Z kraju

Kancelaria Prezydenta zaprzecza, jakoby zobowiązała się w imieniu Polski do odbudowy pomników UPA

Buro Prasowe Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy zaprzecza, aby podczas spotkania Ministrów Krzysztofa Szczerskiego i Kostiantyna Jelisejewa jakie miało miejsce w Krakowie w dniu 17 listopada, strona polska zobowiązywała się do odbudowania zniszczonych nielegalnych pomników UPA.

„Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej uprzejmie informuje, że wszystkie wspólne ustalenia jakie zostały poczynione w trakcie spotkania Ministrów Krzysztofa Szczerskiego i Kostiantyna Jelisejewa jakie miało miejsce w Krakowie w dniu 17 listopada br. wyszczególnione zostały w komunikacie prasowym znajdującym się na oficjalnej stronie Prezydenta RP. Nie było żadnych innych uzgodnień” napisał przedstawiciel rzecznika prasowego Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy w odpowiedzi na zapytanie portalu Prawy.pl w tej sprawie.
Podczas wspomnianego wyżej spotkania strony przeanalizowały bieżące zagadnienia w stosunkach dwustronnych będące przedmiotem wspólnego zainteresowania.
Strony potwierdziły swoje przywiązanie do wzmocnienia strategicznego partnerstwa.
Strony wspólnie uzgodniły, że zakaz poszukiwań i ekshumacji na terytorium Ukrainy winien zostać zniesiony, a wspólne prace ekshumacyjne na terytorium Ukrainy powinny zostać wznowione. W tym kontekście strony zgodziły się, aby rekomendować swoim rządom, aby w najbliższym czasie odbyło się w tym celu spotkanie pomiędzy Wicepremierem Piotrem Glińskim a Wicepremierem Pawło Rozenko.
Strony uznały potrzebę kontynuacji prac dwustronnej międzyrządowej komisji ds. ochrony i przywrócenia dziedzictwa kulturowego.
Strony uzgodniły, że podejmą współpracę z odpowiednimi władzami lokalnymi na rzecz realizacji wspólnego interesu.
Strony omówiły przygotowania do wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Charkowie na Ukrainie, która odbędzie się w grudniu br.
Strony ponownie potwierdziły zaangażowanie na rzecz pogłębiania i umacniania kontaktów między obywatelami.
Strony przedstawiły swoje stanowiska i oczekiwania względem Szczytu Partnerstwa Wschodniego, który odbędzie się
24 listopada br. w Brukseli.
Informację o zobowiązaniu się strony polskiej do odbudowy zniszczonych, nielegalnych pomników UPA podał zastępca szefa kancelarii prezydenta Ukrainy Konstiantyn Jelisejew, przewodniczący ukraińskiej delegacji podczas rozmów w Krakowie w audycji „Fakty tygodnia” ukraińskiej stacji telewizyjnej ICTV
Fot. Andrzej Szełęga/KPRP

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. wer

  20 listopada 2017 at 22:57

  To dementi takie trochę niewyraźne.

 2. www

  21 listopada 2017 at 07:00

  Czy podczas tej zapowiadanej wizyty PAD w grudniu odsłonią w końcu posągi lwów na Cmentarzu Łyczakowskim? Bo to są symbole miasta a nie nacjonalistyczne. Czy aż tak Ukraińcy nie są pewni swojej tożsamości, że niszczą tożsamość innych? Toż tak czynił faszyzm i komunizm.

 3. Stanley

  21 listopada 2017 at 08:32

  TYLKO ZAPRZECZAJA, ŻE „NIE BYŁO USTALEŃ”, ALE ANI SŁOWA NA TEMAT POTEPIENIA ZBRODNIARZY SPOD ZANKU TRYZUBA.
  NIC WIĘC DZIWNEGO, ŻE TAMCI MILCZENIE TRAKTUJA JAKO PRZYZWOLENIE NA WIĘCEJ.
  CORAZ DZIWNIEJSZE KROKI PANA PREZYDENTA, A CHODZĄ SŁUCHY, ŻE CHCE ZATWIERDZIĆ KOLEJNE SZCZEPIONKI OBOWIĄZKOWE, NAWET DLA DOROSŁYCH……..

 4. jok

  21 listopada 2017 at 19:36

  Jak bylo tak bylo, tu przynajmniej j1est jakies tam dementi. Jak przebijają sie info o obietnicach Ż-om, jest tylko gluche milczenie

 5. Yolo

  23 listopada 2017 at 03:15

  PISDUPY!!!!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra