Z kraju

Marian Piłka: ABW powinna zbadać kwestię projektu likwidacji przemysłu futrzanego w Polsce

„ABW powinna zbadać kwestię projektu likwidacji przemysłu futrzanego w Polsce, bo to nie tylko przejaw lewackiego szaleństwa, ale także niszczenie jednej z nielicznych, prawie całkowicie zdominowanej przez polski kapitał, branży polskiej gospodarki” stwierdził Marian Piłka (Prawica RP).
„Kaczyński, w ślad za polityką Balcerowicza dostosowywania gospodarki polskiej do zachodnich oczekiwań, chce zniszczyć około 60 tys. miejsc pracy i eksportu o wartości około 2 mld złotych” dodał, odnosząc się do słów prezesa PiS przesłanych Fundacji Viva.

Jarosław Kaczyński w wypowiedzi dla Fundacji Viva powiedział, że forsowana przez PiS ustawa likwidująca przemysł futrzarski w Polsce to element równania Polski do Europy. – Musimy być prawdziwą Europą i to jest krok w tym kierunku – oświadczył Kaczyński.

Lider Prawa i Sprawiedliwości przekonuje, że jest to kwestia stosunku do zwierząt, ale ten argument nie wytrzymuje krytyki, ponieważ wystarczy wprowadzić monitoring hodowli odnośnie do traktowania w nich zwierząt i sprawa będzie załatwiona. Tymczasem działania PiS w tej branży to próba zabicia choroby poprzez zabicie chorego, a na to nie może być społecznego przyzwolenia.

Na planowanych przez PiS przepisach zyskać mogą jedynie Niemcy i Duńczycy. Pytanie tylko, co obiecali oni polskim politykom w zamian za likwidację jednej z ostatnich branż z czysto polskim kapitałem?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

39 komentarzy

39 Komentarzy

 1. Lon

  18 listopada 2017 at 10:46

  łotry!!

  • gość

   18 listopada 2017 at 17:33

   Wali im się w głowie, władza, władza, władza …
   Wyjdzie z Polski iskra, róbcie tak dalej, a wyjdzie z Polski iskra!

 2. hansi

  18 listopada 2017 at 10:46

  „ABW powinna zbadać kwestię projektu likwidacji przemysłu futrzanego w Polsce”.
  Ano powinna, powinna !
  Ale – nie ZA PÓŹNO już aby ?..
  Gdy już 15 tysięcy polskich miejsc pracy, 2 MILIARDY złotych do PKB rocznie i PIERWSZE MIEJSCE futrzarskie na świecie – poszły się je..przewietrzyć, bo jakiś kolejny Boni dostał laptop i dwa tygodnie na Seszelach, od kunkurencji duńskiej i niemieckiej ? (i rosyjskiej..),
  a gupim Polaczkom się świeci po oczach miłosierdziem dla biednych piesków na łańcuchach u chłopa ?… I przy okazji następnym krokiem w eskalacji TERRORU inwigilacyjnego, w kierunku czipowania LUDZI, którym to krokiem jest wprowadzenie „obowiązku rejestracji” zwierząt…
  KOTÓW TEŻ ?..
  No, przecież, co ta Parszawa z siebie wydali – to nic, tylko sama „dobra zmiana”, hej 😀 …

 3. hansi

  18 listopada 2017 at 10:53

  Dziwne, że warszawski Mosiek to wypuścił z rąk.. Ciekawe, co za to dostał od Mośka duńskiego i niemieckiego… Tak po prostu – ot – wyrzucić z Kraju 2 miliardy z rocznego PKB… Tak po kolei.. Cyrk z Doliną Rospudy, Zalew Szczeciński, SZCZECIN już prawie niemiecki.. STOCZNIE… Z gdańską, zaoraną i oddaną jakiemuś ukraińskiemu mafiozo na „teren developerski”, odebraną Polakom, gdy po partyzancku stocznię odbudowali i nawet jeden statek wypuścili.. O tym w merdiach słowa nie ma.. Ostatnio tylko – że coś z wielką pompą robią, na pokaz… Pewnie znowu mafiozo ukraiński..

 4. Czesław

  18 listopada 2017 at 11:03

  „Na planowanych przez PiS przepisach zyskać mogą jedynie Niemcy i Duńczycy.” A najbardziej zyskają Rosjanie. To jest ten „patriotyzm gospodarczy PiS-u”, ludzie mogą iść na bruk jak w Warszawie przy reprywatyzacji, ale konkurencja zagraniczna wreszcie będzie nas chwalić. Trzeba też „ulitować się nie tylko nad „futrzakami” ale i nad świniami, kurami, gęsiami, bydłem na ubój itd., dlaczego nie futrzaste zwierzęta mają być gorsze, to dyskryminacja i brak równego traktowania.

  • michu

   18 listopada 2017 at 21:47

   Autonomia rządu w Warszawie ma swoje granice

 5. Marek

  18 listopada 2017 at 11:30

  PiS to żydowskai ukraińska koorva.

 6. Masław

  18 listopada 2017 at 11:47

  Ale bzdury. Tak samo protestowali pracownicy fabryk dyliżansów, gdy pojawiały się auta, a one były zamykane. Po prostu nowa branża przejmie tych pracowników. A w Polsce ponoć brakuje rąk do pracy i ściąga się UPAińców. Będą firmy produkujące sztuczne futra, albo klienci przerzucą się na inne-mieliśmy niegdyś niezły przemysł odzieżowy. Tylko dewiant może trzymać zwierzę dla samego futerka. Można skupywać skórki królicze, od myśliwych skóry dzikich zwierząt, zarobią hodowcy owiec. Ale niektórzy to jak pewien brutalny pustynny naród. Cóż, judeochrześcijaństwo.Żadnej litości dla zwierząt. To dewiacja.
  Akurat człowieczeństwo poznaje się po traktowaniu zwierząt. Dzisiaj nie potrzebujemy hodować zwierząt, aby ubrać się ciepło.
  I nie jestem żadnym ekologistą, tylko mięsożernym hodowcą królików na własny użytek. I futerka z nich sam wykorzystuję. Ale trzymam je dla mięsa.

  • Soroka

   18 listopada 2017 at 14:20

   Dewiant to taki ktoś, który uważa że dla mięsa można zabijać zwierzęta, a dla skór nie!

  • Irena

   19 listopada 2017 at 09:19

   Sztuczne futra z plastiku nie dorównują prawdziwym. Obciążają środowisko naturalne po zużyciu. Torebek plastikowym mamy nie używać a plastikowe futra i owszem. Gdzie tu logika? Gdzie mądrość?
   Dla lepszego samopoczucie zwierząt trzeba je zlikwidować? Tak wynika z tej ustawy. Jak nie będzie farm, nie będą się źle czuć. Psa będzie trzeba uśpić, jeśli się nie da rady spełnić wymogów ustawy.

 7. Marian

  18 listopada 2017 at 12:15

  Gdy sobie pomyślę, o tych milionach kurczaków hodowanych tylko w jednym celu: aby je zabić, oskubać i zjeść, to myślę, że to jest nieludzkie. 😉
  Albo to podkradanie jaj kurom nioskom, przez co zmniejsza się populacja kur, jak mogłaby by. Wstrętne. 😉

  • Marian

   18 listopada 2017 at 12:18

   Precz z hodowlą drobiu. Precz z uprawą roślin. – Ludzie powinni odżywiać się wyłącznie żywnością produkowaną chemicznie, najlepiej w formie przymusowych szczepionek. 😉

 8. LSED

  18 listopada 2017 at 12:31

  Bądź lewackim parchem robiącym dobrze Niemcom i Rosji – bądź uważany za „patriotę” i „prawicowca” przez najciemniejszą hołotę polskojęzyczną 😛

 9. Danka

  18 listopada 2017 at 15:16

  Co sie dzieje z J.Kaczynskim? Otoczony szczelnym kordonem w Sejmie, widac, ze odlatuje ponaddzwiekowo do Euroazji wraz z Duda u boku, bo te ich boje zalatuja maskarada .Moze jednak s a jeszcze sily patriotyczne w tej wodzowskiej partii, samodzielnie myslace?
  https://www.salon24.pl/u/daani/655477,uboj-rytualny-w-polsce-a-mieso-na-eksport-i-co-psl-owcy

 10. Danka

  18 listopada 2017 at 15:24

  Dlaczego Duda zawetowal ustawy? Zobaczcie, co moze byc powodem takiej ryzykownej akcji, marzacego o systemie prezydenckim Dudy z zapleczem lewacko-tuskowo-pawlakowo-szemranych ikon wyborcow ewent.partii Dudy. Jest to odpowiedz na pytanie, kogo i kto rekomenduje, a raczej wstawia w sklad Panstwowej Komisji Wyborczej….Liczydla w ruch!

  • gość

   18 listopada 2017 at 17:36

   A wystarczyła tylko pęknięta opona w limuzynie, i świat nabierł innych kolorów

 11. Danka

  18 listopada 2017 at 15:38

  Ciekawostka: siedziba PKW wchodzi w sklad budynkow Kancelarii Prezydenta, ul.Wiejska 10 Blisko.
  A tu z wikipedii o PKW
  Chociaż Państwowa Komisja Wyborcza nie jest organem sądowym, składa się wyłącznie z sędziów wskazanych przez prezesów trzech najwyższych organów władzy sądowniczej w Polsce – Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego [19] . W skład PKW wchodzi 9 osób:

  3 sędziów Trybunału Konstytucyjnego wskazanych przez Prezesa Trybunału Konstytucyjnego,

  3 sędziów Sądu Najwyższego wskazanych przez Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego,

  3 sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego wskazanych przez Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego.

  Powołanie członka PKW następuje (od 1 stycznia 2016) na okres 9 lat [20] . Taki tryb postępowania ma zapewnić m.in. stabilizację zawodową sędziów PKW oraz uwzględnić przy ich powoływaniu kryteria merytoryczne [19] .

 12. Danka

  18 listopada 2017 at 15:42

  Rety! „Stabilizacje zawodowa” na 9 lat.Oto powod trzymania lesnych dziadkow, co to w 2014 r zlapac musieli za palce i liczydla?
  A gdzie interes wyborcow, Suwerena?!!

 13. Danka

  18 listopada 2017 at 15:45

  Pod koniec/ b.dlugi opis/ jest o tej blokadzie PKW, Braun, Winnicki i ktos jeszcze zostali aresztowani?

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwowa_Komisja_Wyborcza

 14. Danka

  18 listopada 2017 at 16:30

  Mam wrazenie, ze po Smolensku , moze przed wyborami wlasnie samorzadowymi odbyla sie druga „Magdalenka”.W zasadzie, nie ma potrzeby stawiania pytania:”Czy”?, tylko „Kiedy?” W poszerzonym skladzie.To czuc i widac i slychac.Te tasmy, ten Tusk jako prezydent Europy z rzekomym oprotws

 15. Danka

  18 listopada 2017 at 16:33

  I juz wpadli.Cenzoria wyzej;) Te filtry, jakie nakladali mi na prawy.pl, kiedy chcialam cos dopisac, a nawet przeczytac komentarze, to nie robily sluzby.To wulgarne typy z jakiejs miedzynarodowki-mafii, bo powtarzal sie motyw, jak z pornola

 16. Danka

  18 listopada 2017 at 16:38

  Kiedy dokladnie opisalam, ze mi zaslaniaja tekst i wejscie w ramke komentuj, wszystko sie skonczylo jak za dotknieciem „czarodziejskiej rozdzki”, ale smrod POzostal.Nie pisalam, co bylo na tych zaslaniaczach dokladnie.Teraz spada baner z gory z logo na tekst, ktory komus nie w smak, czyli jest lepiej z ta cenzura.

 17. ewa

  18 listopada 2017 at 19:13

  Norki zjadają obecnie odpady z produkcji rybnej i drobiarskiej. Firmy utylizacyjne juz zacierają rączki. Wzrośnie pewnie cena rybki i kurczaka, bo za spalanie odpadów trochę więcej się płaci. Producenci futer będą płacić drożej za inną karmę (duńską czy niemiecką) więc tym się wykończą, a norki zajadające się pozostałościami po rybkach i kurczaczkach dalej będą hodowane, ale już nie w Polsce, tylko innym kraju gdzie nie będzie durnych zakazów.

 18. bury

  18 listopada 2017 at 19:52

  PiS to nie jest żadna prawica. To tylko pobożni socjaliści.

 19. finka

  18 listopada 2017 at 20:36

  Kaczyński okazał się skrajnym hipokrytą, nie przeszkadza mu rytualny ubój, gdzie zwierzęta niewyobrażalnie cierpią dla zaspokojenia żydowskich i muslimskich podniebień, ale pozbawienie pracy dziesiatek tysięcy ludzi to pikuś. Zajączkowska na YT wrealu24.pl mówiła o polskich firmach, które wzięły kredyty na hodowlę futerkowców i teraz co, z dnia na dzień przepis ich zrujnuje ? to dokładnie jak Balcerowicz, znieszczenie polskiej gospodarki, żeby napchać kieszenie innym. A jak manipuluje się opinią publiczną w tej sprawie, jak fabrykują filmiki, co mówią w podsłuchanych rozmowach pseudo obrońcy zwierząt to też w rozmowach u Zajączkowskiej&Roli.

 20. Edyta

  20 listopada 2017 at 23:25

  Branża zwierząt futerkowych to praca dla 60 tysięcy osób.
  NIE POZWÓLMY ZABRAĆ SOBIE KOLEJNYCH MIEJSC PRACY!!!

 21. ziemianka

  24 listopada 2017 at 16:42

  Oni mieli wspierać polskich przedsiębiorców, a tu proszę, likwidacja całej branży! Totalna kompromitacja PIS -u, może jednak się jeszcze opamiętają. Trzeba pisać, protestować, w grudniu ma być protest pod sejmem, jeszcze nie wiem dokładnie kiedy, może ktoś już wie..

 22. ziemianka

  24 listopada 2017 at 16:50

  Jeszcze taka uwaga praktyczna. Jeśli zjadanie mięsa zwierząt usprawiedliwia
  ich hodowlę i zabijanie, to wystarczy zjadać mięso tych zwierząt futerkowych i już wszystko będzie w porządku. Jeśli ludziom nie smakuje, to można produkowac karmę dla kotów i psów, może nawet całkiem zdrową i smaczną (futerkowce sa dobrze karmione, więc pewnie ich mięso jest pożywne,) albo karmić zwierzęta w ogrodach zoologicznych, albo dodawać do karmy dla innych zwierząt hodowanych przez człowieka na mięso, możliwości jest bez liku.

 23. Aramis

  25 listopada 2017 at 02:16

  Widzę, że lobby futrzarskie się tutaj uaktywniło, a lepiej ten wolny czas przeznaczyć na przebranżowienie lub przekwalifikowanie, albo zamknięcie się w pustej klatce po lisie czy innym, zaszlachtowanym futrzaku.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra