Z zagranicy

Niemcy znów pójdą do urn?

Długie rozmowy na temat sformowania w Niemczech nowego rządu koalicyjnego zakończyły się niepowodzeniem, prowadząc do poważnego kryzysu politycznego i stawiając pod znakiem zapytania czwartą kadencję kanclerz Angeli Merkel.
Ugrupowanie Partia Wolnych Demokratów niespodziewanie wycofało się z trwających ponad cztery tygodnie rozmów koalicyjnych z blokiem CDU/CSU oraz lewicową partią Zielonych, ponieważ nie udało się przezwyciężyć pewnych różnic, w szczególności jeżeli chodzi o politykę imigracyjną.

– Nie mogliśmy osiągnąć porozumienia ze względu na nasze różnice w poglądach i nie mogliśmy dziś znaleźć żadnego rozwiązania – mówiła Angela Merkel, przepraszając za chaos.

– Jako kanclerz uczynię wszystko, aby zapewnić temu krajowi dobre zarządzanie w nadchodzących trudnych tygodniach – dodała.

Merkel ma obecnie trzy opcje: sformować rząd mniejszościowy zbliżyć się do poprzedniego koalicyjnego partnera, SPD, lub rozpisać nowe wybory. Kanclerz zapowiedziała, że w tej sprawie skonsultuje się z prezydentem Niemiec Frank-Walterem Steinmeierem.

Lider FDP Christian Lindner poinformował w niedzielę, że jego ugrupowanie wycofuje się z rozmów z potencjalnymi partnerami ze względu na brak możliwości pokonania różnic w kwestii m.in. migracji, wydatkowania pieniędzy z budżetu, obniżenia podatków oraz polityki klimatycznej.

– Lepiej jest nie rządzić wcale, niż rządzić źle. Żegnam! – oświadczył szef FDP.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. hansi

  20 listopada 2017 at 11:50

  „..Jako kanclerz uczynię wszystko, aby zapewnić temu krajowi dobre zarządzanie w nadchodzących trudnych tygodniach..” CIACH !..
  Towarzyszka Adolfina – wierzę – uczyni WSZYSTKO, żeby sprowadzić do Niemiec DEKLAROWANE niedawno, 20 milionów młodych, ciapatych mężczyzn… ORAZ – ich rodziny, czyli x 15 średnio…
  Bo po prostu tak ma nakazane…
  I jest na to kasa… Sorosa 18 miliardów Dularów, to nie w kij dmuchał..
  Plan NWO – jak na razie – idzie całkowicie zgodnie z planem..
  POLSKA (jakoś w przepowiedniach nie podawano, CZYJA ta Polska będzie.., a widać to coraz jaskrawiej, a nawet słychać i czuć…) – ma być „okiem” spokoju, w nadchodzącym cyklonie, wymiatającym do gołej gleby, łacińską cywilizację, której tak nienawidzi Syjon…
  Ale nie wiem, czy chcę w tej „Polsce” dożyć swoich dni 🙁 ..
  Rumunia ? 🙂 …

  • Egzorcysta

   20 listopada 2017 at 13:29

   Jak najdalej od Chazarii, w ramach Europy bylaby to Portugalia.Co prawda plan Suworowa, moze zamienic caly polwysep w archipelag, ale sadze ,ze to lepszy wybor.;-))

   • hansi

    20 listopada 2017 at 14:56

    Żartowałem..
    Mam dać się wygnać z własnej Ojczyzny ?..
    I spieprzać z niej, w razie „W”, już nie na Zaleszczyki tą razą, lecz pewnie na Ostravę, szerokim łukiem omijając okolice Rzeszowszczyzny i wysokich Tatr 🙂
    Jeszcze może się zdarzyć, że jednak jeszcze się przydam.
    Skoro będę musiał odejść – to z hukiem 🙂
    Choć – nie ukrywam – wolałbym spokojnie na starość, po całym życiu rabowania mi „składek”..
    Chyba przyjdzie NIE trafić w czas 🙂 …
    I – gdy przyjdą na moje podwórko, szukać, czego nie zgubili, albo gdy zabiorą emeryturę, bo bezie ona zależna od „posiadania aktualnych szczepień” – to.. będę musiały mui wystarczyć pełne trzy magazynki, bo – po ich opróżnieniu – nie zdążę już pewnie ich naładować z powrotem 😀 …
    „Trafić w czas” – śpiewała ongiś Krystyna Prońko…
    Albo: – „GDZIE ci MĘŻCZYŹNIII ?!.. Prawdziwi tacyyy ?!…” – śpiewała, jeszcze dawniej, jak jej było, taki tłusty kurczak.. DANUTA RINN 🙂 …
    „Orły, sokoły, bażantyyyy ?!…”
    Pozostaną „pseudo-kibice” 🙁 …
    Których dzisiaj piętnuje się, jak ostatnie szumowiny…
    TO ONI pójdą „na bagnety”, za tych rozmodlonych tutaj miłosiernie, tolerancyjnie i „antyfaszystowsko” 🙁 …
    Jak już tyle razy w historii 🙁 …

 2. gość

  20 listopada 2017 at 20:28

  W Ankarze zabroniono imprez LGBT – w proteście niemiecka ambasada wywiesiła tęczową flagę

  Władze tureckiej stolicy Ankary zakazały publicznych imprez i wystąpień społeczności LGBT, w tym festiwalu filmowego. Ambasada Niemiec współorganizowała i wspierała te wydarzenia. Teraz w proteście Niemcy wywiesili tęczową flagę na swoim przedstawicielstwie.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-ankarze-zabroniono-imprez-lgbt-w-protescie-niemiecka-ambasada-wywiesila-teczowa-flage

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra