Polskość

Brawo! – Pani Premier Szydło

Chociaż to w Niemczech mamy do czynienia z legalnie działającymi organizacjami neonazistowskimi i neofaszystowskimi, to na forum Parlamentu Europejskiego w dniu 17 listopada br. Polska została brutalnie zaatakowana – głównie przez europosła Guy’a Verhofstadta – pod pretekstem Marszu Niepodległości w Warszawie, w którym uczestniczyli ludzie przywiązani do polskiej tradycji, kultury i traktujący niepodległość kraju jako dobro naczelne – polscy patrioci.

Widać wyraźnie, że ten pan dobrze „odrobił lekcję” stalinowskiego Kominternu, skąd już w 1925 roku poszła dyrektywa samego Stalina, ażeby wszystkich, którzy będą manifestować przywiązanie do swego narodu, a więc wszystkich patriotów (ludzi kochających swoją ojczyznę) nazywać faszystami.

Ale „jeszcze Polska nie zginęła”, kiedy mamy takie wspaniałe organizacje,  jak Reduta Dobrego Imienia z panią prezes Mirą Wszelaką, osoby takie, jak wspaniała nasza pani premier Szydło oraz takich uczestników owego marszu, jak pan dr Bawer Aondo-Akaa.

Zacznijmy od pani premier, która w dniu 17 listopada br. w Goeteborgu na spotkaniu unijnych przywódców stwierdziła, że nie ma zgody, aby kraj, który był nie tak dawno ofiarą dwóch totalitaryzmów –  wiadomo: niemieckiego i sowieckiego – naród polski, który wskutek tego poniósł takie ofiary – był na forum unijnym w ten sposób szkalowany, tzn. aby uczestnicy patriotycznej manifestacji – dodajmy, z okazji Dnia Niepodległości – byli określani haniebnym mianem faszystów.

Brawo też Reduta Dobrego Imienia z jej panią prezes Mirą Wszelaką – niezawodny strażnik dobrego imienia Polski i Polaków, a również pan poseł Dominik Tarczyński, który zobowiązał swoje biuro poselskie do świadczenia darmowych usług prawnych wszystkim tym, którzy chcieliby wytoczyć procesy sądowe politykom, którzy znieważyli Polaków biorących udział w manifestacjach patriotycznych z okazji 11 listopada w Warszawie, czy we Wrocławiu.
Brawo w końcu panu doktorowi Bawerowi Aondo-Akaa, który może być przykładem – nawet dla „czysto rdzennych” Polaków – przywiązania do polskości, do wartości  polskiej kultury i do narodu polskiego. Dodajmy, że jest on jednym z pierwszych, którzy kierują oskarżenie przeciwko Verhofstadtowi – przy wsparciu prawnym organizacji Ordo Iuris.
Powiedzmy wprost: tego rodzaju działania – a nie można pomijać także postawy „jak trzeba” pana prezydenta RP Andrzeja Dudy – są działaniami, jakie są oczekiwane przez przeważające rzesze Polaków, poza niektórymi platformersami i innymi – na szczęście niezbyt licznymi – anty-Polakami.

Powiedzmy także: możemy być dumni z naszych obecnych przywódców politycznych: pani premier, pana prezydenta i wielu tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna – w tym honor narodu polskiego jest na pierwszym miejscu.

Ryszard Kazimierz Grajek

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. Danka

  19 listopada 2017 at 11:42

  Laudacja strzelista, ale czy oczywista? Szczepionki? Weta? W sumie, kto pozwolil na rasistowskie banery? Szydlo slusznie odbila pileczke, piekny gest chyba Polaka rodem z Afryki.Zrobic go prezydentem, niech go wystawi Ruch Narodowy, to by szczeny opadly Europsom.

 2. Danka

  19 listopada 2017 at 12:03

  W stanie wojennym, jako smarkula, dostalam zadanie do wykonania od obcego czlowieka na ulicy.Wcisnal mi w dlin w rekawiczce gryps z obozu internowania od jakiegos Solidarnosciowca do swojej rodziny, gdzie go wywiezli i ze czuje sie dobrze, ze zyje i nie maja sie martwic o niego.Czlowiek ten z ulicy stwierdzil, ze ma tylko nazwe ulicy, nazwisko adresata i nie moze ich odnalezc, dlatego mi wreczyl ten gryps.I sie oddalil w sina biala dal grudniowa czy styczniowa. Potraktowalam to bardzo powaznie i w mig zastukalam do drzwi adresatow.Niestety, skierowali mnie do ich corki, mlodej mezatki, ktora mieszkala w innej czesci miasta.Do niej tez sie udalam od razu, ale nikogo nie zastalam.Zostawilam numer telefonu.Zadwonila, umowilysmy sie u niej w domu.Znalysmy se z widzenia, ona konczyla podstawowke, a ja zaczynalam uczeszczac.Sasiedzi nieomal z pobliskiej ulicy.Bardzo sie zasmucila i jednoczesnie ucieszyla, ze ten Afrykanczyk, Czarny lekarz Janusz M.zyje i dal znac.z polnocy Polski.Byl aktywnym dzialaczem NSZZ Solidarnosc i zostal pojmany w noc grudniowaprzez rezim junte wojskowa Jaruzelkiego.Trafil do Strzebielinka.Gryps trafil do rodziny, przynajmniej wiadomosc z grypsu.Rozmowy byly kontrolowane, a listy otwiwrane z pieczatka cenzury.Janusz M.przejal nazwisko po zonie, a i imie wolal uzywac polskie .Urban,rzecznik junty, kpil publicznie zwidoku czarnoskorego demonstranta w koszulce z napisem Solidarnosc w Nowym Jorku, ktory? w 1985 r demonstrowal wraz z Polakami przeciw wizycie Jaruzelskiego na forum ONZ.Byl to Janusz M.ktory dostal oferte „one way ticket” i wraz z rodzina wyemigrowal do USA.

 3. Danka

  19 listopada 2017 at 13:40

  http://www.solidarnosc.gda.pl/uncategorized/strzebielinek-wspomnieniach/
  O glodzie i bez srodkow higienicznych, bez powiadomuenua rodzin, bo listy osadzonych dzialaczy Solidarnosci przekazywali ksiezom sami internowani.Tak traktowala junta Bohaterow.

 4. Czesław

  19 listopada 2017 at 16:12

  Przecież tą cała nagonkę na Polskę organizuje D.Tusk razem z tymi folksdojczami z PO. Komisarze UE nie interesują się innymi krajami a tylko Polską, skąd te niedouki wiedzieli by np. co to jest Puszcza Białowieska.

 5. Danka

  19 listopada 2017 at 23:24

  Saryusz-Wolski wspomnial tez o …Walesie, ze swoje dorzuca….

 6. Poklos

  20 listopada 2017 at 14:17

  Twierdzenie ze Pani Szydlo ze swoja ekipa nie pracuje w obowiazku obywatelskim dla Polski jest zwiadectwem nedzy umyslowej.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra