współpracowników – takich, którym ufa i niestety nie może wyłączyć spod codziennego nadzoru, absolutnie żadnej dziedziny funkcjonowania ratusza. Na pewno trzeba będzie bardzo mocno przewietrzyć kadry.

 
Jeśli są ludzie, którzy znają się na samorządzie i siedzą 20 – 30 lat w tym samym obszarze, to może trzeba dać im inną pracę. A z tymi, na których rzeczywiście skarżą się obywatele, być może trzeba będzie się pożegnać. Gdyby HGW wzięła odpowiedzialność polityczną za reprywatyzację i podała się do dymisji, to w Warszawie byłby komisarz z Prawa i Sprawiedliwości, który w krótkim czasie pozamiatałby to miasto. Wierzy w to, że nie będzie ona dotyczyła tylko reprywatyzacji i warszawiacy nie dadzą się nabrać. Dodał, że trzeba wyciągać wnioski z przeszłości, ale trzeba też mówić o przyszłości. (…) Nie kandyduje Hanna Gronkiewicz-Waltz. Uchwaliliśmy małą ustawę reprywatyzacyjną. Tam są wszystkie zapisy, które kończą z tym, co najbardziej nas wszystkich bulwersuje. Hanna Gronkiewicz-Waltz wyciągnęła konsekwencje lata temu i 3,5 tysiąca rodzin dostało wsparcie miasta. Konsekwencje są wyciągane. Teraz trzeba iść krok dalej i uchwalić dużą ustawę reprywatyzacyjną. Grzechem jest lekceważenie sygnałów, bo te sygnały się pojawiały. Prezydent Warszawy powinna była zareagować natychmiast po doniesieniach prasowych na temat nieprawidłowości przy reprywatyzacji. Najważniejsze jest to, że jeżeli pojawia się sygnał, to natychmiast trzeba go sprawdzić. Byli tacy, którzy mówili (…) a ona odpowiadała: „ja się boję partyjnych nominatów, wierzę swoim specjalistom”, no i niestety tak to się skończyło. Tego typu rzeczy nie mogą się powtórzyć. – bzdurzył Trzaskowski.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. Tomek

  6 listopada 2017 at 16:43

  Może to i prawda, ale HGW była prezydentem wiele lat i do niej należał nadzór nad tymi pracownikami. Przecież informacje o oszustwach nie pojawilły się nagle jednego dnia. Co najmniej więc ponosi odpowiedzialność polityczną, a jak komisja coś znajdzie, to może i karną. Bzdurą też jest jej tłumaczenie, że problemu by nie było, gdyby sejm przyjął ustawę reprywatyzacyjną. Przecież była wiceszefową partii, która rządziła 8 lat. Nie mogła tej sprawy załatwić?

  • panMarek

   6 listopada 2017 at 21:09

   HGW posługiwała się wiarą a nie Wiedza. Typowa żydówka. Powszechnie wszak wiadomo, że żydzi to najgłupszy narodek na świecie. Dowodem na to jest powszechnie znany a przez nikogo nie dostrzegany fakt-dowód, że żydzi przez 2000 lat(!) nie rozpoznali prawdziwego Zbawiciela Jezusa Chrystusa i Maryji matki Bożej, których to rozpoznają nawet małe dzieci jak w Fatimie. To są dekle. Wyjątkowo tępe i stąd te „błyskotliwe” teorie ewolucji, względności i wielkiego wybuchu! (najlepszy jest oczywiście „wielki wybuch” – walnęło coś z niczego i powstał Wszechświat).
   To są brednie dla jeszcze głupszych szabes-gojów. Nie ma ani jednego dowodu na te brednie mośka Darwina w odróżnieniu od tysięcy dowodów na zaistnienie potopu ok. 4400 lat temu.

 2. jacek

  6 listopada 2017 at 16:49

  HGW-Hanna Grabieżca Warszawy.

 3. Hania

  6 listopada 2017 at 23:56

  No cóż…. niestety ten cwaniak niechcący mówi półprawdę…
  Polecam artykuł pana Szlęzaka:

  „Warszawska afera z przejmowaniem kamienic kompromituje Platformę Obywatelską. Jednak ujawniane są informacje, które wskazują, że swoje trupy w szafie w tej sprawie ma również PiS i to za sprawą ówczesnego prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego.

  Uważałem Lecha Kaczyńskiego za człowieka uczciwego i chciałbym, żeby było tak dalej. Niestety będę musiał zmienić moją opinię, bo dzisiaj dowiedziałem się, że właśnie jako prezydent Warszawy świadomie nie wykonywał uchwały Rady Miejskiej o sprzedaży mieszkań komunalnych lokatorom z bonifikatą ponad dziewięćdziesięciu procent.

  Uważam, że było to wprost antypolskie. Tym bardziej, że w czasie jego prezydentury, bez problemów Żydzi i organizacje żydowskie uzyskiwały nieruchomości, choć pod względem prawnym były to sprawy wątpliwe”

  https://marucha.wordpress.com/2017/11/04/pis-i-jego-trupy-w-szafie/#more-67303

 4. pola kowalska

  8 listopada 2017 at 07:36

  I juz OBRONA jedzie z koksem narazie nie poradnie ale to bedzie woda na jej MLYN .ZYDZI nie dzialaja NIGDY w POJEDYNKE lecz stadami.A tych” FARBOWANYCH POLAKOW co kochaja POLSKE” jest bardzo wielu tak kochaja ze najlepiej jak zrobili by na poczatek ZYDOPOLONIE a pozniej TYLKO JUDEE .Historie wymysla na poczekaniu

 5. Ja-Gienka

  9 listopada 2017 at 14:44

  To haniebne, że znów wycierają swoje zdradzieckie mordy śp. Prez. Kaczyńskim. To ci zapamiętamy ty szwabski pachołku. Ty kundlu nawet nie wiesz co to honor – Warszawiacy cię podsumują – już niebawem !!!

 6. Ernesto

  15 listopada 2017 at 15:32

  WOW just what I was looking for. Came here by searching
  for olympic gold

 7. Pingback: wuit54ynmet9c8netv85cv3ev5e5

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra