Z kraju

Bezprecedensowy atak na środowiska narodowe w Radomsku – oświadczenie Stowarzyszenia Pamięci Żołnierzy AK KWP NSZ

Szanowni Państwo

Stowarzyszenie Pamięci Żołnierzy AK KWP NSZ  „Do Końca Wierni ” przyłączyło się do sobotniej manifestacji przeciwko imigrantom ze WSCHODU. Manifestacja odbyła się 19.11.2017 r. w Radomsku. Została zorganizowana przez ONR – oddział Radomsko.

 

Od samego początku jej trwania,strona przeciwna czyli PO, SLD, NOWOCZESNA – dopuściła się karygodnych wyzwisk, obelg pod adresem uczestników marszu, które swoje apogeum osiągnęły podczas trwania obrad sesji Rady Miejskiej w Radomsku dnia 22.11.2017 r. Stowarzyszenie Pamięci Żołnierzy AK KWP NSZ, nie może pozostawić tego incydentu bez stanowczej reakcji na wulgarne i haniebnie wypowiedzi przedstawicieli w/w ugrupowań politycznych.

 

Tym bardziej,że jako Stowarzyszenie reprezentujemy tych ,którzy walczyli za Wolną i Niepodległą Polskę. Składając niejednokrotnie na jej ołtarzu wartość najwyższą swoje życie.

 

Zamieszczamy poniżej oświadczenie Pana Arkadiusza Miksy reprezentującego Stowarzyszenie Endecja oraz Pana Kamila Klimczaka prezesa Klubu im. Romana Dmowskiego, którzy popierają nasz sprzeciw wobec niedopuszczalnego zachowania Radnych Miasta Radomska.

 

Stowarzyszenie Pamięci Żołnierzy AK KWP NSZ – „Do Końca Wierni ”
Cyprian Grabiński
Anna Dziadkiewicz
kpt.Michał Ciesielski A.K

 

OŚWIADCZENIE

 

My niżej podpisani oświadczamy, że stanowczo przeciwstawiamy się nagonce środowisk liberalno-lewicowych wymierzonej w uczestników marszu przeciwko imigrantom ze Wschodu, zorganizowanego w dniu 19 listopada 2017 roku w Radomsku.
Hasła skandowane przez uczestników marszu, które jak podają media brzmiały następująco: „Radomsko miastem narodowym”, „Chcemy repatrianta a nie imigranta”, „Młody Polak emigruje, Ukraińców szef przyjmuje”, nie mają charakteru rasistowskiego w rozumieniu polskiego prawa, są natomiast na pewno efektem troski o sytuację najuboższych Polaków, którzy najbardziej cierpią na masowym napływie ukraińskich pracowników do Polski, których tylko na terenie powiatu radomszczańskiego jest ponad dwa tysiące. Wszyscy Ci, którzy zatrudniając ich dzisiaj myślą, że dzięki ich tańszej pracy się wzbogacą nie rozumieją, że ze skutkami takiego myślenia zmierzą się kiedyś ich dzieci i wnuki. Wielu przyjeżdżających do Polski Ukraińców z obszaru zwłaszcza zachodniej Ukrainy to ludzie wrogo nastawieni do Polski i Polaków, karmieni przez władze państwowe kultem Stepana Bandery czy Romana Szuchewycza, ukraińskich szowinistów kolaborujących z nazistowską III Rzeszą, odpowiedzialnych za masowe mordy na Polakach, Żydach, Ormianach, Czechach, Rosjanach, Węgrach i wreszcie na samych Ukraińcach.
Polskie władze, zarówno państwowe jak i samorządowe powinny przede wszystkim dążyć do tego aby pracę za godziwe wynagrodzenie mogli znaleźć w Polsce Polacy, zarówno Ci żyjący i mieszkający w Polsce, jak i Ci zamieszkujących kraje post radzieckie oraz Ci, którzy na skutek celowej bądź nieudolnej polityki rządów liberałów z Platformy Obywatelskiej, zmuszeni zostali do szukania pracy poza granicami własnej Ojczyzny. Wyjazd z Polski setek tysięcy, często dobrze wykształconych młodych ludzi, uznajemy za jedno z najtragiczniejszych zjawisk społecznych jakie dotknęły Polskę po 1989 roku. Zjawisko to, osłabiające zarówno potencjał gospodarczy jak i obronny państwa polskiego przy jednoczesnym napływie obywateli Ukrainy zmieni zasadniczo sytuację demograficzną w naszym kraju osłabiając jedność i niepodzielność państwa.
Podsumowując uznajemy demokratyczne prawo każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej do gromadzenia się i publicznego manifestowania swojej troski zarówno o losy poszczególnych grup społeczeństwa polskiego, zwłaszcza tych najuboższych jak i troski o interes państwa jako całości. Solidaryzm narodowy i troska o losy Ojczyzny, zobowiązywać bowiem powinna wszystkich Polaków do podejmowania działań przyczyniających się do wzmacniania a nie osłabiania potencjału naszego państwa oraz troski i solidaryzmu z tymi Polakami, którzy są w najtrudniejszej sytuacji materialnej.

 

Groźby, oszczerstwa i szykany pod adresem uczestników marszu oraz pomawianie ich to o czyny karalne, czy o rzekomy faszyzm i rasizm, są przykładami niedopuszczalnego łamania prawa.

 

Arkadiusz Miksa
Pełnomocnik Stowarzyszenia Endecja
na Województwo Łódzkie

 

Kamil Klimczak

Prezes Klubu im. Romana Dmowskiego

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

39 komentarzy

39 Komentarzy

 1. Slawomir Tomasz Roch

  25 listopada 2017 at 14:52

  Brawo narodowcy z Radomska. Tak trzymac! Przecztalem i nie znalazlem tu nic co by zaslugiwalo na nagane. Ludzie macie swiete prawo bronic swoich rodzin, swoich miejsc pracy zwyczajnie swoich praw! Dosc pomiatania Polakami! Ile tego bylo w III RP Pomrocznej, to dobrze wiemy! Dzis chocby sam Episkopat katolicki w Polsce nieustannie trabi na wszystkie strony, ze Polacy maja prawo do wolnych niedziel, jakos przez dlugie lata rzadow UD-UW-PO, SLD, Palikotow, czy PSL nie udalo sie nic z tym zrobic. Dopiero teraz gdy nasz narod pogonil w cztery wiatry liberalow i lewice. Jest jeszcze w ojczyznie duzo do zrobienia! Trzeba odzyskac dla Polski miejsca godziwej pracy i placy! Narodowcy w Radomsku tak trzymac! Teraz czekamy na reszte Polski! Walczmy odwaznie i solidarnie o godna prace i place w Polsce! Z Panem Bogiem

 2. Hendopolski

  25 listopada 2017 at 15:21

  Brawo narodowcy z Radomska! Narodowcy z całej Polski łączcie się!! Nie może być tak,że dają nam jałmużnę 500+ która prawda pomogła najuboższym rodzinom z dziećmi, ale problemu nie rozwiązała. My jałmużny nie chcemy, my chcemy miejsca pracy za godziwą płacę. Jałmużna i tak jest zabierana poprzez drożyznę,wystarczy porównać ceny za podobnie czy identycznie wyglądające produkty w super- czy hipermarketach tej samej marki w Polsce i w Niemczech. U nas produkty są nie tylko jakościowo gorsze czy wręcz szkodliwe, to jeszcze zdecydowanie droższe.Dość już tego wykorzystywania Polaków i cieszymy się wszyscy,że nareszcie narodowcy z Radomska przełamali tabu i odważyli się powiedzieć głośno prawdę ważną dla ogromnej większości naszych rodaków

 3. Tomek

  25 listopada 2017 at 16:57

  Ciekawe jak lewaccy pracownicy radomszczańskich urzędów, administracji i pseudo politycy zareagowali by gdyby szef postawił ich na baczność i powiedział „jak będziecie protestować o podwyżki to mamy już na wasze miejsce uszykowanych Ukraińców”
  Radomszczanie nie mają się czego wstydzić bo są życzliwi i gościnni.
  Wciskają nam chore kawałki o rasizmie a żadna nauczycielka czy urzędniczka nie była straszona zwolnieniem bo Ukrainki są tańsze i fajniejsze.

  Szukaj w googlu #pedagogikawstydu

 4. Mamusia

  25 listopada 2017 at 19:08

  Solidaryzuję się z Narodowcami z Radomska.Tak trzymać-należy o tym mówić głośno.

 5. Kwal

  25 listopada 2017 at 22:04

  Panowie redaktorzy trzeba to natychmiast rozpowszechnić…
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/politycy-pis-spotkali-sie-z-izraelskim-ministrem-ajjubem-kara-na-kolacji-szabasowej/7y8789v przez @Onet Wiadomości

  • Leszek1

   26 listopada 2017 at 04:09

   @ Kwal. Bardzo ciekawe zdjecia. O Morawieckim wiedzialem, ze on jest z tych „the People”, bo sam to deklarowal u „Sowy”. Natomiast jestem zaskoczony ze jarmulka tak dobrze lezy na Glinskim.

 6. nb

  26 listopada 2017 at 04:06

  stop ukrainizacji Polski !

 7. Stanley

  27 listopada 2017 at 08:46

  należałoby nagrać ten incident I natychmiast go rozpowszechić, aby wszyscy poznali prawdziwą twarz, tzw. nowoczesnych głupków.

 8. MOTYL35

  27 listopada 2017 at 10:52

  Tak trzymać. CZEŚĆ I CHWAŁA NARODOWCOM. Jeszcze POLSKA niezginie póki NARODOWCY zyja.

 9. MOTYL35

  27 listopada 2017 at 11:10

  Tak jak w latach 80-81 we WSPANIAŁYM RUCHU SOLIDARNOSC wielka uswiadamiajaca role odegrali
  PRAWDZIWI POLACY tak teraz bardzo dla NARODU I PAŃSTWA POLSKIEGO odgrywają NARODOWCY jest to wspaniala kontynuacja PRWDZIWYCH POLAKÓW z SOLIDARNOSCI.

 10. Mada24

  28 listopada 2017 at 17:18

  Brawo Narodowcy z Radomska.Dumny jestem z Was, Nie przejmować się miejscowym, skundlonym antypolskim POPIS-em. Radomszczanin z urodzenia

 11. Pola kowalska

  29 listopada 2017 at 17:02

  Brawo Narodowcy z Radomia to jet nasz kraj i my jestesmy jego PANAMI zeden Szechter kopacz czy inny ciul nie ma PRAWA do Pracy jak nie POLAK.Na walke z bieda najlepsza walka jest PRACA dla POLAKOW nie jalmuzna 500+ czy jakies inne wynagrodzenia socjale

 12. janina luksza

  1 grudnia 2017 at 10:14

  BRAWO NARODOWCY Z RADOMSKA

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra