Z zagranicy

Theresa May zaatakowała Władimira Putina

Premier Wielkiej Brytanii podczas przemówienia do rekinów biznesu na bankiecie w Ratuszu w Londynie przeprowadziła ostry atak na prezydenta Rosji Władimira Putina, oskarżając Moskwę o mieszanie się w wybory oraz prowadzenie szpiegostwa cybernetycznego.

Putinowi oberwało się za pojawiające się w mediach „fake newsy” oraz „sianie zamętu na Zachodzie”. May dodała, że chociaż Wielka Brytania nie chce konfrontacji z Rosją, a już tym bardziej nie chce powrotu Zimnej Wojny, to będzie broniła swoich interesów.
Jej stanowisko stoi w sprzeczności ze stanowiskiem prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, który w zeszłym tygodniu oświadczył, iż wierzy prezydentowi Putinowi w jego zapewnienia o niemieszaniu się Rosji w wybory prezydenckie w USA.
W swoim przemówieniu szefowa brytyjskiego rządu zawarła „bardzo proste przesłanie” dla Władimira Putina, stwierdzając, iż „działania Rosji zagrażają ładowi międzynarodowemu, od którego zależymy wszyscy” i musi on wybrać „zdecydowanie inną drogę” niż ta obrana w ostatnich latach, prowadząca do aneksji Krymu i wznieceniu konfliktu na Ukrainie a także przeprowadzeniu ataków cybernetycznych na rządy i parlamenty w całej Europie. – Rosja mogłaby być wartościowym partnerem dla Zachodu, ale jedynie wówczas, gdy będzie postępowała zgodnie z zasadami – przekonywała. – Rosja stale narusza narodową przestrzeń powietrzną wielu krajów Europy i wzmaga kampanię szpiegostwa cybernetycznego oraz sieje zamęt – stwierdziła May, dodając, iż „to dotyczy również mieszania się w wybory oraz hakowania m.in. duńskiego Ministerstwa Obrony i Bundestagu” oraz podważania wiarygodności zachodnich instytucji. W ocenie brytyjskiej premier taka polityka Rosji jest skazana na porażkę.
Theresa May zaznaczała, że Wielka Brytania opuszcza UE i wyznacza nowy kurs w świecie, ale pozostaje całkowicie zaangażowana w NATO i zabezpieczenie porozumienia Brexitowego, które „wzmacnia nasze liberalne wartości”, dodając, iż silne partnerstwo ekonomiczne między Wielką Brytanią a Unią Europejską będzie stanowiło szaniec przeciwko rosyjskiej agitacji w Europie.
Warto podkreślić, że z wizytą do Rosji udaje się w przyszłym miesiącu Boris Johnson, który zapewne powtórzy stanowisko May.
Źródło: Press TV, gov.uk

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Robert B.

  14 listopada 2017 at 20:59

  Jaka bohaterska! Autorytet moralny się znalazł. Niech coś powie o angielskich wojnach opiumowych.

 2. klioes vel pislamista

  14 listopada 2017 at 23:57

  Myślozbrodnia księcia Karola

  Od jawnych zbrodni myślozbrodnie
  Bywają gorsze. Udowodnię:
  Gdy myślozbrodni się dopuszcza
  Książę, to może wzór wziąć tłuszcza!

  Swą myśł zbrodniczą zawarł książę
  W liście sprzed lat trzydziestu. W liście
  Do van der Posta Karol wiąże
  (Antysemicko oczywiście!!!)
  Problem bliskiego wschodu z falą
  Napływu Żydów… MYŚLOZBRODNIA!!!

  (Cóż, książę Walii winien co dnia
  Przepraszać Żydów i się kajać,
  Za to, że śmiał pomyśleć!… Bajać
  To my! Nie jego to zadanie.)
  Szczególnie jedno straszne zdanie
  W starym, prywatnym liście księcia
  Wywołać może głośne wzdęcia:
  „Prezydent lobby żydowskiemu
  Oby nie uległ.” Niby czemu?
  To znaczy… czemu to takiemu???!!!

  Nie ma żadnego żydowskiego
  Lobby!!! To kłamstwo, urojenie,
  Potwarz! Narodu wybranego
  Jest to nienawiść! Oburzenie
  Całego świata niechaj ściga
  Księcia Karola! Niech nie miga
  Następca tronu się od słowa
  „Przepraszam!” Albo jego głowa,
  Jako łeb antysemitnika,
  Przywdziać niegodna jest korony!
  Książę, jak z listu to wynika,
  Jest podły, głupi i szalony!
  Szaleństwo może się udzielić
  Jego podddanym. A co wtedy?
  Też myśleć mogą się ośmielić!!!
  Od myślozbrodni krok do biedy…

  http://nczas.com/wiadomosci/europa/opublikowano-tresc-listow-ksiecia-karola-sprzed-30-lat-jego-slowa-o-polskich-zydach-wywolaly-oskarzenia-o-antysemityzm/

 3. hansi

  15 listopada 2017 at 11:35

  No, ciekawe 🙂 Brat Brata w …. harata 🙂
  Pani May reprezentuje City of London, a Pan „Putin” (przypominam, że autentyczny Władimir skończył się w roku 2004), wprawdzie TEŻ zasiada w Radzie City of London, ale reprezentuje rosyjską grupę Chabad Lubavicz…
  Znaczy – poszczególne mafie żydowskie tego naszego, dzisiejszego szamba, pod egidą Beliala, NIE SĄ jednolite i TEŻ się kopią po kostkach i próbują sobie nawzajem utrudniać dostęp do tego, czy innego Koryta 🙂 A jest ich pewnie dużo… Pewnie co innego ta, która pociąga za sznurki Trumpa, a co innego Chabad Lubawicz z Warszawy…
  Chętnie bym posłuchał rzetelnego wykładu na ten temat od jakiegoś insidera 🙂 ..
  Bo patrzy na to, że „coś” się „dzieje”, poza wszelkim zasięgiem naszych – Gojów – „zmysłów”…
  Może nasz los NIE JEST jednak tak bardzo z kretesem przesądzony ? 🙂 ..
  Nadzieja – jak wiadomo – umiera zawsze ostatnia…

 4. youtube network

  20 listopada 2017 at 17:30

  May dodała, że chociaż Wielka Brytania nie chce konfrontacji z Rosją, a już tym bardziej nie chce powrotu Zimnej Wojny, to będzie broniła swoich interesów.
  Jej stanowisko stoi w sprzeczności ze stanowiskiem prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, który w zeszłym tygodniu oświadczył, iż wierzy prezydentowi Putinowi w jego zapewnienia o niemieszaniu się Rosji w wybory prezydenckie w USA.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra