Z zagranicy

Facebook czujny i szczujny – zablokował krytykę lalki Barbie w hidżabie

Facebook jak zwykle czujny i szczujny – zablokował krytykę lalki Barbie w hidżabie.

 

„Postępowi” producenci zabawek dla dzieci nie przestają zaskakiwać. Każdego dnia zasypują sklepy kolejnymi towarami zawierającymi przesłanie nakazujące zerwanie z tradycją i otwarcie się na kulturę islamu oraz niesione przez nią ubogacenie. Osoby krytykujące tego typu pomysły bywają karane.

Birgit Kelle, publicystka, która odważyła się skrytykować na Facebooku najnowszy produkt firmy Mattel – lalkę Barbie ubraną w hidżab. Zabawka stanowi odzwierciedlenie Ibtihaj Muhammad, amerykańskiej szermierki znanej z tego, że w czasie swoich pojedynków demonstracyjnie nosi chustę, jak m.in. podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Zabawka powstała po to, aby „inspirować dziewczynki i kobiety na całym świecie do przekraczania granic i udowodnienia, że mogą wszystko”.

– Super! Teraz jeszcze koniecznie domek dla Barbie, aby zabawnie przedstawić, jak Ken może wybatożyć lub ukamienować Barbie za zrzucenie hidżabu. Uciemiężenie kobiet to nie zabawa, droga firmo Mattel – napisała Kelle na swoim profilu na FB. Została za to „nagrodzona” przez administrację portalu tygodniowym „banem”.

– Na moim przykładzie FB ponownie dowodzi, że mamy do czynienia ze zjawiskiem będącym udziałem także innych niezależnych autorów, które musi budzić niepokój:  krytyka islamu będzie rygorystycznie karana. Z tym jednak nie wolno nam się pogodzić. Tego typu „standardy” to „nagminna praktyka administratorów mediów społecznościowych w Niemczech. Wszystko dzięki nowej ustawie nakazującej natychmiastowe usuwanie treści m.in. będących przejawem „mowy nienawiści”. – napisała publicystka.

Jak podał portal euroislam.pl – Od niedawna w Essen działa pełną parą nowa centrala uruchomiona przez Facebook wyłącznie po to, żeby kontrolować treści zamieszczane przez użytkowników. Operator zatrudnił w tym celu ponad 500 nowych pracowników.

 

Za euroislam.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Maciek

  25 listopada 2017 at 11:17

  No nie. Ken w turbanie a’la Mahomet z pasem szachida i kucyk z berlińskiego zoo ….

 2. GlosRozsadku

  25 listopada 2017 at 11:30

  NIc tylko facebook to i facebook tamto , a wszyscy na nim siedzicie jak popierdo**ni , co najmniej jakby zycie bez tego nie istnialo . NIe podoba sie to nie korzystac , ale nie gdziez tam co widzimy na samym poczatku strony , piep***y link do facebooka . Debile i hipokryci !!!!

 3. Mamusia

  25 listopada 2017 at 19:12

  Wpełni zgadzam się z Głosem Rozsądku.Nie używać facebooka i po kłopocie.Nie mam nie miałam i nie będę mieć-jestem zdrowsza .

 4. Marian

  26 listopada 2017 at 13:54

  Czy możliwe byłoby ludobójstwo hitlerowskie lub bolszewickie, gdyby nie ochrona tzw. światowych mediów? – Odpowiedź jest oczywista: absolutnie nie byłoby możliwe.
  Czy możliwa byłaby inwazja młodych byczków z Afryki, Bliskiego Wschodu i Pakistanu na Europę bez wsparcia artyleryjskiego Fejsbuków itp. mediów? – absolutnie nie byłoby możliwe.
  Jakie wnioski?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra