Bradl – komiks Muzeum Powstania Warszawskiego o agentach polskiego podziemia

Staraniem Muzeum Powstania Warszawskiego i wydawnictwa Egmont ukazał się drygi zeszyt komiksu historycznego „Bradl”. Scenarzystą albumu jest Tobiasz Piątkowski, a autorem rysunków Marek Oleksicki. Album poprzedza wstęp historyczny doktora Andrzeja Zawistowskiego, a kończą szkice poszczególnych kadrów i postaci oraz zdjęcia okupowanej Warszawy.

 

Bohaterem serii jest Kazimierz Leski, postać autentyczna, agent polskiego podziemia z organizacji Muszkieterowie. Karty komiksu obfitują w romanse, sceny życia codziennego w okupowanej stolicy, niemieckiej okupacji i bestialstwa, oraz działań konspiracji.

 

 

„Bradl” to niewątpliwie alternatywa dla niezwykle patriotycznych, realistycznych i dynamicznych komiksów z IPN, szczególnie tych według scenariusza Sławomira Zajączkowskiego. Komiks Muzeum Powstania Warszawskiego to propozycja bardziej skierowana do czytelnika wychowanego w klimacie awersji wobec narracji narodowo katolickiej. Świadczy to o tym, że edukacja historyczna w naszym kraju jest wielominutowa i nie zamyka się w jednej formule.

 

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

  1. home security camera systems diy

    14 listopada 2017 at 05:34

    Create dropping terrace room in the house?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra