Z kraju

Środowiska narodowe potępiają rząd za skrajnie proukraińską politykę

Przedstawiciele Klubu Romana Dmowskiego wydali oświadczenie w sprawie zablokowania prac nad nowelizacją ustawy o IPN, w którym potępiają rząd Beaty Szydło za prowadzenie skrajnie proukraińskiej polityki kosztem Polaków.

„W związku z zablokowaniem prac nad projektem ustawy wprowadzającej karalność propagowania zbrodniczej ideologii banderowskiej, wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec skrajnie proukraińskiej polityki realizowanej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości” napisali Kamil Klimczak i Jan Waliszewski w specjalnie wydanym oświadczeniu.
W ich ocenie „niezwykle mocno z przytoczonym wyżej faktem kontrastuje postawa polskich władz względem rządu w Kijowie i wspieranie jego polityki na każdym kroku (w konflikcie z Rosją czy wobec Unii Europejskiej)”.
„Jednocześnie Ukraińcy w Polsce mają szczególne przywileje: mniejszość ukraińska otrzymuje fundusze z budżetu państwa, Ukraińcy masowo umożliwia się pracę w Polsce (według zapowiedzi ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego w przyszłym roku zostanie wydanych 900 tysięcy wiz z pozwoleniem na pracę). Obywatele Ukrainy odbierają pracę Polakom, a po przepracowaniu zaledwie pół roku (!) mogą otrzymać minimalną emeryturę z polskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych” wyliczają.
Zwracają uwagę, że „z drugiej strony brak jest wzajemności ze strony ukraińskiej czy to w kwestii traktowania mniejszości narodowych (kwestie zwrotu polskiego mienia czy też zwrotu kościołów rzymskokatolickich ciągną się latami) czy w kwestii polityki historycznej”. „Wystarczyło usunięcie jednego monumentu UPA na terenie Polski, notabene stanowiącego samowolę budowlaną, aby władze ukraińskie skutecznie uniemożliwiły jakiekolwiek prace ekshumacyjne w stosunku do polskich ofiar ludobójstwa na Wołyniu. Prawda o tym wydarzeniu – jak zresztą o całej historii relacji polsko-ukraińskich w XX wieku – jest notorycznie zakłamywana przez ukraiński Instytut Pamięci Narodowej oraz inne podległe mu agendy” zauważają.
Klimczak i Waliszewski podkreślają w oświadczeniu, iż „Prawo i Sprawiedliwość w swej retoryce wielokrotnie odwoływało się do poczucia narodowej godności Polaków”. Zaapelowali zatem o „przekucie szczytnych założeń w czyn i zakończenie płaszczenia się różnych przedstawicieli Rządu Rzeczypospolitej Polskiej przed neobanderowskim reżimem rządzącym dziś w Kijowie”. „Jak pokazują powyższe fakty, tylko twarda i zdecydowana polityka wobec naszego wschodniego sąsiada targanego dziś wielkimi problemami wewnętrznymi może przynieść efekty w postaci ochrony praw mniejszości polskiej, godnego pochówku ofiar ludobójstwa na Wołyniu i odkłamania na Ukrainie historii II wojny światowej na tamtych terenach” podkreślają.
Uświadamiają przy tym, iż „karanie czujących się coraz pewniej w Polsce działaczy neobanderowskich, którzy często pozwalają sobie na bezczelne komentarze względem Narodu i Państwa jest polską racją stanu”. „Czas  zacząć prowadzić podmiotową politykę zagraniczną nie tylko z największymi państwami naszego regionu, ale też z naszymi mniejszymi sąsiadami” konstatują.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

34 komentarze

34 Komentarzy

 1. finka

  18 listopada 2017 at 08:45

  Większosć Polaków podpisuje się oburącz pod tym oświadczeniem.

 2. Marek

  18 listopada 2017 at 10:08

  PiS to żydowska i ukraińska koorva.

  • max

   19 listopada 2017 at 02:09

   100%prawdy

 3. wiesscar

  18 listopada 2017 at 10:16

  Zgadzam się. Ukraińcy to naród który był pod wpływami azjatyckimi i Moskalami długie lata. Mentalność ma taka że szanuje silnych a bezwzględnie niszczy słabych. Polska nie może prowadzić polityki wobec Ukrainy z pozycji słabego bo tego Ukraińcy na pewno nie będą szanować.

 4. hansi

  18 listopada 2017 at 10:18

  No, słusznie, słusznie. Od tego są NARODOWCAMI (we WŁAŚCIWYM, a NIE w pejoratywnym tego pojęcia znaczeniu, co należy ogłupiałem Polakom przypominać na każdym kroku..), żeby to właśnie wytykać UPA-lubnej (na rozkaz Syjonu) jaczejce warszawskiej, bo jeśli nie oni, to KTO ? I KIEDY ?..
  900 tysięcy nowych pozwoleń na pracę…
  ZAŁOŻĘ się, że te 900 tysięcy, ani ich sprowadzone dzieci – NIE BĘDĘ MUSIAŁY się „szczepić” !..
  Czy ktoś może sprawdzić, czy w stosunku do Ukraińców istnieją jakieś roszczenia w temacie „szczepień” i dzieci i noworodków ?..

 5. Czesław

  18 listopada 2017 at 11:07

  Judeopolonia, Ukr-Pol a może Polin http://www.prawica.net/8661

 6. Danka

  18 listopada 2017 at 11:18

  Pokazcie, prosze,przepis, rozporzadzenie, ktore daje prawo do polskiej minimalnej emerytury obywatelom obcych panstw po przepracowaniu pol roku.W UK trzeba miec 10 lat skladkowych, a i to po uzupelnieniu prz emerytura brakow w skladkach, by zaliczyli rok. Jawnoac

 7. Danka

  18 listopada 2017 at 11:23

  Kiedy konczylam poprzedni wpis via tel.spadl mi na tekst caly pasek z logo prawy.pl Dzieje sie tak bardzo czesto.
  Co do jawnosci zycia publicznego, to zmusic trzeba premier Szydlo, by ujawnila calosc umowy „O zabezpieczeniu socjalnymZydow”, jaki podpisala z rzadem Izraela, kiedy cichaczem tam sie udali.Sprawa sie wydala, bo byla stluczka.

 8. Jak skonsolidować WSZYSTKICH Polskich NARDOWCÓW różnych odcieni politycznych pod JEDNYM szyldem partyjnym ?

  18 listopada 2017 at 12:48

  Najstraszniejsze jest to od początku żydo-mafijnej III RP, że Polscy NARODOWCY nie są w stanie się ZJEDNOCZYĆ pod JEDNYM szyldem jakiegoś jednego wspólnego ugrupowania politycznego, a przez to nie mają wystarczającego masowego POPARCIA Polaków w wyborach do PRZECHWYCENIA władzy w Państwie Polskim.
  Niestety ugrupowania Polskich NARDOWCÓW maję różne wizje samej METODOLOGI odbudowania Państwa Polskiego jak np. za pomocą metod socjalizmu, inni na gruncie lewych lub prawych ideologii, niektórzy nawet za pomocą ekonomii komunistycznej lub skrajnie drapieżnego kapitalizmu(Korwin-Mikke) itp.
  Jest faktem nie zaprzeczalnym, że skrzyknięci „polscy narodowi komuniści” w PZPR po 2-j Wojnie Światowej po ROZEGRANIU „żydo-komunistów Puławian” ODBUDOWALI Polskę z tak strasznych zniszczeń(75% polskiego majątku runęło w gruzach) wojennych.
  To wszystko co ci „polscy narodowcy komuniści PZPR” tak szybko OBUDOWALI i wybudowali NOWY tak potężny przemysł w PRL-u na skalę Światową – tak dzisiaj niedoceniany, przeklinany przez mega złodzieji ŻYDOWSKICH „solidaruchów” mafijnej zdradzieckiej III RP.
  Po 1989 roku po ZMOWIE aktywistów mniejszości narodowych „okrągło-stołowców” zamieszkałych w Polsce ten tak mozolnie ZBUDOWANY przemysł i ODBUDOWANY wspólny MAJĄTEK Polaków z PRL-u taką ciężką krwawicą wybudowany przez naszych ojców i dziadów został tak GŁUPIO, marnie ROZTRWONIONY, złodziejsko przekupczony, oddany OBCYM za grosze jako ZEMSTA „za komunizm” przez tych poyebanych ŁAPÓWKARZY sprzedawczyków zdrajców ŻYDO-solidaruchów dzisiaj udających MĘCZENIKÓW PRL-u imitujących „bohaterów żydo-mafijnej III RP”.
  To ZŁODZEJE żydy-solidaruchy, czyli mutacja „żydo-komuchów puławian” co nie wyjechali do Izraela i pozostali w Polsce ZEPCHNELI w latach 1989-1995 Polaków NARODOWCÓW do NIEBYTU politycznego, ZEMŚCILI się – ODEGRALI się na POLSKICH NARODOWCACH wszystkich odcieni politycznych za utratę ŻYDO-komunisycznej władzy w 1956 i 1968 roku PRL-u ze wsparciem WYZYSKIWACZY złodzieji zagranicznych żydów + niedobitków pogrobowców hitlerowskich niemców + amerykańskich imperialistów skrzyknęli się i ZAŁOŻYLI kagańce na gęby sponiewieranych-upokarzonych skłóconych Polaków NARDOWCÓW.
  Taką sytucję mamy właśnie dzisiaj w tej żydo-mafijnej III RP.

 9. Slawomir Tomasz Roch

  18 listopada 2017 at 18:05

  Wielkie dzieki dla przedstawicieli Klubu Romana Dmowskiego, ze tak zdecydowanie i klarownie przedstawili swoje stanowisko wobec najwazniejszych kierunkow polskiej polityki wzgledem wspolczesnej Ukrainy, ktora panstwowo i cerkiewnie, oddaje czesc najbardziej odrazajacym zbrodniarzom z OUN-UPA. Postulatow od lat podnoszonych publicznie precz Kresowian.

 10. max

  19 listopada 2017 at 02:16

  Polacy z krwi i kosci(ktorym Polska jest bliska sercu) nalezy pisac petycje do rzadu PIS aby zaprzestal wydawania ukraincom wiz do Polski gdyz to zlowrogi narod nie przychylny Polsce i polakom.inaczej bedzie w niedalekiej przyszlosci duzy problem z ukraincami, nalezy juz teraz reagowac na obecna juz wrogosc do polakow, jak we Wroclawiu, czy Krakowie.

 11. gość

  19 listopada 2017 at 10:06

  Oto krótki przykład nacjonalizmu ukraińskiego wymierzonego w Polskę.
  Krótka informacja w sprawie odmowy wjazdu urzędnika UA do RP p. Szeremety.
  Proszę zwrócić uwagę na podanie czasu w tekście – „w sobotę w południe czasu ukraińskiego”.
  „Wcześniej w sobotę ukraińskie media podały z powołaniem na Szeremetę, że dowiedział się on o zakazie wjazdu do Polski w sobotę w południe czasu ukraińskiego na przejściu granicznym w Medyce.”
  Mała rzecz, może niedostrzegalna, ale jak znamienna.
  Ukraińcom przez usta nie może przejść wszystko co polskie, warszawskie, np. „czas warszawski”, itd.
  To jest szowinizm wymierzony przeciw Polsce!
  I jeśli ktoś myśli, że ukraiński nacjonalizm jest propolski, przyjazny Polskom, „braterski” jak głosi PIS, to jest w błędzie!
  https://wpolityce.pl/swiat/367698-ambasador-rp-po-wezwaniu-do-msz-ukrainy-strona-ukrainska-wyrazila-ubolewanie-z-powodu-niewpuszczenia-pana-szeremety-na-terytorium-polski
  A wracając do ustaleń min. Szczerskiego, to znając stanowcze żądania strony ukraińskiej, a więc budowy pomników ludobójców Polaków na ziemiach wschodniej Polski, to wobec stanowczych żądań Ukraińców urzędnik kancelarii Prezydenta wsadza rząd p. Premier Szydło, i samego w-ce premiera Glińskiego na minę!
  Nie wierzę w nagłe ustępstwa Ukrainy w tej sprawie. Wydawać się może, że ktoś tu gra nieuczciwie ponad głowami Polaków. A może i przeciw obecnemu rządowi zmierzając do przesilenia.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra