Trzeba obejrzeć to, o czym opowiedzieć się nie da

Młody olsztyński reżyser Maciej Miller w swoim najnowszym filmie dokumentalnym "Stasiek", obrazującym relacje dorosłych dzieci i ich starych chorych rodziców, wyświetlił poniższą definicję człowieczeństwa zawartą w Wikipedii Wolnej encyklopedii.

 

Człowieczeństwo – zbiór cech uważanych za charakterystyczne dla gatunku ludzkiego, do których zaliczamy między innymi: sposób formułowania myśli, język, uczucia i zachowanie. Wszystkie te cechy są wspólne dla większości ludzi i kształtowały się w wyniku ewolucji człowieka.

Dyscypliny naukowe zajmujące się definiowaniem i badaniem poszczególnych zagadnień dotyczących człowieczeństwa to socjologia (w tym interdyscyplinarna socjobiologia) i psychologia (zwłaszcza psychologia ewolucyjna oraz psychologia rozwoju człowieka).

Filozofia i teologia również zajmują się badaniem ludzkiej natury. Poznawanie istoty człowieczeństwa jest częstym motywem zarówno w literaturze jak i innych formach sztuki.

Rzeczywistości, którą pokazał ten młody filmowiec – "panie Maćku, prosimy o więcej" – prawie nigdy nie da się opowiedzieć żadnymi słowami. A film, który nagrodzono specjalną nagrodą na Ogólnopolskim Konkursie Filmów Niezależnych OKFA 2014 w Koninie, należy obejrzeć choćby po to, aby poznać własne emocje.

Film można obejrzeć: TUTAJ

 

Edyta Piłat

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. True Religion Jeans

  8 listopada 2017 at 21:17

  Cómo se puede determinarlo?
  True Religion Jeans

 2. Matche Fashion Outlet

  21 grudnia 2017 at 07:40

  so much excellent info on here, : D.
  Matche Fashion Outlet

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra