Z zagranicy

Marine Le Pen straciła immunitet za… zdjęcia obcinania głowy zakładnikowi

Liderka Frontu Narodowego Marine Le Pen została pozbawiona immunitetu parlamentarnego. Ponieważ dopuściła się „zbrodni” w postaci publikacji internetowej  przedstawiającej zbrodnie popełnione przez Państwo Islamskie (ISIS).

Sąd chce przesłuchać Marine Le Pen w sprawie opublikowania przez nią na Twitterze trzech zdjęć przedstawiających drastyczne sceny obcięcia głowy zakładnikowi, amerykańskiemu fotoreporterowi, przez dżihadystów. Wywołało to wtedy wstrząs w społeczeństwie francuskim, a teraz dwudziestu dwóch deputowanych Zgromadzenia Narodowego, którzy wchodzą w skład wyższej instancji kolegialnej odpowiedzialnej za kwestie prawne, uznało, że liderka Frontu Narodowego powinna odpowiedzieć na pytania trybunału „dotyczące motywów jakie nią kierowały gdy publikowała zdjęcia”.

Były minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve skomentował  „Pokazane tam zdjęcia są materiałem propagandowym Państwa Islamskiego, i, że są obrazą dla wszystkich ofiar terroryzmu”.

Komentarz Prawego – Jacy wrażliwi ci Francuzi. Boją się, że prawda o islamie przebije się przez propagandę?

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. msm wiadomosci

  9 listopada 2017 at 14:10

  Komorowski zlekceważył tajne pismo ws. Amber Gold.

  • ian

   12 listopada 2017 at 02:49

   dokleilem na swoim koncie zawiadomienie o zamordowaniu na statku 24 islamskich dziewczat przez nachodzcow , zostalem zablokowany przez stalina zuckebnberga na 30 dni .

 2. gazetawarszawska.com

  9 listopada 2017 at 14:19

  Były premier Kataru publicznie przyznaje istnienie zmowy 4 państw, z USA na czele mającej na celu destabilizacje Syrii.

 3. jok

  11 listopada 2017 at 06:20

  Wygląda na to, że pani Maryna odgrywa rolę kanalizowania uczuć społeczno-politycznych tych, którzy nie przepadają za polit. poprawnością i „lewactwem”.
  W narracji a la p. Maryna,”winni są wyłącznie islamiści”, oraz – ostrożniej formułowane – zwiększenie napływu kolorowych imigrantów. Nie ma za to najmniejszej refleksji, co do etnicznego pochodzenia tych, którzy doprowadzają od dziesięcioleci, także poprzez tresurę społeczeństwa francuskiego, do koloryzowania Europy, jej zmian cywilizacyjnych, do „akceptacji” tego przez białych, a także do eskalacji napięć na Bliskim Wschodzie i w Europie.
  Nie ma żadnej refleksji o roli Żydów w tym procederze, nawet w tak umiarkowanym stopniu, jakie pojawiają się w książkach K. MacDonalda, np. „Fenomen żydowski”.
  A przecież bnaibrith czy jakoś podobnie, czy to dmuchając na zimne czy uwiarygadniając „prawicową europejskość” Frontu Narodowego, zawarła w latach 70-ch umowę z „prawicowymi” partiami francuskimi, że nigdy nie wejdą w sojusz z FN. Tak więc członkowie czy zwolennicy FN mają co „zauważać”.
  No, ale pani Maryna, jej otoczenie, nie wypowie się w tym temacie. Taka Oriana Fallaci polityki, niby „niepoprawna politycznie”, ale bardzo jednostronnie i filożydwsko (w wydaniu „prawicowym”)/filoizraelsko

  PS. Bardzo neokonowy ten komentarz „Prawego”. Poczułem się jakbym trafił np. na „niezależną” itp….

 4. NARODOWYROJALISTA

  11 listopada 2017 at 21:52

  PANI LE PEN CHCIAŁA PRZEDSTAWIC NARODOWI FRANCUSKIEMU JAKIM METODAMI OKRÓCIEŃSTWA POSŁUGUJE SIE ISIS,ALE FRANCJA JEST PAŃSTWEM ISLAMSKIM PRAWDA NIE MOŻE BYĆ PRZEDSTAWIONA

 5. youtube network

  24 listopada 2017 at 19:09

  Wywołało to wtedy wstrząs w społeczeństwie francuskim, a teraz dwudziestu dwóch deputowanych Zgromadzenia Narodowego, którzy wchodzą w skład wyższej instancji kolegialnej odpowiedzialnej za kwestie prawne, uznało, że liderka Frontu Narodowego powinna odpowiedzieć na pytania trybunału „dotyczące motywów jakie nią kierowały gdy publikowała zdjęcia”.

 6. Hildegarde

  4 grudnia 2017 at 06:41

  I couldn’t refrain from commenting. Very well written!

 7. Pingback: c3wm54no7tebcomvvnwecttv54t

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra