Kościół

Za „Zdrowaśkę” do Nieba

To kolejne objawienie, które zaskakuje możliwościami, jakie daje nam Bóg. W listopadzie wystarczy odmówić tylko 10 „Zdrowaś”, by sto dusz zyskało największe możliwe szczęście.  Warunek: odmawiajmy je przez Płomień Miłości Niepokalanego Serca.

Zapewne większości z nas znane są warunki odpustów w wybrane dni roku, który możemy ofiarować za zmarłych. Niektórzy z nas wiedzą także, że wystarczy 30 minutowa adoracja Najświętszego Sakramentu lub 30-minutowe czytanie Słowa Bożego, by także uzyskać odpust. Mamy możliwość modlitwy we Mszach gregoriańskich, które także wypraszają uwolnienie duszy z czyśćca. W połowie XX w. Pan Jezus i Matka Boża w objawieniach przekazanych na Węgrzech Elżbiecie Szanta (noszącej w późniejszych latach swojego życia nazwisko Karolina Kindelmann) zachęcają do jeszcze jednej modlitwy, poprzez którą Bóg postanowił uwalniać dusze z czyśćca.
– Kto w listopadzie, powołując się na Mój Płomień Miłości, odmówi 1 raz „Zdrowaś Mario” – uwalnia 10 (…) dusz z czyśćca – mówiła Matka Boża. Wystarczy jedno „Zdrowaś”, by dziesięć dusz mogło się cieszyć największym dostępnym człowiekowi szczęściem! Szczęściem wiecznym! W pozostałe miesiące roku wystarczy odmówić razy „Zdrowaś Maryjo” przez Niepokalany Płomień Miłości, by uwolnić jedną duszę z czyśćca.
Pomnażajmy więc tę prostą modlitwę. I cieszmy się z coraz większej liczby przyjaciół i opiekunów w Niebie, którzy z radością będą z kolei wspierać nas w naszych wyzwaniach.
Ja i łaska
Płomień Miłości Niepokalanego serca Maryi to obrazowe określenie bezkresnej miłości Maryi, którym pragnie ogarniać wszystkich ludzi, którzy tego chcą. Pan Jezus i Maryja opowiadali o niej Elżbiecie Szanta w latach 1961-1981. Elżbieta była żoną i matką sześciorga dzieci. Szybko owdowiała i sama musiała podjąć się opieki nad nimi. Należała do trzeciego zakonu, a jako dziecko marzyła, by zostać siostrą zakonną. Bóg w pewnej części spełnił jej prośby poprzez objawienia.
Dotyczyły one, tak jak wszystkie objawienia, duchowego wymiaru naszej egzystencji. Maryja mówiła obrazowo o tym, jak bardzo modlitwa przez Jej Płomień Miłości „oślepia” szatana. Wskazywała tym samym  wyraźnie na duchowy aspekt działania w świecie: na ograniczenia pierwszej przyczynę złych działań na świecie. To, oczywiście nie zwalnia nas z wysiłku intelektualnego, psychicznego i fizycznego. Bo to my realizujemy – świadomie lub nie – jego podpowiedzi. I to my możemy – świadomie i dobrowolnie podejmować coraz więcej dobrych działań i w ten sposób poszerzać dobro w świecie.
Jeszcze bliżej Boga
Pan Jezus i Maryja podpowiadali w objawieniach zachęcali do częstego uczestniczenia w Eucharystii, do postu w określone dni i w określonych intencjach. Mówili o tym, o czym jeszcze rzadko mówi się w Kościele: że możemy ofiarować swoją codzienną pracę na chwałę Bożą. Szczególne miejsce w tych objawieniach zajęła modlitwa za dusze zmarłych: różnego rodzaju czuwania rodzinne i wspomniana już, bardzo prosta forma „zdrowasiek”.
„… Wylej na całą ludzkość łaskę twego Płomienia Miłości teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.” – Maryja zachęca do takiej modlitwy. I postawy serca, który tę rozlewającą się miłość Maryi przyjmuje.
Objawienia Elżbiecie Szanta zostały zaaprobowane przez kard. Echeverria Ruiza w 1995 r. a Kuria Biskupia Stuhlweissenburg na Węgrzech wydaje broszurkę. Są one kolejnym przykładem na to, jak bardzo Bogu zależy, by jak najwięcej dusz było już razem z Nim w Niebie. I na tym, byśmy w tej drodze wspomagali się nawzajem.
Dorota Niedźwiecka
Fot. Kolegiata.org

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. stanley

  14 listopada 2017 at 16:29

  Teraz jest „modna” modlitwa Koronka do Miłosierdzia Bożego. CO wybrać?

  • msn wiadomości

   14 listopada 2017 at 18:47

   Kaczyńska ostro krytykuje kampanię Rubik o seksualności.”To uwstecznienie.O ryzyku uzależnienia ani słowa”

 2. klioes vel pislamista

  14 listopada 2017 at 17:22

  „Kto powołując się na Mój Płomień Miłości odmówi 3 razy Zdrowaś Maryjo…- uwalnia w ten sposób jedną biedną duszę z Czyśćca. – Kto w listopadzie, powołując się na Mój Płomień Miłości, odmówi 1 raz Zdrowaś Mario…- uwalnia 10 biednych dusz z czyśćca.”

 3. Roch

  14 listopada 2017 at 19:20

  Do dawaj jedno i drugie na zmianę.
  Poważnie.

 4. POKODWON

  14 listopada 2017 at 20:34

  Papieżu nasz, który mieszkasz w Watykanie, niech przyjedzie Twój biskup, niech pouczy nasze dzieci i wnuki, że gdy pomrzemy za nasze kradzieże, gwałty i rozboje to odpust stosowny wystarczy kupić lub chałupę parafii oddać. Prosimy więc o podwyżki pensji lub wygrane w lotto, żeby nas było stać na owe odpusty i luksusowe paciorki na sznurkach z licznikami zdrowaśkowymi, abyśmy przypadkiem wbrew intencjom naszym i stosownym opłatom za dużo duszyczek do raju nie wysłali bo co będziemy klepać w kolejnym listopadzie wszak 100 duszyczek piechotą do raju katolickiego nie chodzi co miesiąc.

 5. Ksiądz probosz

  15 listopada 2017 at 12:18

  co za stek idiotyzmów.

  • Asdas

   20 listopada 2017 at 22:27

   Nie wiedziałem że na odpusty też bywają promocje.

 6. Kasia

  21 listopada 2017 at 00:26

  Bzdury antybiblijne czyli antyboże.
  oCZYSZCZA TYLKO KREW PANA JEZUSA I TO ZA ŻYCIA,NIE MA ŻADNEGO CZYŚCA czy Jezus zapomniał wspomnieć?
  Dorota Niedzwiecka,zacznij czytać Biblię a nie bajki,tylko SŁOWO BOŻE wyzwala.

 7. fifa 18 autobuyer torrent

  18 grudnia 2017 at 02:28

  yahoo took me here. Cheers!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra