Polskość

Żydowskie modlitwy złorzeczeń pod adresem chrześcijan

Najbardziej wstrząsającą kulminacją żydowskich złorzeczeń pod adresem chrześcijanin są nie te, które odnoszą się do doczesnych nieprzyjemności, które winny spotkać „Minim”, ale te, które dotyczą czasów ostatecznych, które opisują w jaki sposób Jahwe porazi wrogów Izraela, a w Jego szkarłatny płaszcz będzie wsiąkać krew zabitych, delektując tym widokiem Jego wierne dzieci.
Chodzi tu o modlitwy, hymny i inne teksty liturgii synagogalnej o treści eschatologicznej, recytowane szczególnie w okresie głównych żydowskich świąt, jak Jom Kippur. Sama enumeracja czasowników odnoszących się do tego, w jaki sposób Bóg będzie bez różnicy i bez litości zabijał chrześcijan (czasem chrześcijan i pogan, albo pseudonimująco „Amalekitów”), które skrupulatnie odnotowuje i opisuje uczciwy żydowski historyk Israel Jacob Yuval („Two Nations in Your Womb. Perceptions of Jews and Christians in Late Antiquity and the Middle Ages”, Berkeley LA-London 2006) jest „imponująca”. Bóg ma ich „połknąć, rozłupać, wykrwawić, zmiażdżyć, uderzyć, przekląć, odrzucić, zniszczyć, zabić, roztrzaskać, podeptać, opuścić, spiec”.

Jak wiadomo, szczególną wrogość żydów w liturgii chrześcijańskiej wzbudzała zawsze wielkopiątkowa modlitwa za wiarołomnych żydów (pro perfidis Judaeis), aż dopięli swego i udało im się doprowadzić do zmiany tekstu przez papieży. Ale przecież w modlitwie tej nie ma złorzeczenia, tylko jest ona wstawiennicza, aby zasłona ciemności opadła z tego zaślepionego ludu i aby poznawszy światło prawdy w Chrystusie mógł i on zostać wybawiony z ciemności. Na próżno też starałby się ktokolwiek, aby znaleźć jakąkolwiek inną modlitwę chrześcijańską, hymn czy nawet ludową pieśń nabożną, w której żydom życzono, by śmierci oraz potępienia wiecznego.

Niektórzy historycy, jak wydawca tych hymnów z epoki średniowiecza, David Goldschmidt, starają się usprawiedliwiać ton tych tekstów „rozpaczliwą sytuacją”, w jakiej żydzi znajdowali się w średniowieczu w krajach chrześcijańskich i że bezpośrednio są one reakcją na pogrom dokonany w Nadrenii w 1096 roku. Ale to zwykły wykręt, bo po pierwsze, mówienie o „rozpaczliwej sytuacji” w średniowieczu, jako stanie permanentnym, jest co najmniej grubą przesadą, po drugie zaś, chociaż autorem najbardziej rozbudowanych i najbardziej złorzeczących tekstów jest, według żydowskiej tradycji, rabin Kalonymos Starszy, żyjący w XII wieku, to jednak niemała ich część pochodzi z wieków wcześniejszych, nawet z V wieku, a więc kiedy żadne prześladowania nie występowały.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

24 komentarze

24 Komentarzy

 1. Robert B.

  21 listopada 2017 at 09:15

  Wystarczy sobie popatrzeć na zachowanie żydostwa, żeby zrozumieć, CZYM oni są. A potem, a potem jak przebiera się miarka, to błagają, żeby ich raaatooowaaać. Nic z tego w moim przypadku. Za wszystko trzeba płacić.

  • Tomek

   24 listopada 2017 at 21:58

   „A potem, jak przebiera się marka” i Robert B. znowu zaczyna p….ć o tych swoich chorych urojeniach, to znowu wchodzi pielęgniarka i Robert dostaje zastrzyk…

   • Karol

    26 listopada 2017 at 01:03

    A Tomek znowu antypolskie ad personam, więc powiem Ci Tomku szczerze i otwarcie:
    Za ten wpis i wiele innych o naszych polskich sprawach tutaj, weź się i odwal raz na zawsze od nas Polaków. Weź swój chałat i tobołek z dobytkiem i opuść nasz teren raz na zawsze.

 2. klioes vel pislamista

  21 listopada 2017 at 09:26

  NADludzie mają prawo złozeczyć.
  Natomiast modlitwa wstawiennicza za tychże NADludzi jest zbrodnią antysemityzmu!!!

  • Robert B.

   21 listopada 2017 at 10:00

   Ja tylko czekam, jak pojawi się konkurencyjna wobec nich rasa panów i się za nich weźmie. Nie ma się co oszukiwać, że nie wiemy, dlaczego źli do szpiku kości „naziści” tak się zawzięli na tych biednych żydków…

   „Obraz chrześcijan, jaki wyłania się z Talmudu, do złudzenia przypomina wizerunek „podludzi” z „Der Stürmera”, również pod względem wyjęcia spod prawa. Dotyczy to również praw majątkowych; mienie „gojów” traktowane jest w Talmudzie jako w zasadzie niczyje, które można, a nawet należy „odzyskać”. Okazuje się, że natarczywość organizacji „przemysłu holokaustu” może mieć podłoże religijne, podobnie, jak przekonanie Żydów o własnej wyjątkowości. Ale bo też Talmud powiada, że z Żydem nawet anioł równać się nie może. Dopiero na tym tle można w pełni zrozumieć antagonizm między diasporą żydowską, a „nazistami”. Niemieccy narodowi socjaliści, będąc „gojami” ubzdurali sobie, że są „narodem panów”. Tymczasem Talmud za „Herrenvolk” uważa tylko Żydów, więc konflikt był nieunikniony.” [Stanisław Michalkiewicz]

 3. dgfd

  21 listopada 2017 at 10:22

  To zakała rasy ludzkiej.

  • Janusz

   24 listopada 2017 at 16:27

   Jadnak warto pamiętać o przypadku żydówki Kate Middleton, podsuniętej już w szkole napalonemu Williamowi. Kto wie, może z tego będzie żydowski Mesjasz, jeśli Jared Kushner (666) się nie załapie… Żydostwo rozplenia się wyłącznie przez matkę, przez genotyp mitochondrialny, więc ojciec nie ma znaczenia ponad to, że dawca nasienia dla potomstwa żydówki musi dysponować odpowiednim zestawem cech psychofizycznych, a potem zależy, jeśli jest przyzwoity, zostaje zredukowany do roli goja służącego żonie, dzieci mu mówią per „ty”, a jeśli „dobrze” rokuje, bo jest kłamcą, sprzedawczykiem, nie ma honoru, za to wybujałą ambicję by w trzech pokoleniach z szewca awansować na oficjela państwa, jest prowadzony niewidzialną ręką przez życie, dostaje pracę w kancelarii prezydenta, staje się posłem do PE, a potem prezydentem…

 4. m

  21 listopada 2017 at 11:24

  ” …chociaż autorem najbardziej rozbudowanych i najbardziej złorzeczących tekstów jest, według żydowskiej tradycji, rabin Kalonymos Starszy, żyjący w XII wieku, to jednak niemała ich część pochodzi z wieków wcześniejszych, nawet z V wieku, a więc kiedy żadne prześladowania nie występowały.” – może to poczucie winy i chęć jego zagłuszenia przez zdegradowanie chrześcijan za:
  „Pytał ich namiestnik: «Którego z tych dwóch chcecie, żebym wam uwolnił?» Odpowiedzieli: «Barabasza». 22 Rzekł do nich Piłat: «Cóż więc mam uczynić z Jezusem, którego nazywają Mesjaszem?» Zawołali wszyscy: «Na krzyż z Nim!» 23 Namiestnik odpowiedział: «Cóż właściwie złego uczynił?» Lecz oni jeszcze głośniej krzyczeli: «Na krzyż z Nim!» 24 Piłat widząc, że nic nie osiąga, a wzburzenie raczej wzrasta, wziął wodę i umył ręce wobec tłumu, mówiąc: «Nie jestem winny krwi tego Sprawiedliwego. To wasza rzecz». 25 A cały lud zawołał: «Krew Jego na nas i na dzieci nasze»9.
  26 Wówczas uwolnił im Barabasza, a Jezusa kazał ubiczować10 i wydał na ukrzyżowanie.”

 5. Egzorcysta

  21 listopada 2017 at 15:07

  Moze rozwiazemy te zagadke, jak to jest z tymi Zydami i Katolicyzmem? Mamy tj. mielismy kiedys na swiecie Zydow, do drugiej wojny swiatowej, ktora dokonala na Zydach prawdziwych, holocaustu.Zydow z linii Abrahama, ktorzy za pomoca biblii tj spisywania swojej historii plemiennej, chcieli swiatu wcisnac swoj tok myslowy , czyli swoje reguly zabawy, tak jak dzieci , kiedy znajduje sie jeden i wymysla gre, w ktorej inni maja zagrac, ale reguly gry najlepiej odpowiadaja temu co ja wymyslil i wie,ze zanim tamci zalapia , on ich ogra.Tak wiec wedlug starego testamentu , tory i talmudu zaczelo sie oswiecanie ludow , ktorzy mieli swoje wierzenia, jakie powstaly z obserwacji zycia i otoczenia.I nagle, wsrod tych ludkow narcystycznych pojawil sie bardzo madry czlowiek, ktory zabral sie wyjasniac ludziom tam zyjacym , jak funkcjonuje zycie, gdzie sa oszukiwani, co jest prawda a co nie, pokazal ,ze mozna uzdrwaiac za pomoca wiary, jak czlowiek osiagnie pewien etap rozwoju itd.Zydzi ktorzy czytali swoje ksiazki, odrazu sie kapneli, ze Jezus burzy im cala ukladanke i maci w glowach, ze wszyscy ludzie sa rowni.Wiec zalatwili Mu kare smierci, ale odzyl, wiec sie wkurzyli.Wtedy znajomi Jezusa, opowiadali o Jezusie wszystkim dookola i to byli Chrzescijanie, udzielali tez dobrych rad, jakich udzielal Jezus.A ze ludziska chetnie ida kiedy kiedy niewolnikom sie mowi o wolnosci, czy ciezko pracujacym o raju, gdzie cala robota sie sama zrobi, a jedzenie szykuja krasnoludki aniolowie.Bo w sumie raj wiekszosc sobie tak wyobrazala, a nawet dzis wyobraza. I okazalo sie ,ze dla tych ludzi ktorzy uwierzyli w swojego boga i raj po smierci, bylo koniecznoscia odejsc od gry jaka wymyslili dla nich talmudysci.Poprostu poszli gdzie wiecej obiecano nawet jak mialo to byc, po smierci.Tak wiec zeby zagaranac, niewolnikow i gojow, przepisano ksiegi i stworzono wiare rzymsko-katolicka i greko-katolicka bo w tych krajach zylo wtedy najwiecej ludzi.Dopasowano nauki Jezusa, do swoich wierzen, i staneli na czele kosciola katolickiego, zalegalizowanego przez Konstantyna Wielkiego. I ciagle by umocnic swoja pozycje i wladze nad ludem niedouczonym, nieswiadomym niczego pod plaszczykiem katolicyzmu, programowano ludzi na niewolnikow swoich, wiara i kijem (inkwizycja) a marchewke brano sobie.Np z pewnoscia nie Jezus powiedzial „oddaj co cesarskie cesarzowi, a co boskie Bogu” tylko Zydzi wpisali takie dyrdymaly do pisma nazwanego swietym,zeby ludziska nie buntowaly sie przy oddawaniu owocow swojej pracy.Jezus uczyl, ze ludzie sa rowni, jezeli jestem rowny z cesarzem, to niby dlaczego ja mam cesarzowi cos oddawac, moge oczywiscie jak jest glodny, albo kaleka, ale cesarz tez ma raczki wiec niech sam sobie jedzonko wyhoduje.I takich kontrowesji Zydzi napisali ogrom w biblii.Wystarczy poczytac ze zroumieniem i jak uczyl Jezus odsiewac ziarno od plew.Tak wiec Zydzi objeli piecze nad swoimi gojami za pomoca cesarstwa i prawa talmudycznego, czyli prawa Kalego.I obijeli piecze nad swoimi juz nie gojami ale i owieczkami.Tak wiec Katolicyzm i Chrzescijanstwo to dwie sprawy, nie tyle ze sie wykluczajace, ale Charzescijanstwo jako nauki Jezusa ,plus zydowska korektura bibli daje Katolicyzm. Kosciol swiety jak widzimy ma na tym podlozu, swoj ogromny problem ,ktory powoli wylazi na swiatlo dzienne, poniewaz skupia dwie frakcje, jedni to prawdziwi ksieza chrzescijanie i druga frakcja to Zydzi wspolparcujacy z rabinami talmudycznymi, przbrani za Chrzescijan. Ujawniaja sie dzieki swoim glupim gadaniom frakcji purpurowej, gloszacej bzdury bez namyslu o ktorych czytamy w prasie katolickiej i nie tylko.Problem jest ,ze jedna frakcja to mlodzi ksieza jeszcze nieskazeni wirusem chciwosci i nieprawosci,a druga frakcja to purpuranci ktorzy nimi zawiaduja i ksztalca, a kto sie nie da jak np Ksiadz Miedlar, Zydzi w purpurach czyli szlachta samozwancza, usuwaja i ze swojej platformy czyli miejsc ktore sluza do gloszenia slowa bozego i pomiedzy slowami bozymi swoich dyrdymalow.Od ktorych kazdy madry czlowiek , prawy, kiedy je zaczyna odrozniac, ucieka instynktownie.Kiedys na jednej z uroczystosci koscielnych , jeden z ksiezy, zapytal mnie dosc glosno dlaczego tak szybko odszedlem z seminarium? Odpowiedz jest prosta; kapnalem sie o co chodzi, czemu towazyszyl duzy wybuch smiechu oprucz dwuch biskupow o zydowskich nazwiskach. Tak wiec, to wyjasnia wlasciwie kazdy problem jaki ciagle powstaje w Kosciele Swietym.I byc moze Zydzi a wlasciwie Chazarzy, bo Zydow to juz nie ma, bo zostali wymordowani.Chazarzy nie lubili swoich braci w wierze bo tamci za duzo czasu poswiecaja na rozwazania o Bogu swoim, a nie robia sie uzyteczni, przy dymaniu gojow i wspieraniu tworzenia swojej wladzy nad swiatem a pozniej moze nawet zaczeliby udowadniac,ze tylko oni sa ci prawidlowi i jedyni wladcy.Rozumiejac jak dzis rozlozona jest rozna ideologia w kosciele swietym ,ktory przez Zydow ,ich chciwosc i narcyzm, i inne chorby psychiczne , ma zla opinie i na sumieniu wiele istnien ludzkich, czy obojetnie czy wezmiemy sprawe wywlaszczania za pomoca klatw, czy pedofilie to jest wlasnie sprawka tej frakcji zydowskiej, a z kolei to co trzyma przy katolicyzmie rzesze ludzi prawych i kochajaych prawde to frakcja chrzescijanska uwielbiajaca nauki Jezusa o prawosci.Frakcja tamudyczna , czy zydowska czy watykanska , jak zwal tak zwal, wlasnie kombinuje jak wziasc gojow ktorzy sie rozlezli po innych religiach pod swoje skrzydla bo trzba budowac nowy porzadek swiata obok tego budowanego przez swoich braci chciwych uzywajacych do tego wojska a nie Boga.Dzialajac na dwie flanki, musi sie udac. w koncu 1700 lat perfekcjonowania manipulacji gojem nie moze isc na marne.Oprucz katolickiego boga Zydzi wymyslili tez boga rezerowego, i tez w ten sam sposb jak nabazgrali pismo swiete poszerzone o swoje dyrdymaly ,napisali koran.I gojow z pod znaku koranu, jako swoje drugie narzedzie, z pewnoscia uzyja, jak przyjdzie czas likwidacji frakcji chrzesciajanskiej w kosciele katolickim.Zeby zabic wraz z nia cos co jest w nauce Jezusa, najistotniejsze, „wszyscy ludzie sa rowni” To co dzis smierdzi Chazarom do tego stopnia, ze uciekaja sie do mordowania dzieci, zatrowania wody i jedzenia, czynienia ludzi chorymi i glupimy, czyli to co my nazywamy lewackimi decyzjami, sluzy do depopulacji ludzi nieakceptujacych niewolnictwa.Wszystko rozbija sie o niewolnictwo, czyli posiadania goja co bardzo kochaja.Przy ich etyce mozna sobie zapewnic raj juz na Ziemii, lacznie z magazynem organow zastepczych, czy wszelkiej masci materialow do zboczen i patologii , od pedofilii az po zoofilie, gwalty, z czym wlasnie nas osfajaja.A dzieki fundamentom, jakie spowodowaly programy manipulacji jakie sie zwa, msza swieta, gdzie ludzie tysiace razy cale zycie akceptuja i powtarzaja mantry, o pokorze, o winie, o piekle, kiedy kogos zabija , albo kradna, albo dadza falszywe swiadectwo, zydzi kreuja sobie niewolnika ktory nie smie im cokolwiek zrobic, bo za to pojdzie do piekla.A sami bezkarnie to wszystko robia dla zdobycia wladzy i bogactwa.Tak zmanipulowany katol, zachowa sie po chrzesciajsku i tym sposobem Chazar przetrwa, przezyje, dzieki temu ze katol nie zlapie za widly i wybaczy, nie pojedzie do stolycy, gdzie cale to chazarstwo ustala gojowi jak ma zyc.Goj zaprogramowny ,ze jak mu wyjma z lewej kieszeni ma nadstawic prawa, nawet nie rozumie jak dziala to ,ze sie temu slepo podporzadkuje.Zycze dalszych przmyslen wlasnych i otwartych oczu przy sluchaniu medialnych dyrdymalow.Takze tych namawiajacych do milosci blizniego swego i kosciola swietego jakie glosi rabi Braun Grzgorz, (planowany na dalsze kadencje jak prezydeci zydowscy juz nie beda mieli posluchu, a obozy pracy FEMA ,nie bede jeszcze gotowe).Pod plaszczykiem mieszanki z Chrzescijanstwem.To taki sam trik jak kiedy pies nie chce jesc chleba z woda, trzba cos domieszac ,zeby zjadl i sie przyzwyczail, To zeby katolik przyjal te wszystkie dyrdymaly Zydzi i Chazarzy dodali mu pomiedzy , troche tych nauk Jezusa zeby polknal wszystko.Oczywiscie najwazniejsze i najlepsze ukryli w katakumbach watykanskich, ktore beda „odnajdywane”i wykopywane jak gojowi zrobi sie niedobrze i nie bedzie juz trawil, haselek o oddawaniu tego co cesarskie cesarzowi a tego co chazarskie, Chazarowi.Znajac i rozumiejac ten mechanizm, czytajac listy do wiernych, czy inne gloszenia „prawd”, latwo jest odroznic plewy chazarskie od Jezusowego ziarna.

  • Karol

   26 listopada 2017 at 01:22

   Coś mi się zdaje że prawdziwy egzorcysta by Egzorcyście się przydał!
   Ty nic nie rozumiesz albo jesteś zły!

 6. oach

  21 listopada 2017 at 17:04

  Mamy namacalny przykład na forum Żyda z Synagogi Noacha Wendt który z nienawiścią wypowiada się Polakach mówi że należy nasz wymazać jako Naród .

  • Robert B.

   22 listopada 2017 at 09:33

   To, czego się nasłuchał w tzw. „środowiskach żydowskich”, to temu daje upust. Oni tacy byli, są i będą. Dlatego mnie nienawiść do nich, wszechobecna i niegasnąca, nie dziwi. Nie dziwi mnie też, co goje z nimi co jakiś czas robią.

 7. jok

  22 listopada 2017 at 01:22

  Skoro złorzeczą, to znaczy, ze nie są w komfortowej sytuacji, ze przeżywają z powodu chrzescijan traumę.Wydaje sie więc ze za te zlorzeczenia, narody chrzescijanskie i postchrzescijanskie, powinni żydow przeprosić. :)😁.
  Ja sobie robie jaja, ale w tym kierunku nas tresuja i jak widze, wielu gojow z „elit” lub aspirujacych do „elit”, w świecie „zachodnim” , gdzie Ż w duzym stopniu-rozdają karty, tak właśnie „myśli „, a czasami -co bardziej kumaci i cyniczni-udaje ze mysli

 8. hansi

  24 listopada 2017 at 12:31

  Przyszło mi na myśl, że talmudyczni żydzi nie są żadnym tam „Narodem Wybranym” – jak sami siebie określają (co nikogo jakoś nie bulwersuje, podczas, gdy źli naziści hitlerowscy, głównie za uważanie siebie za Naród Wybrany, Aryjczyków, byli piętnowani i wyszydzani..),
  lecz przeciwnie – są „Narodem” PRZEKLĘTYM przez Boga, na którego się powołują, a którego pojmują dość..kuriozalnie 🙂 .. Na swój obraz i podobieństwo zapewne 🙂
  Dlaczego taka teza ?..
  A dowodów, poprzez wieki dziejów Historii – MAŁO na poparcie ? 🙂
  Ja sam – jeszcze jakieś 10 lat temu, nie wiedziałem, że nie lubię „żydów”…
  A KTO mnie nauczył, za pomocą uporczywego gwałcenia mi receptorów ŻYDOSTWEM we wszelkich przejawach, w całej jego zakłamanej, podwójnie-języcznej i podwójnej moralnie istocie ?..
  Innej DLA NICH, a innej DLA MNIE ?..
  Gdy IM – „WOLNO” w biały dzień oszukiwać, okradać i MORDOWAĆ mnie i moje dzieci,
  dopuszczać się najgorszych zbrodni, jakie tylko można wymyślić, a potem przychodzić i obwiniać MNIE za wszystko, kazać mi za ICH zbrodnie płacić i jeszcze usiłować mnie KARAĆ za moją sposrzegawczość, niepokorę i sprzeciw ?..
  JAK tu NIE zostać „antysemitą” ?.. I być nadal normalnym na umyśle Człowiekiem, a nie brodatym i pejsatym bydlęciem, zobrazowanym mi przed oczami zawsze brodatą twarzą z charakterystycznym ŻYDOWSKIM uśmieszkiem na fałszywej mimice, pod jarmułką – Pana „Naczelnego Rabina RP” – Michaela Schudricha ?.. Co roku – w tle fotki z polskiego Belwederu, w okolicach Grudnia, jak dobrotliwie asystuje przy zapalaniu chanukowych świec na Menorze, przez kolejnego szabes-gojowskiego Pajaca z „warszawskiego rządu” ???…
  JAK tu NIE BYĆ „antysemitą” ?…. 🙂 ..
  ANTY-żydami NIE są – chyba tylko kretyni, albo ludzie, którzy mają w tym interes…
  Shalom ! 😀 ..

 9. UPS

  28 listopada 2017 at 12:10

  „Tak więc po chwilowej trwodze – Sanhedryn odetchnął: czuł znów swą władzę nad ludem, czuł, że ten lud stał się wspólnikiem zbrodni i że wraz ze śmiercią Jezusa, skończył się dziwny okres entuzjazmu religijnego, godzącego wprost w najżywotniejsze interesy faryzeuszów i doktorów.”
  Józef Hrabia Tyszkiewicz „Inkwizycja Hiszpańska”.

 10. Theodore K.

  16 lutego 2019 at 12:48

  A w jaki sposób Jahwe porazi Żydów, którzy go zdradzili i wydali na śmierć?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra