Kościół

Przyjdźcie, bo już wszystko jest gotowe

Medytacje ewangeliczne z dnia 7 listopada,

Wtorek (Łk 14, 16-23)

 

„On zaś mu powiedział: «Pewien człowiek wyprawił wielką ucztę i zaprosił wielu. Kiedy nadeszła pora uczty, posłał swego sługę, aby powiedział zaproszonym: Przyjdźcie, bo już wszystko jest gotowe. Wtedy zaczęli się wszyscy jednomyślnie wymawiać. Pierwszy kazał mu powiedzieć: Kupiłem pole, muszę wyjść je obejrzeć; proszę cię, uważaj mnie za usprawiedliwionego. Drugi rzekł: Kupiłem pięć par wołów i idę je wypróbować; proszę cię, uważaj mnie za usprawiedliwionego. Jeszcze inny rzekł: Poślubiłem żonę i dlatego nie mogę przyjść. Sługa powrócił i oznajmił to swemu panu. Wtedy rozgniewany gospodarz nakazał swemu słudze: Wyjdź co prędzej na ulice i w zaułki miasta i sprowadź tu ubogich, ułomnych, niewidomych i chromych! Sługa oznajmił: Panie, stało się, jak rozkazałeś, a jeszcze jest miejsce. Na to pan rzekł do sługi: Wyjdź na drogi i między opłotki i przynaglaj do wejścia, aby mój dom był zapełniony»” (Łk 14, 16-23).

 

Dzisiaj żyjemy w ogromnym pędzie.Wielu z nas z kalendarzem zadań wypełnionym niemal po brzegi. Musimy przecież zrobić tyle rzeczy, odwiedzić tyle miejsc, odbyć tyle spotkań, kupić tyle rzeczy….Na wszystko wciąż brakuje czasu.A tu jeszcze Jezus zaprasza nas na ucztę…. Zaczynamy się wymawiać różnym zajęciami, wszystko wydaje się nam być ważne. Przygotować posiłek dla rodziny, pomóc dzieciom w lekcjach, odwiedzić przyjaciół, odwieźć samochód do warsztatu – można by tak mnożyć i mnożyć, bo lista zdaje się nie mieć końca. Dzisiejsza Ewangelia skłania nas do zadania sobie pytania, co w tym wirze świata jest dla nas najważniejsze? Po co angażujemy się we wszystkie te przedsięwzięcia, które zapisujemy na swoich listach zadań? Uświadamia  to, że nie mając na nic czasu wykonujemy – jednak- wszystkie te swoje zadania.Ale  czy jest wśród nich miejsce na Ucztę, na którą zostaliśmy zaproszeni? Przyjdźcie, bo już wszystko jest gotowe….
Barbara Gabryś

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

  1. Soroka

    7 listopada 2017 at 15:31

    W ten pęd wchodzimy częściowo sami, a częściowo jesteśmy do niego zmuszani.
    Jeżeli dopuścimy do tego że nie podołamy temu pędowi, to skończymy jako odurzeni, samobójcy, albo w wariatkowie.
    Uczta ta ma jednak to do siebie, że może być na wynos.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra