Polskość

Faszyści „bez swojej wiedzy i zgody”

Wprawdzie ludowe porzekadło powiada, że i w Paryżu nie zrobią z owsa ryżu, ale jak ktoś może wytrzymać bez ryżu, zwłaszcza zrobionego z owsa, to nie będzie w Paryżu narzekał na brak atrakcji.
Tak się złożyło, że właśnie jestem w Paryżu, w podróży częściowo sentymentalnej, bo wspominam dawne czasy, kiedy byłem tu pikolakiem w sławnej w swoim czasie restauracji „Chez Raspoutine” przy Łuku Triumfalnym – a sławnej między innymi stąd, że śpiewała tutaj i Helena Majdaniec i Irena Jarocka, a i mnie przytrafiła się gratka w postaci nie tylko poznania, ale nawet wypicia zdrowia ze zmarłym w kwietniu tego roku rosyjskim poetą Eugeniuszem Jewtuszenką, który w dobrym chmielu bratał się również z paryskimi pikolakami.

Toteż chodzę sobie tu i tam i wspominam stare czasy. Ale nie tylko wspominam, bo w Paryżu co i raz człowiek dowiaduje się czegoś ciekawego. Toteż i ja poznałem historię pewnego Włocha, któremu jeszcze za komuny zachciało się pojechać do Albanii, rządzonej przez straszliwego Envera Hodżę. W wycieczkowym autobusie tylko on miał brodę, no i to właśnie stało się powodem perturbacji granicznych. Otóż albańscy strażnicy powiedzieli, że brody są w Albanii niewskazane, więc jeśli chce wjechać do tego kraju, to musi najpierw brodę zgolić. Nasz Włoch uniósł się honorem i powiedział, że  nigdy tego nie zrobi, bo brodę nosił i Karol Marks i Fryderyk Engels. Słysząc taką poważną zastawkę, albańscy funkcjonariusze zaprzestali molestowania turysty w sprawie brody, tylko połączyli się z Tiraną, co w tej sprawie postanowi Partia. Po pewnym czasie z Tirany nadeszła decyzja, by brodę jednak zgolić, bo wprawdzie Karol Marks i Fryderyk Engels nosili brody, ale żyli w kraju kapitalistycznym, podczas gdy Albania jest wzorcowym krajem socjalistycznym. Ale nasz Włoch też nie w ciemię bity i triumfującym już pogranicznym funkcjonariuszom dał jeszcze poważniejszą zastawkę, że Lenin też nosił brodę, a przecież był przywódcą pierwszego na świecie państwa socjalistycznego. Nie było rady, trzeba było znowu połączyć się z Tiraną i czekać, co w tej sytuacji postanowi Partia. Po dłuższym oczekiwaniu, podczas którego pozostali pasażerowie autobusu molestowali nieustępliwego Włocha, by nie upierał się i brodę zgolił, nadeszła z Tirany odpowiedź, że skoro tak, to trudno – niech zostawi sobie brodę, ale przed przekroczeniem granicy musi być ona przystrzyżona tak, jak przystrzygał sobie ją Lenin. Na przejście graniczne przybył tedy ściągnięty z pobliskiej miejscowości balwierz, przystrzygł naszemu Włochowi brodę według norm leninowskich i wycieczka, po prawie 12-godzinnym oczekiwaniu na granicy wjechała do Albanii.

Minęły lata, komunizm podobno „upadł”, ale jakże „upadł”, kiedy wcale nie upadł. Przeciwnie – rozkwita niczym „grzyb trujący i pokrzywa” w największym w całej Europie legowisku demokracji, czyli w Parlamencie Europejskim. Przed kilkoma dniami w specjalnej rezolucji wezwał on polski rząd, by „potępił” Marsz Niepodległości, jako „ksenofobiczny i rasistowski”. Aż trudno uwierzyć, że Parlament Europejski mógł uchwalić tak idiotyczną i złowrogą rezolucję. Idiotyczną – bo cóż to konkretnie ma znaczyć, że polski rząd ma Marsz Niepodległości „potępić”? Jeśli Parlament Europejski uważa, że uczestnicy Marszu dopuścili się czynów uznawanych przez polskie prawo za przestępstwa, to powinien wezwać polski rząd, by sprawców tych przestępstw ukarał zgodnie z polskim prawem. Sprawców – bo w Polsce, podobnie jak w innych cywilizowanych krajach, obowiązuje zasada indywidualizacji odpowiedzialności karnej, więc nie można by ukarać „Marszu”, tym bardziej, że nie może on być w rozumieniu prawa przestępcą – bo przestępcą może być tylko ktoś, komu można przypisać winę, choćby tylko nieumyślną. Ponieważ wina definiowana jest jako „psychiczny stosunek sprawcy do czynu”, to jasne jest, że przestępcą może być tylko człowiek, bo Marsz żadnej psychiki nie ma. Ale Parlament Europejski uchwalił rezolucję wzywającą polski rząd nie do ukarania sprawców, tylko do „potępienia” Marszu. To znaczy – do skrytykowania jego organizatorów i uczestników za zachowania nie będące przestępstwami, za zachowania całkowicie legalne, a więc – dozwolone. Gdyby rząd tę rezolucję Parlamentu Europejskiego wykonał i Marsz Niepodległości „potępił”, to wtedy złamałby konstytucję, a konkretnie – jej art. 7, który stanowi, że organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa. Zatem nie wolno im „potępiać” żadnych legalnych zachowań obywateli, bo takie potępienie wychodziłoby poza granice prawa.

Wydawać by się mogło, że to są sprawy oczywiste dla każdego – ale nie dla Parlamentu Europejskiego, który najwyraźniej nie kieruje się w swoich decyzjach logiką praworządności, tylko skłonnościami faszystowskimi. Istotą faszyzmu, który wszak był odmianą ideologii socjalistycznej, jest przekonanie, ze państwu wszystko wolno. Myśl tę wyraził w krótkich słowach twórca faszyzmu, Benito Mussolini: „wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciwko państwu”. Kraj, w którym „państwu”, czyli władzy publicznej, wolno „wszystko”, nie może być praworządny. Taki kraj może być albo komunistyczny, albo przynajmniej faszystowski. Mamy zatem dwie możliwości: albo większość, która w PE tę rezolucję przeforsowała, to jacyś humańscy durnie, którzy nie potrafią zrozumieć oczywistych rzeczy, albo faszyści, albo wreszcie  faszyści ale „bez swojej wiedzy i zgody”. Taka możliwość też istnieje, zwłaszcza, że wśród polskich faszystów, którzy za tą rezolucją w PE głosowali, był nie tylko Wielce Czcigodny Janusz Lewandowski, Wielce Czcigodna Julia Pitera, Wielce Czcigodna Barbara Kudrycka, Wielce Czcigodna Róża Thun und Handechoch, ale również były konfident Służby Bezpieczeństwa PRL – oczywiście „bez swojej wiedzy i zgody” – czyli Wielce Czcigodny Michał Boni. No bo o niemieckim owczarku Franciszku Timmermansie („niech pan słucha, Timmermans!”) nawet szkoda mówić, podobnie jak o Wielce Czcigodnym Guy (ciekawe, jak właściwie należałoby wymawiać imię tego polityka, czy przez „g”, czy raczej przez „H” nieme?) Verhofstadt`cie, co to „studiował prawo” na uniwersytecie w Gandawie, ale najwyraźniej musiał być na wiedzę prawniczą wyjątkowo odporny.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

31 komentarzy

31 Komentarzy

 1. hansi

  18 listopada 2017 at 17:26

  W samo mientkie, jak zazwyczaj, Panie Stanisławie 🙂
  „Istotą faszyzmu, który wszak był odmianą ideologii socjalistycznej..” CIACH !
  FASZYZM – nie „BYŁ” (przejęzyczył się Pan, Panie Stanisławie celowo, jak sądzę, bo Panu nie wypada aż tak dosłownie piętnować tej, „coraz bardziej nas otaczającej”(śp. Kazimierz Rudzki) rzeczywistości :), lecz „JEST”, jak najbardziej JEST „odmianą ideologii socjalistycznej”, której nieprzejednanym orędownikiem jest Pan Prezes i jego PiS 🙂 Co przecież przeraźliwie dotkliwie widać, słychać i nawet czuć 🙁
  Na skórze Polaków, i to narastająco.. I bez szansy na opamiętanie…
  – – –
  A „Guy” (Verhoffstadt) czy ta się – o dziwo – nie HUJ :), ani nawet z angielska „GAJ”,
  lecz tak niezdecydowanie raczej, czyli cosik w rodzaju „Hiy”.
  To tak na marginesie.
  Pozdrawiam Czytelników Pana Stanisława i przypominam, że adres jego strony autorskiej (otwierającej się błyskawicznie, nawet na 56 KILObitów/s, bo nie zawierającej żadnego badziewia graficzno-reklamowego, tylko same teksty), to:
  michalkiewicz.pl

  • Danka

   18 listopada 2017 at 19:53

   No, prosze, Pan Hansi, czolowy, no, prawie, antysemita….Co Pan taki wzmozony?Many bardzo aktywnych tych antys……, nie tylko na MN, a tu paczpan, pan Stanislaw wali jak obuchem w antysemitow dyzurnych, bo chce na premiera szefa rzadu Izraela, a na marszalka Sejmu zone Sikorskiego.

   • Robert B.

    18 listopada 2017 at 20:14

    Boże, jaka ty jesteś prościutka i głupiutka… Zdecydowanie najgłupsza osoba komentująca na prawy.pl. Jednego ci jednak zazdroszczę, prostaczko. Że mistrz Michalkiewicz wspomniał o tobie w jednym ze swoich felietonów. Oczywiście ty z nich nic nie rozumiesz, może tyle co wieprz, któremu ktoś czyta książkę, ale mimo wszystko… Taka nobilitacja dla takiego intelektualnego nielota…

   • internet

    18 listopada 2017 at 21:07

    żyd nie jest semita tylko chazarem. (badania DNA chazarskich żydów)

    • Robert B.

     19 listopada 2017 at 10:35

     Żyd jest Żydem i żadne „chazarstwo” nie odciągnie od nich uwagi.

  • msn wiadomosci

   18 listopada 2017 at 21:08

   Narodowcy idą po Kaczyńskiego.

 2. Danka

  18 listopada 2017 at 18:57

  Pikolak blisko pigalaka, az mnie to wystraszylo, gdziez to nasz Mistrz sie podziewal.Wszak „pigalak” to nazwa podobnego otoczenia do slynnego Placu Pigalle. Czy nadal ” Najlepsze kasztany sa na placu Pigalle?” A Zuzanny lubia je tylko jesienia, jak dzis?

 3. Danka

  18 listopada 2017 at 19:09

  Temat zastepczy, zamydlajacy aktualne dzialania legislacyjne, ktore przygotowuja Polske do rozbicia na regiony, nie tylko geograficzne, ale juz niemal autonomiczne, by w 2920 oglosic istnienie Panstwa Europejskiego z nowymi czlonkami z Azji pod niemieckim butem.Pan red.preferuje wynajecie premiera Natanjahu na urzad premiera RP i Anne Applebaum, amerykanska dziennikarke, Zydowke, zone Sikorskiego na marszalka Sejmu.

  • hansi

   18 listopada 2017 at 19:41

   2020.
   Ejże, Pani „Danko”.. Pani tak na poważnie ??..
   Czyżbym przez tyle lat cosik przeoczył u Pana Stanisława ?..
   Bo od samego początku uważam Pana Stanisława za trzeźwego, nie dającego się syjonistom omamić, obserwatora PRAWDY, pod każdymi, organizowanymi nam, gupim Gojom jasełkami..
   Pan Stanisław miałby preferować syjonistów, na naszych Panów (i BEZ tego – już dawno nimi są..) ??.. Co się Pani tak uparła na tę obrzydliwą Applebaum, która nie przestaje mącić antypolsko, gdzie tylko się da, razem z jej „księciem-małżonkiem”, którego NIE wywalono z uczelni, pomimo ŚCIĄGANIA na egzaminie – co świadczy o jego „właściwych korzeniach” ?..
   Przecież Pan Stanisław jest chyba jednym z GŁÓWNYCH „antysemitników” w polskim Judastanie ?…
   Gdzieś ostatnio nawet słuchałem Pana Stanisława, w jakimś wywiadzie na stojąco, jak „jedzie” po tej antypolskiej żydówie równo…

   • Danka

    18 listopada 2017 at 20:00

    Prosze nie uzywac okreslen w rodz.”zydowa” ok?
    To hitlerowski jezyk, a panska spostrzegawczosc, to Pana problem.

    • Robert B.

     18 listopada 2017 at 20:16

     Nie wiedziałem, prostaczko, że Adolf Hitler mówił po polsku i znał te wszystkie niuanse… Żydówka-Żydówa…

   • Robert B.

    18 listopada 2017 at 20:21

    Do @Hansi:

    Tej idiotce Dance chodzi o wypowiedź Michalkiewicza, w której ten powiedział, że Applebaum jest sto razy mądrzejsza od swojego męża i dlatego bardziej nadawałaby się na marszałka Sejmu. Mistrz Michalkiewicz powiedział też, że należałoby wynająć Netanjahu, zapłacić mu, żeby bronił interesów Polski. Oczywiście ta idiotka nie rozumie, bo jej intelekt jej na to nie pozwala, co mistrz Michalkiewicz mówi. Że jemu chodzi o taką naczelną sprawę w polityce jak skuteczność, że w imię tej sprawy można się wysługiwać kanaliami, wykorzystać się do szpiku kości, wyssać i wypluć.

    • Danka

     18 listopada 2017 at 21:57

     RobertB.Naczelny antysemito.Tos dopiero objasnil, co nastepuje: Twoj Mistrz, antysemito, nakazuje, sorry, proponuje premiera starszych i madrzejszych oraz zone Radka, aby byc skutecznym.Czyli docenia ogromnie ich cechy.Zatem, skad te „kanalie”, ?!jak oswiecic raczyles biednego Hansiego.

 4. Danka

  18 listopada 2017 at 19:47

  Bysmy nie sadzili, ze wykladowca na uczelni Ojca Rydzyka i publicysta mediow RadiaMaryja i TV Trawam oraz NDz moze glosic takie tresci i …coz….

 5. Egzorcysta

  18 listopada 2017 at 20:29

  Socjalizm czyli rzady czerownej burzuazji, nie umra nigdy dopuki plemie koszczownicze, ze stepow kaspijskich bedzie pielegnowala wpajanie swoim dzieciom i wnukom, idologie czlowieka nad czlowiekiem, czyli ideologie niewolnictwa.Jak kazdy wie ludzie ucza sie od swoich rodzicow i otoczenia, i na tym opieraja swoja madrosc.Czyli zajmujac sie hodowla owiec czy kuz, sila codziennych obserwacji zycia, musi nabyc przkonanie, ze on jest wielki ,a otoczenie to zwierzeta dzieki, ktorym on zyje.Na mocy tych obserwacji i przekonan, powstaly cale ksiegi, ktore na tysicae sposobow i w tysiacu roznych przkladow rozwodza sie na teamt sluzbnosci otoczenia i wielkosci ich pana.Prawdopodobnie do tego dochodzi , jeszcze skutek pewnego zabiegu malego , ktory z pewnoscia zmienia sposoby postrzgania swiata odwrotnie do jego logiki.Te dwa elementy , z pewnoscia wystarczaja, by to co jest na swiecie prawe,widziec jako lewe.Innymi slowy miec odwrocony obraz rzeczywistosci i praw natury.Majac mniemenie o sobie ,ze sie jest orchidea czy narcyzem wsrod chwastow, a nie chwastem w ogrodzie, jedynym celem jaki moga miec to zamieniac, piekny ogrod w ogrod pelen chwastow.To postrzganie swiata, doprowadza do tego, ze na swiecie zwieksza sie ilosc ludzi pasozytniczo nastawionych do pozostalych.Co podchwytliwie nazywa sie socjalnym i socjalistycznym modelem zycia.To postrzganie swiata odwrotne ,czyli lewackie, juz kilka razy udowodnilo, ze powoduje destrukcje i cofanie sie czlowieka w rozwoju.A przy uzyciu bolszwizmu, moze nawet spowodowac obciecie glowy, kazdemu zdrowemu rozsadkowi bez ktorego zaden pasozyd nie majacy zywiciela, sam nie przezyje.A rozumu i umiejetnosci ma za malo lub nawet zadnych, wielu pokolen, poniewaz byl zawsze zajety doskonaleniem umiejetntnosci pasozytowania, niz rozwojem wlasnym.W efekcie czego kazde odsuniecie pasozyda od cycka , albo juz sama grozba , budzi w nim 10 razy wiekszy strach niz u czlowieka normalnego ktory umie cos zrobic i zamienic to z innym na to co potrzbuje.A kiedy dojdzie do tego choroba narcystyczna u pasozyda, ma jeszcze obraze majestatu, co bdzie pamietalo nawet 50 pokolenie.Ta obsesja plemion, wyksztalcila wielkiego nosa, ktorym wyczuwa, wszelkie zagrozneia ze strony normalnych ludzi czasen nawet na 5 lat do przodu i juz na tym etapie chce temu zapobiegac.Dla ludzi ,ktorzy nie maja wyksztalconego az tak mocno instynktu samozachowczego jest to nie tak do konca zrozumiale , ani dlaczgo niepozadane jest interesowanie sie za bardzo Zydami, ani wszelkie odruchy normalnosci jak patriotyzm, umilowanie ojczyzny, czy swiat z granicami panstwowymi.Oni nigdy swojego panstwa nie mieli, bo nic wyprodukowac nie umieli, wiec nie rozumieja tych spraw.A chcac byc kims wielkim ,karmiac swoja chorbe narcystyczna wpajana od malenkosci, nie umieja zbyt wiele , wiec idealnym jest byc pierwszym sekretarzem ,moc sie puszyc, nadymac i innych ponizac, ale jednoczesnie nie musiec podejmowac zadnych decyzji gospodarczych i byc odpowiedzialnym za ich konsekwencje.Efektem wiec zawsze bedzie pusta polka i reglamentacja wszelkich dobr.Dopuki ten mechanizm bedzie niezrozumialy dla ludzi, co pozwoli zamieniac ogrod z kwiatow i warzyw w zarosla i ugory.Pozdychamy wszyscy z biedy.Lub podczas obrony swojej wlasnosci, ciezkowyracowanej, ktora ci z odwroconym rozumem beda chcieli miec.

 6. Czesław

  18 listopada 2017 at 21:19

  Ta rezolucja PE, ten Gross itd. to przypomina hitlerowską prowokację gliwicką, tylko bardziej nowoczesną.

 7. Danka

  18 listopada 2017 at 22:09

  Wg mnie naczynia polaczone.Kto pozwalal na rasistowskie banery?Byla reakcja? Jezeli nie bylo, to efekty widac.

  • spider

   19 listopada 2017 at 08:52

   Ktoś ci płaci za to, czy ty tak sama z siebie? Danka?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra