Z zagranicy

Szefowa szwajcarskiej sekcji aborcyjnego giganta prelegentką w Watykanie

Watykańska Pontyfikalna Akademia Życia, współorganizator konferencji poświęconej kwestiom związanym z końcem życia ludzkiego, zaprosiła w charakterze prelegentów osoby sprzeciwiające się nauczaniu Kościoła katolickiego na temat prawa do życia, włącznie z prezes zarządu szwajcarskiej sekcji Planned Parenthood oraz prezesem opowiadającego się za eutanazją Królewskiego Holenderskiego Towarzystwa Medycznego.

Konferencja zatytułowana „Spotkanie Europejskiego Regionu WMA na temat kwestii związanych z końcem życia” była współorganizowana przez Światowe Towarzystwo Medyczne, które oficjalnie sprzeciwia się eutanazji, Niemieckie Towarzystwo Medyczne oraz Pontyfikalną Akademię Życia. Wydarzenie odbyło się w auli synodalnej w Watykanie 16-17 listopada.
Zgodnie z oficjalną informacją Światowego Towarzystwa Medycznego, konferencja miała na celu „zgromadzenie czołowych europejskich specjalistów w zakresie medycyny, prawników, ekspertów w zakresie opieki paliatywnej oraz etyków medycyny, teologów i filozofów w celu przeprowadzenia debaty na temat różnych polityk w tym obszarze, aby zbadać prawa pacjenta oraz ograniczenia w leczeniu, oraz aby lepiej zrozumieć opinię publiczną odnośnie do kwestii kresu życia”.
Swoje przesłanie do uczestników konferencji przesłał papież Franciszek, który powtórzył, iż Kościół katolicki potępia eutanazję poprzez oświadczenie, że eutanazja „jest zawsze złem, ponieważ celem eutanazji jest skończenie życia i spowodowanie śmierci”.
Dr. Yvonne Gilli, ginekolog a zarazem polityk Partii Zielonych, która przewodzi zarządowi Międzynarodowej Federacji Planned Parenthood na Szwajcarię „Zdrowie Seksualne Szwajcarii” została przewidziana jako panelista dwóch paneli dyskusyjnych: „Trzy perspektywy kwestii końca życia” oraz „Czy potrzeba zmiany polityki?”.
„Zdrowie Seksualne Szwajcarii” zostało zaliczone przez Międzynarodową Federację Planned Parenthood jako członek, odnotowując, że jest ono „organizacją osłonową dla szwajcarskich centrów zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz stowarzyszonych specjalistów aktywnych w obszarze edukacji i doradztwa w obszarze zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego oraz praw seksualnych i reprodukcyjnych”.
Organizacja ta, jak sama twierdzi, doradza kobietom, jak uzyskać aborcję, i promuje używanie sztucznych środków kontroli urodzin – obydwie te praktyki Kościół katolicki uznaje za grzech śmiertelny.
Wśród głównych prelegentów znalazł się również René Héman, zwolennik eutanazji, który przewodzi Królewskim Holenderskim Towarzystwem Medycznym, oraz Ralf Jox, profesor Ludwig Maximilian University w Monachium, który publicznie zaproponował legalizację „odpowiedzialnego samobójstwa w asyście lekarza” jako sposób na „ochronę życia”.
Chociaż wygląda na to, że Pontyfikalna Akademia Życia nigdy publicznie nie ogłosiła wydarzenia na swojej stronie internetowej, informacja o wydarzeniu, włącznie z linkiem do programu znalazła się na stronie reklamującej konferencje, Cvent.
Pojawianie się w charakterze prelegentów na konferencjach w Watykanie, w szczególności tych organizowanych przez Papieską Akademię Życia, osób przeciwnych życiu stało się powszechne za pontyfikatu Franciszka, którego działania są przez wielu odbierane jako próba wycofania się z nauczania Kościoła katolickiego odnośnie do eutanazji.
Źródło: LifeSiteNews

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

29 komentarzy

29 Komentarzy

  1. SL

    18 listopada 2017 at 22:38

    koszmarna czcionka

  2. qw12e

    19 listopada 2017 at 11:31

    zgadzam się – czcionka koszmarna. REDAKCJO – zróbcie coś z tym!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra