Z zagranicy

Michał Marusik: Proceder ingerencji w wolność polityczną narodów i państw zakończy się śmiercią Związku Socjalistycznych Republik Europejskich. I nie będzie czego żałować

My, Polacy, dokładnie pamiętamy czas, kiedy to decyzje o tym, co nam, Polakom, wolno, a czego nam nie wolno zapadały w Moskwie. W Moskwie wytyczano granice naszej wolności i suwerenności – mówił podczas środowej debaty w Parlamencie Europejskim poświęconej stanowi praworządności w Polsce eurodeputowany Michał Marusik.

– Zmieniło się od tego czasu bardzo wiele, ale widać, że dla nas, Polaków, zmieniło się to, że obecnie granice naszej politycznej wolności wyznaczać chce i wyznacza Bruksela i Strasburg – nie krył zawodu. – Wiemy, że gwałt zadawany narodom i państwom zakończył się śmiercią Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich i ten sam proceder ingerencji w wolność polityczną narodów i państw zakończy się śmiercią Związku Socjalistycznych Republik Europejskich. I nie będzie czego żałować, bo wolni obywatele i bezpieczni w wolnych i bezpiecznych krajach – taki powinien być nasz cel – podkreślał.

– Kilkaset lat temu na europejskich dworach był chłopiec do bicia, taki urząd. Dziś z Polski zrobiliście sobie chłopca do bicia. Powiem to, co mówi polska ulica: „Ręce precz od Polski” – skonstatował.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

35 komentarzy

35 Komentarzy

 1. Danka

  15 listopada 2017 at 22:31

  Alez skad! Nieoceniony Mistrz red.Stanislaw Michalkiewicz wzorem jednego ze swoich idoli z zamierzchlych czasow-tu: kanclerza
  Wielkiego Koronnego Jana Zamoyskiego, przybocznego krola Stefana Batorego / fundacji nie bylo jeszcze wtedy/, twierdzi, ze niepodleglosc nie jest wazniejsza od….wolnosci.
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/audio/myslac-ojczyzna-red-stanislaw-michalkiewicz-105/

  • JARO

   16 listopada 2017 at 10:53

   pisze Pani o czymś, czego Panie nie rozumie; Pani doczyta do końca argumentację pana red. Michalkiewicza (Stanisława zresztą) w tym temacie, to może coś się wyjaśni; a czytając Pani wpisy, bardzo liczne zresztą, pod tym artykułem i wszystkimi pozostałymi, proponuję wydać je w postaci książkowej; i splendor, i uznanie, a zapewne i bogactwo Pani nie ominą; życzę wszystkiego najlepszego; naprawdę;

 2. Danka

  15 listopada 2017 at 22:33

  Mistrza nalezy czytac wspak, czyli wg lacinskiej sentencji, wg ktorej „Mowa gladka ,a jad kryje sie w ogonie”/ na koniec/.

 3. finka

  15 listopada 2017 at 23:32

  Eurokołchoz działa w kierunku wdrożenia NWO tyle, że nie nagłaśnia tego, a robi się niebezpiecznie http://www.prisonplanet.pl/polityka/totalitarna_europa_u_bram,p1584652971

 4. Danka

  16 listopada 2017 at 00:19

  .” Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”To z Jana Zamoyskiego,mylnie przypisywane innym autorom. Rozumiec nalezy, ze Radio Maryja i WSKSIM zmienila doktryne nauczania wg Mistrza Michalkiewicza, swojego wykladowcy i felietonisty.”Chowanie mlodziezy „na niewolnikow?

 5. klioes vel pislamista

  16 listopada 2017 at 09:32

  Ukarać zamach!

  Kiedy Erdogan, sułtan nowy,
  Do więzień sędziów dwa tysiące
  Rozkazał wepchnąć, to surowy
  Spotkał go osąd?… Zdanie brzmiące
  Dość retorycznie! Bo Europa
  Przecież poważa tego chłopa.

  Erdogan zatem gratulacje
  Otrzymał po zamachu stanu.
  „Bowiem obronił demokrację.”
  Europa kłania się w pas Panu…
  W Polsce natomiast co innego:
  „Zamach, pucz, zbrodnia Kaczyńskiego!!!”

  Ilu Kaczyński zamordował?
  Ilu prawników dał do paki?
  I ile gazet zakneblował?
  „Zamach trwa w Polsce!!!” (…Ale jaki?)
  Timmermans zwołuj posiedzenia!
  Jarek Kaczyński – do więzienia!!!

  • klioes vel pislamista

   16 listopada 2017 at 10:57

   Incydenty i zamach

   BUUUM!!! Znowu bomba eksploduje.
   TRAAACH!!! Ciężarówka wjeżdża w tłum.
   „To incydenty są…” – wskazuje
   Na to lewacki euro-szum.
   Za to jest w tego szumu ramach
   Reforma sądów w Polsce = „ZAMACH!!!”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra