Z kraju

Mateusz Kijowski myśli o emigracji z Polski do Londynu bo żyje w nędzy. Nie ma pieniędzy na jedzenie dla siebie i dzieci

Na portalu ”Na temat” Anna Dryjańska opublikowała wywiad z Mateuszem Kijowskim z którego wynika, że były lider KOD żyje w nędzy i myśli o emigracji z Polski. Niektórych ta wiadomość może zaskoczyć, informatyk w stolicy od roku nie może znaleźć pracy. Jest tak ubogi, że jedzenie dają mu znajomi.

 

Według Mateusza Kijowskiego to wszystko to wina prześladowań politycznych PiS. Zdaniem polityka „sytuacja w Polsce jest coraz bardziej opresyjna. Coraz więcej osób ma różnego rodzaju kłopoty z policją czy z prokuraturą, niektóre sprawy już trafiają do sądów. Aparat represji pracuje pełną parą. W takim państwie dobrze się żyje tylko tym, którzy mają dobre relacje z władzą albo tym, którzy są ustawieni na tyle, że nic ich nie obchodzi”.

 

Pytany o alimenty Mateusz Kijowski stwierdził, że nie ma w niepłaceniu alimentów nic dziwnego „bo w Polsce kilkaset tysięcy rodziców obojga płci nie płaci w ogóle zasądzonych alimentów”. Zdaniem polityka PiS wykorzystuje sprawę jego alimentów do prześladowań politycznych.

 

W wywiadzie Kijowski tłumaczył się też z afery z fakturami, jego zdaniem wpadł w pułapkę przygotowaną od dłuższego czasu przez złych ludzi ze służb pracujących dla PiS. Na pytanie dziennikarki o to czemu negował, że dostaje kasę z KOD, Kijowski nie odpowiedział.

 

Zdaniem Kijowskiego PiS wywołał aferę z alimentami i fakturami „żeby zgasić społeczne poruszenie i powstrzymać protesty”.

 

W wywiadzie Kijowski stwierdził „od grudnia 2016 jestem bezrobotny. Od początku 2017 moja firma jest zawieszona. Nie mam żadnego źródła dochodów. (…) Próbuję od roku znaleźć zatrudnienie. (…) Każda firma, z którą współpracowałem w 2016 roku ma kontrolę skarbową. Każdy klient indywidualny jest wzywany do Urzędu Skarbowego”. Zdaniem polityka PiS skutecznie zastraszył wszelkich potencjalnych pracodawców i wszyscy boją się go zatrudniać.

 

Kijowski w wywiadzie stwierdza „nie mam żadnych dochodów. Żyję dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół. Czasami ktoś mi przywozi zakupy spożywcze. Dziś spotykam się ze znajomymi, zapraszają mnie na obiad. Marzę o tym, żeby zacząć zarabiać, żeby być samodzielnym. Ale dzisiaj widzę tylko jeden sposób na to. I bardzo poważnie go rozważam. Emigracja”. Kijowski planuje emigracje ale bez żony i dzieci.

 

Kijowski pracy się nie boi. Jak deklaruje „w zasadzie umiem robić wszystko. Murować, układać kafelki, w grę wchodzi też elektryka i hydraulika, ale też szyję, kroję, mam doświadczenia w prowadzeniu szklarni i wiele innych. Jedno, czego na pewno nie umiem, to sprzedaż”.

 

Jednak co ciekawe wszystkiego tego Kijowski nie może robić w Polsce bo jak twierdzi „jestem jedną z niewielu osób w Polsce, które nie mogą zrobić absolutnie nic, co byłoby choćby w najmniejszym stopniu na granicy prawa. Nawet za przejście przez ulicę poza pasami mogę być szykanowany. Wyobraź sobie, że ktoś by mi coś zaproponował, powiedzmy skoszenie trawnika – skąd mam wiedzieć, czy nie jest podstawiony, żeby wyprodukować na mnie kolejne „dowody”? Zobacz do czego można doprowadzić człowieka, który zawsze ufa ludziom”.

 

Kijowski w wywiadzie głosi: „nie mogę też prowadzić działalności gospodarczej jako osoba fizyczna. Komornik zabiera wszystko, co się pojawi na koncie. Założenie konta bez zgłoszenia komornikowi jest nielegalne. A jak zapłacić kontrahentom czy pracownikom? Albo chociażby podatki i ZUS?”.

 

Historia Komorowskiego uświadamia stan polskiej opozycji. Tysiące polityków (posłów i samorządowców) opozycji, działaczy społecznych finansowanych często z zagranicy, publicystów z opozycyjnych mediów, miliony zwolenników opozycji, nie jest wstanie pomóc jednemu z najbardziej znanych działaczy. Nikt w opozycji nie jest wstanie go zatrudnić, ani wspomagać finansowo. Pomimo, że Kijowski nie dosyć, że ma poszukiwany zawód i jak sam mówi wiele innych potrzebnych na rynku umiejętności.

 

Dziwić może to, że Mateusz Kijowski nie stara się zarobić na działalności medialnej. Będąc informatykiem i mają dojście do wielu znanych osób mógłby mieć własny kanał na You Tube, własną stronę internetową. Facebook na pewno by go nie banował.

 

Moim zdaniem ministerstwo pracy powinno wskazać panu Kijowskiemu, a na jego przykładzie innym osobom w trudnej sytuacji życiowej, jak może znaleźć prace, założyć firmę, i wyjść z długów. A jeżeli przeszkadzają temu jakieś przepisy to posłowie opozycji powinni wykorzystać historie Kijowskiego do zmiany przepisów, tak by nikt nie znalazł się w tak tragicznej sytuacji jak Mateusz Kijowski.

 

Opracował Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

30 komentarzy

30 Komentarzy

 1. Alina Patkowska

  22 listopada 2017 at 20:26

  Takie kanalie to tylko na zasilek do Londynu, co juz nie moze wystawiac lewych faktur
  Zalosne tak jak cala ta totalna opozycja.

  • p

   26 listopada 2017 at 22:25

   Hucpiasz lewacki drobnomieszczanin co woli zdechnac z glodu niz skalac sie normalna praca.

 2. werka

  22 listopada 2017 at 20:28

  Mati, obecnie brak miejsc na zmywaku w City. Zdaj sie na krajowy MOPS

 3. Soroka

  22 listopada 2017 at 20:30

  A róbta co chceta!
  Na pewno będzie za chwilę trąbił, że w Polsce nie ma wolności i nie może wyjechać.

 4. marju73

  22 listopada 2017 at 20:36

  Niech esbeki z żydokomuną zrobią zrzutkę.

 5. Hania

  22 listopada 2017 at 21:19

  …a w London dostanie kebaba od ciapatych 🙂
  jest wybór!

 6. Leszek1

  22 listopada 2017 at 22:11

  Nalezy natychmiast spelnic marzenia Kijowskiego i wyslac go do Angli. Chocby sie bronil rekami i nogami.

 7. hansi

  23 listopada 2017 at 06:49

  No, niech jedzie.. Jak go tam złapią polskie chłopaki, to jeszcze zatęskni 🙂 …

 8. Stanley

  23 listopada 2017 at 09:03

  Bardzo prosze nie pisac o tego typu gniotach, poniewąż niechcący robimy reklamę. Oni nawet na to nie zasługują. Prawy nie powinien w żaden sposób dokładac sie do promocji tego typu żałosnego kabotyństwa.

 9. warszawiANKA

  23 listopada 2017 at 10:22

  Kumpel z protestów „w obronie zagrożonej demokracji” posła PSL Zgorzelskiego (idola redaktora Arkadiusza Miksy) chce wyjeżdżać z Polski? Ojej…ajwaj… Niech ze sobą zabierze jeszcze Balcerowicza, PO, Nowoczesną, PSLowców razem z redaktorem naczelnym rzekomo endeckiej Myśli Polskiej też członkiem PSL Janem Engelgardem.

 10. Poklos

  23 listopada 2017 at 11:26

  Kafelkarzy poszukuja w calym kraju i za granica!

  Falszywy lament kozla ofiarnego!

 11. bardo

  25 listopada 2017 at 18:30

  Okazał się marnym agenciną, wszystko spaprał, co mu zlecono. Potrafi tylko podrabiać faktury i z tego żyć. Dlatego nawet swoi od niego się odwrócili. Nawet położenia kafelków w swej łazience bym mu nie zlecił. Taki jest koniec zdrajcy.

 12. Zenon

  26 listopada 2017 at 02:57

  Nędzę materialną mógłby fiut przezwyciężyć, gdyby pracował, ale nedzy moralnej, duchowej i umysłowej to już nie naprawi.

 13. Hrabia von Paulus

  26 listopada 2017 at 12:07

  Może na budowie tam się odnajdzie? Dostanie w d… i nie będzie miał czasu na antypolskie filozofowanie 🙂

 14. Majk

  27 listopada 2017 at 00:25

  widocznie kijowskiemu coraz trudniej kombinowac jakby tu po raz kolejny okrasc wlasna partje, a soros za malo placi dla jego partii. niech jedzie i nie wraca.takich’orlow’ jak kijowski co skarzy Ue na wlasny kraj<polska nie potrzebuje

 15. c

  27 listopada 2017 at 11:45

  Pewnie taki z niego informatyk, jak i układacz kafelków i krawiec 😉 I tu leży problem. A ze sprzedażą raczej nie ma problemu, skoro nawet lewe faktury ogarnia.

 16. D.

  27 listopada 2017 at 19:18

  Ależ wcześniej też nie miał kasy na dzieci ! Różnica tylko polega na tym, że teraz na nowego iPhona kasy brak. Skompromitowany niedoszły wybraniec narodu-do uczciwej roboty się weź. Edukacja, praca u podstaw poprzez uczciwą pracę-hasła „Młodej Polski” nadal aktualne.

 17. Wojciech

  28 listopada 2017 at 07:36

  Sprawy karne o oszustwa i uchylanie się od płacenia alimentów masz w toku to po co jedziesz? żeby wrócić w kajdankach? Azylu ci Angole nie dadzą.

 18. KatolikPolak68

  28 listopada 2017 at 19:18

  Jak nie ma na chleb to niech ciastka jada

 19. POsranyCzosnek

  28 listopada 2017 at 20:35

  Niech nie lamentuje jak nie ma z czego żyć, tylko niech idzie POd Pałac Kultury i się POleje benzyna i POdpali. Gwarantowane ma ze na POgrzebie kazania wygłosi diabeł s sutannie Boniecki, PObłogosławi drugi diabeł z czerwonym nosem Pieronek.

 20. Pozdrawiam

  29 listopada 2017 at 11:21

  Ojej! Ojej! Ten Pan Kijowski to jest już TAK biedny i głodny, że jak przechodził koło stawu, to mu kaczki chleb rzucały!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra